Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przetoka ?


Mieczysław

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką wybrać opcję - przetokę koniczną czy linkę normalną. Akwen to odnoga Warty o nazwie Cybina o głębokości nie przekraczającej 1 m. w lecie, na wiosnę zanim zejdzie jest ciut głębiej do 40 cm. oraz jaką długość zastosować - przetoki. Kijek 270 # 5/6 sznur koniczny pływający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

tak zwane microringi, pomocne przy łączeniu różnych żyłek, przy delikatnym łowieniu raczej nie polecam

nie polecam stosowania przyponów konicznych na początku bo po prostu przy nieumiejętnych rzutach będę się szybko niszczyły, zrywały itp jeśli mam być szczery, to od samego początku łowię na żyłkę 0,16 o długości około tyle co kijek i to w zupełności na początek wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C. D. Mam jeszcze pytanie odnośnie agrawek, są takie malusie agraweczki i czy można je zastosować czy raczej nie - nie wskazane.

Czy chodzi o takie agrafki?

zapinka.jpg

Jeżeli tak, to nadają się one tylko do ciężkich i b.dużych much.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5870.png

W przypadku suchej muszki nie wskazany gadżet - czytaj kotwica. W przypadku mokrej i nimf może może, szybciej duży streamer.

Zasada jest taka. Do przyponu konicznego (kupnego) dowiązuje się microring (o którym pisał Raczej) i do niego dowiązuje się żyłkę, która służy do wiązani much (masło maślane napisałem :D) - w skrócie nie niszczy się przyponu konicznego i nie stosuje się żadnych agrafek. Ja stosuje najczęściej z pierwszego piktogramu http://chuckingfluff.com/how-to-tie-fishing-knots/

Tak jak napisał kolega "Raczej" na samym początku nie należy "pchać się w" przypon koniczny kupny, bo go po prostu zniszczysz.

W uzupełnieniu.

Jaką wybrać opcję - przetokę koniczną czy linkę normalną. Akwen to odnoga Warty o nazwie Cybina o głębokości nie przekraczającej 1 m. w lecie, na wiosnę zanim zejdzie jest ciut głębiej do 40 cm. oraz jaką długość zastosować - przetoki. Kijek 270 # 5/6 sznur koniczny pływający.

Rozumiem, że zaczynasz z przygodę z metodą.

Zacznij od przyponu 1 metra. Gwarantuje Ci że nieuniknione jest odstrzelenie kilka much, kilka zostanie na drzewie, zawiążesz kilka supełków na przyponie. Później w miarę "ogarniania" metody wydłużysz sobie przypon do maksymalnej przepisowej długości która stanowi dwie długości wędziska.

Ja łowię także na nizinach i dłuższego przyponu jak wędzisko nie używam.

Sznury mają trochę inne nazewnictwo, podstawowe to WF, DT - wszystkie są w pewnym sensie koniczne - http://muskie.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=183&Itemid=99999999

Na sam początek masz dobry sznur bo pływający. Resztę najlepiej dopytaj nad wodą bo czytając tylko "zabłądzisz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.