Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ciekawy Wędkarz


Mariusz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dzisiaj wędkując na rzece licencyjnej, złapała straż rybacka gościa który jak później w nerwach po wszystkim powiedział że okłamał ową straż że nie posiada karty wędkarskiej oraz licencji, spisali go stwierdził że ma ich w d.... Mam pytanie bo spisali go z dowodu widziałem to na własne oczy, czy dojdą go jak by np zapłacił karę czy też nie że posiada kartę wędkarską? I co mu grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie rozumiem:

Posiadał kartę i licencję, ale okłamał i powiedział że nie ma?

Czy nie posiadał, a ściemnił że ma?

Pierwszy przypadek to dla mnie jakaś totalna abstrakcja i ciężko wytłumaczyć o co gościowi chodzi. Swoją drogą już o podobnej sytuacji w tym roku w mojej okolicy czytałem. Normalni wędkarze, z opłaconymi składkami wchodzili w jakieś bezużyteczne dyskusje ze strażnikami i nie chcieli pokazać dokumentów (??!!). Drugi dość standardowy. Mając dane z dowodu osobistego straż będzie w stanie do człowieka oczywiście dojść, jeśli tylko zaistnieje taka konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie dojdą bo niby jak? Musiała by być jakaś jakaś ogólna ewidencja wędkarzy, może i taka jest ale służy ona bardziej do pobierania opłat niż w innym celu. Jeżeli się mylę to dobrze by było, kto się bardziej orientuje w temacie aby mnie poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie dojdą bo niby jak? Musiała by być jakaś jakaś ogólna ewidencja wędkarzy, może i taka jest ale służy ona bardziej do pobierania opłat niż w innym celu. Jeżeli się mylę to dobrze by było, kto się bardziej orientuje w temacie aby mnie poprawił.

A nie masz przypadkiem karty wydanej przez urząd miasta wydział ochrony środowiska.

Więc w urzędzie mają wszystkie dane łódkę też tam rejestrujesz.

Jak będą chcieli to ustalą bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "rzeka licencyjna"? Należy do PZW? Czy to jakiś OS typu odcinek Jeleńskiego na Rabie? Nie chciał pokazać karty? Tzn., że jeog życie jest tak beznadziejne, że chciał sobie ciśnienie podnieść tak dla jaj? :D

Zwykle takie sprawy kończą się umorzeniem, chyba że naprawdę kłusował i złapali go któryś raz z kolei to takie sprawy się kończą w sądzie. Z resztą zależy od okręgu.

Jeżeli łowił bez uprawnień to powinni go ścigać z urzędu. ale często to więcej można stracić niż ugrać na takim "cwaniaku". Ogólnie to strażnik ma obowiązek sporządzenia notatki z kontroli i przekazania jej przełożonemu, który przekazuje sprawę do sądu. Ale takie sprawy tak się kończą raczej tylko wtedy jak PSR chce sobie nabić statystyki.

No i tak dojdą po numerze PESEL jaki podaje w starostwie, który jest przypisany do karty wędkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem dlaczego starostwo wydaje kartę, dawniej tak nie było. Skoro gościa tylko spisali, to raczej pewne, że będą grzebać mu w papierach. Kolega opowiadał mi jak go kiedyś straż złapała bez uprawnień dostał 50 zł kary, do wystawienia mandatu potrzebny był dokument to im pokazał kartę wędkarską, oni mu powiedzieli skoro jest podwójnie świadomy co robi, to dołożyli mu jeszcze 50 zł. Pewnie w tym przypadku będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.