Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pierwszy sprzęt pod lód.


Gornzola

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dowiedzieć się jaką wędkę, kołowrotek oraz przynęty powinienem posiadam kiedy wybieram się na wędkowanie z pod lodu. Chciałbym łowić leszcze,płocie oraz okonie. Możliwie jak najtaniej, nie jestem fanem tego typu łowienia ale chciałbym mieć takie cuda w domu bo mnie korciło/będzie korcić pod koniec roku :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Moje podejście do łowienia podlodowego jest minimalistyczne - patrz bracia za wschodniej granicy i się ucz. :razz: - i takie samo Ci polecę na sam początek, będzie nisko budżetowo ale profesjonalnie.

Jeżeli zbiorniki na których łowisz to zbiorniki do 4 metrów głębokości (moja magiczna granica głębokości) to kup sobie 3 bałałajki po 10 zł/szt. Nie baw się na sam początek w przerabiane uważam, że nie ma to kompletnie sensu. Jak się wciągniesz to przerobisz sobie tak jak będziesz chciał - a opis znajdziesz na podlodowo.blogspot.com

Na dwie nawiń żyłkę 0,1 (jedno opakowanie żyłki 50 m podzielisz na 2 wędki będziesz miał zapasu, że cho cho) ma być to żyłka do bata Fiume, Max, Robinson Supercup lub inna - cena szpulki około 10zł - żadna dedykowana do łowienia podlodowego nie nie, nie kupuj tego szajsu.

Kup sobie 4 mormyszki - złotą, srebrną, miedzią i jakąś czarną; oraz dwa kiwoki pod te mormyszki.

Trzecią bałałajkę wyposaż w żyłkę w przedziale 12-16, żyłkę na szczytówce przymocuj przy pomocy wentyla rowerowego. Uwierz mi na tej wędce poczujesz każde puknięcie nawet najmniejszego okonka. Do tego blaszki - wybór należy do Ciebie ale na sam początek polecam Ci żeby były w kształcie rybki i nie większe niż 2 do 3 cm.

Zaczniesz łowić ryby wciągniesz się, to kupisz wędki z krokową lub gąbkową rękojeścią, kołowrotki o stałej szpuli ale to w przyszłości.

http://www.youtube.com/watch?v=xzrfkVcxpgM - tak się to robi w Polsce

Tu masz film naszych braci za wschodniej granicy jak łowi na nie przerobioną bałałajkę sieje

- zamocowana deseczka zapobiega wciągnięciu wędki pod lód przez rybę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.