Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przepisowa długość wędki


Master1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie mam małe pytanie :D

Nurtuje mnie pewna sprawa, w Rapr pisze że wędkarz jest zobowiązany do używania wędziska minimum 30 cm, i tu się pojawia moje pytanie. Czy mogliby mnie ukarać za to że na przykład do długiej żyłki bym przywiązał ciężarek z Haczykiem,Albo na szpulce od żyłki bym miał taki sam zestaw? Bo nieraz z czystej ciekawości chciałem rozwinąć trochę żyłki zaczepić na to ciężarek z haczykiem, zarzucić by zobaczyć czy by mi się udało coś złapać :D

Tylko nie wiedziałem czy to jest oby legalne i czy by mnie za kłusownika jakiegoś nie wzięli więc zawsze rezygnowałem :D

Napisałem to w tym temacie bo nie wiedziałem gdzie to zamieścić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie wiem czy rozumiem co chcesz zrobić. Jeśli bez wędki chcesz zrobić zestaw na żyłce i sprawdzić czy weźmie to złamiesz prawo.

Proponuję taki sam zestaw zawiesić na najprostszej wędce i zaspokoisz swoją ciekawość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc zawsze rezygnowałem
Bo ciężko było Ci po w drodze na łowisko kawałek zwykłego patyka , (o wymaganej regulaminem długości ) znaleźć ? :roll::lol:

Ja przez pewien czas łaziłem na lód by dotrzymać towarzystwa koledze z bardziej profesjonalną wędką :wink: , a mianowicie szczytówka z DS, wsadzona w rękojeść (rdzeń 10cm kawałka patyka z krzaka czarnego bzu), a do tego mały kęcioł przyklejony skotem. :cool:

Aż któregoś dnia kolega się "zlitował" i kupił mi jakąś podlodówkę :twisted: dla mnie, to już nie było to łowienie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź

Oczywiście przepis jest jasny i oczywisty, ale wygrała ze mną ciekawość i dlatego chciałem się zapytać czy to jest legalne czy nie :D A co do wędki z patyka to jak byłem mały to tak robiłem, a chciałem spróbować bez żadnych patyków :D Ale jak to niezgodne z prawem to sobie odpuszczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź

Ale jak to niezgodne z prawem to sobie odpuszczę :D

Z tego co widzę to jesteś z Szczecina masz dostęp do wody SUM, nie chciał bym cię w błąd wprowadzić ale tam chyba niema nic o długości wędziska Zapytaj lub poszukaj ale masz chyba szansę spróbować bo ten przepis jest prawdopodobnie tylko w RAPR a on obowiązuje na wodach PZW.

Sprawdź sobie to bo nie jestem pewien czy tam niema jakiegoś zakazu łowienia bez wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź

Ale jak to niezgodne z prawem to sobie odpuszczę :D

Z tego co widzę to jesteś z Szczecina masz dostęp do wody SUM, nie chciał bym cię w błąd wprowadzić ale tam chyba niema nic o długości wędziska Zapytaj lub poszukaj ale masz chyba szansę spróbować bo ten przepis jest prawdopodobnie tylko w RAPR a on obowiązuje na wodach PZW.

Sprawdź sobie to bo nie jestem pewien czy tam niema jakiegoś zakazu łowienia bez wędki.

Sugerujesz że wolno w takim układzie łowić na 2 wedki + milion zestawow na zylce przywiazanej do drzewa? A co o agregacie mówi regulamin SUM?

Może i moje pytanie brzmi zaczepnie, ale sugerowanie, że wędka jest niepotrzebna brzmi niedorzecznie. Wydaje mi się, że nie ma możliwości, żeby taki zestaw nie został gdziekolwiek uznany za kłusowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wód SUM-owskich, to nie wiem bo łapię zawsze na PZW :D a do RAPR się stosuję, niektórzy "wędkarze" nad wodą się dziwią że to znam lub nazwa RAPR i jej rozwinięcie jest im całkowicie obce :) Co do zestawów to chodziło mi o to że Zamiast wędki a nie po to oby ominąć limit. ale mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi :D Pytanie me było czysto teoretyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź

Ale jak to niezgodne z prawem to sobie odpuszczę :D

Z tego co widzę to jesteś z Szczecina masz dostęp do wody SUM, nie chciał bym cię w błąd wprowadzić ale tam chyba niema nic o długości wędziska Zapytaj lub poszukaj ale masz chyba szansę spróbować bo ten przepis jest prawdopodobnie tylko w RAPR a on obowiązuje na wodach PZW.

Sprawdź sobie to bo nie jestem pewien czy tam niema jakiegoś zakazu łowienia bez wędki.

Sugerujesz że wolno w takim układzie łowić na 2 wedki + milion zestawow na zylce przywiazanej do drzewa? A co o agregacie mówi regulamin SUM?

Może i moje pytanie brzmi zaczepnie, ale sugerowanie, że wędka jest niepotrzebna brzmi niedorzecznie. Wydaje mi się, że nie ma możliwości, żeby taki zestaw nie został gdziekolwiek uznany za kłusowniczy.

Nie sugeruje i pisze wyraźnie żeby się upewnił.

Przepraszam aż mi się głupio zrobiło jak zajrzałem do ustawy.

Na podstawie art. 28 ust. 7 ustawy z dnia 19 lutego 2004 r. o rybołówstwie (Dz. U. Nr 62, poz. 574) zarządza się, co następuje:

§ 1. Połowy w celach sportowo-rekreacyjnych, zwane dalej połowami, są prowadzone przy użyciu wędki lub kuszy.

§ 2. 1. Z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, połowy są prowadzone wędką o długości wędziska nie mniejszej niż 30 cm, z przymocowaną do niego linką zakończoną:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam akurat tego zapisu w ustawie nie pamiętałem, ale dobrze, że się wyjaśniło. Wniosek jest taki, że gdziekolwiek byśmy nie poławiali ryb, musimy stosować odpowiednie do tego narzędzia - w przypadku wędkowania akurat, wędki min. 30cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.