Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wędkowanie bez karty wedkarskiej


camel77

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
opłata za takie wędkowanie na jeden dzień wynosi 15 zł gdzie posiadacze karty płacą 5 zł. Chciałem się dowiedzieć czy to jest możliwe?

Kiedyś wykupowałem tak zezwolenie na Pomorzu. Szło się do sołtysa po druczek przelewu z kontem PZW chyba w Koszalinie i wpłacało się zdaje się 7 zł x ilość dni i z tym kwitkiem z pieczątką poczty chodziło się na ryby. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel Polski który ukończył 14 lat a pragnący wędkować w wodach skarbu państwa musi mieć kartę wędkarską (tzw biała karta). PZW dzierżawi wody od skarbu państwa.

Sądząc z opisu chdzi tu raczej o opłatę dla niezrzeszonych. Nie musisz być członkiem PZW by wędkować w wodach tej organizacji, ale dniówka dla niezrzeszonych jest odpowiednio wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc z opisu chdzi tu raczej o opłatę dla niezrzeszonych. Nie musisz być członkiem PZW by wędkować w wodach tej organizacji, ale dniówka dla niezrzeszonych jest odpowiednio wyższa.

Czyli karta musi być tylko nie trzeba należeć do klubu PZW tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest cos takiego że mozna na poczcie zapłacić i dostaje się taką kartke tam jest podpis, pieczątka, data, wiecie o co chodzi... to kosztuje 5zł i uprawnia do wędkowania przez 1 dzień. Nie trzeba mieć do tego karty ani żadnych zezwoleń, tylko nie wiem czy nad wodą nie trzeba być z wędkarzem posiadającym karte wędkarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek na Twardej w PZW i pani w kasie powiedziała mi, że bez karty moze łowić tylko cudzoziemiec. Opłaty krótkoterminowe na wody mazowieckie tylko dla tych co posiadają kartę. Ci którzy w danym roku nie opłacili składki lub z innych oddziałów płacą 25 PLN/dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

co do cudzoziemców to jest fakt ale tylko 3 dni mogą wędkować po tym czasie obowiązuje ich licencja stała, lub kilku dniowa takie mamy władze widać jak się dba o swoich i tak długo ten bałagan będzie dopuki nie rozpadnie się PZW, jak zobaczym takie coś to wtedy będzie rybostan i porządek 5bb206a91db169f5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy obywatel Polski - który ukończył 14 lat pragnący wędkować musi posiadać kartę wędkarską i jest t uregulowane w:

Ustawie z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym

Art 7 ust. 2

Amatorski potów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

ust. 3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski potów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej taką kartę.

4. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. - czyli cudzoziemcy stale zamieszkujący w Polsce muszą posiadać kartę wędkarska

Z obowiązku tego zwolnione są także osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach uprawnionej do rybactwa osoby fizycznej, jeżeli uzyskały od niej zezwolenie na połów w tych wodach.

Z tego wynika wniosek - że jeżeli masz prywatny staw i nie posiadasz uprawnienia do rybactwa - to też nie możesz w nim łowic bez posiadania karty :wink: - musisz mieć kartę - ale oczywiście nie obowiązuje cię RAPR - czyli okresy, wymiary. ilość wędek - takie prawo

A taka karta jak wykupuje się nad morzem? Do niej chyba nie musisz mieć karty wędkarskiej?

powyższa ustawa dotyczy wód śródlądowych - a nie morskich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jaka jest kara za łowienie bez opłaconych składek?
Dotkliwa. Wszystko zależy kto Cię kontroluje, Policja prawdopodobnie sprawdzi tylko "białą" kartę i nic więcej (niestety) natomiast PSR i SSR na pewno już zażąda okazania opłaconych składek a za ich brak grozi spory mandat, zostaniesz potraktowany jak kłusownik, może się to również skończyć przepadkiem sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kto Cię kontroluje, Policja prawdopodobnie sprawdzi tylko "białą" kartę i nic więcej

Niestety pojęcie władzy o wędkarstwie jest nawet nie znikome, dla nich nie ma różnicy czy masz karte wędkarską czy kalendarzyk brań - smutne - nie wiem jak to jest z PSR i SSR nie miałem doczynienia,

Jak w prostych słowach zrozumiałych dla policjanta wytłumaczyć mu że wędkarz i rybak to nie to samo i że karta wędkarska to nie karta rybacka :?::?::grin::grin::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie połów bez karty jak również bez składek zagrożony jest karą grzywny, podkreślam grzywny, a nie mandatu bo to nie zawsze to samo. Grzywna moze zostać nałożona w postępowaniu mandatowym, czyli poprzez wystawienie mandatu karnego na miejscu wykrycia wykroczenia i wtedy może ona wynieść zasadniczo od 20 do 500 zł. Jeżeli jednakze odmówisz przyjęcia mandatu, to sprawa skończy się w sądzie grodzkim i tam sąd rozpatrując sprawę w trybie zwyczajnym mozę nałożyć grzywnę do 5.000 zł. Dużo, nieprawdaż????

Ponadto, obok kary grzywny, ustawa rybacka w art. 27 ust. 2 dopuszcza możliwość fakultatywnego orzeczenia środków karnych: nawiązki, przepadku przedmiotów i narzędzi oraz zakazu amatorskiego połowu ryb na okres od 6 do 18 miesięcy.

Jeszcze kilka uwag odnośnie spraw przeciwko wędkarzom w sądach. Przeprowadzałem na ten temat badania w sądzie rejonowym dla Wrocławia-Krzyków, bowiem było to w zakresie mojej pracy magisterskiej. Średnio rocznie sąd rozpatruje 4-5 takich spraw, a więc bardzo mało. Ciężko wyciągnąć z tego jakiś wniosek bowiem niestety nie prowadziłem badań w PSR we Wrocławiu co pokazałoby ilu wędkarzy jest karanych w trybie mandatowym na miejscu. Dla zainteresowanych podam jednak żę orzekane przez sąd kary nie przekaraczały 1.000 zł (zazwyczaj 500-600 zł), orzeczono kilkukrotnie zakaz połowu ryb i przepadek sprzętu, nawiązki nie orzeczono ani razu.

Jeżeli ktoś potrzebuje jakichś dokładniejszych informacji związanych z tematem wędkarstwo-prawo, to służę uprzjmie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś kolego pewniak, prawnikiem , jak tak to napewno przydasz się nieraz .Dobrze mieć znajomości :mrgreen:

Zalezy Jeux co planujesz :wink::lol::lol:

Jesli skok na bank to moga sie przydac :wink::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 months later...

Witam serdecznie.

Mam pytanie dotyczące regulaminu PZW - związek płocko-włocławski, czy jest możliwość wykupienia powiedzmy na 1 lub 2 dni jakiegoś danego łowiska?

Sytuacja ma się tak, byłem w oddziale pzw w moim mieście, powiedziano mi, ze nie ma możliwości wykupienia pozwolenia na łowienie na kilka dni - chciałem konkretnie wędkować na jednym jeziorze - wykupić pozwolenie na 1-3 dni. Powiedziano mi, ze jedynie mogę zdać egzamin na kartę wędkarską itp. Proszę o podanie paragrafu jeśli jest możliwośc o którą ja pytam, wtedy będę mogł iść do związku pzw i pokazać im, że jest taka możliwośc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrealm77, wejdź może na stronę okręgu i zobacz tabelę opłat, u mnie zawsze w tabeli opłat są wyszczególnione pozwolenia 1 dniowe dla osób zrzeszonych jak i niezrzeszonych oraz cudzoziemców. Są i dłuższe. Czasem kolega tak przekazem płacił, 30 zł na jeden dzień w tytule przelewu wpisywał datę i łowisko.

Tutaj są wszystkie opłaty tego okręgu i dalej wyraźnie jest napisane o pozwoleniach jednodniowych.

http://kolopzwrypin.webnode.com/op%C5%82aty%20za%20w%C4%99dkowanie%20na%20rok%202010%20w%20okr%C4%99gu%20p%C5%82ocko-w%C5%82oc%C5%82awskim/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo u mnie jest mozliwosc wykupienia na 1,3 7 i14 dni bez problemu.Kolega czesto wyjezdza na urlopy w rózne okregi i tez bez problemu wykupuje na 2 tygodnie pozwolenie.Wydaje mi sie ze trafiłeś na niekompetetnego typka w kole,lub co jest dziwne nie ma takiej mozliwosci,w co za bardzo nie chce mi sie wierzyć bo z pieniedzy to tak łatwo pzw nie rezygnuje(duze pieniadze za tak krótki okres)

edit

znalazłem tą strone

OKRĘG PŁOCKO - WŁOCŁAWSKI

Wysokość składek na wędkowanie i opłat w 2010 roku

składki

w tabeli moze punkt 9 da sie podciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.