Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak ,,dobrać" się do ryb w tym bajkowym miejscu


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy raczej lata bo na razie nie przebywam w tamtej okolicy i nie będę maił możliwości sprawdzenia Waszych pomysłów i technik. W tamtym roku dosyć blisko swojego domu (jeśli odległość ok. 6km na nogach można nazwać blisko) odkryłem miejscówkę. Żałuje ,że dopiero pod koniec wakacji ( a raczej późną jesienią) bo pewnie urozmaiciłbym sobie wypoczynek i po powrocie podkoloryzowałbym Nasza galerie. A tak wynudziłem się jak mops bez samochodu.

Ale do rzeczy miejscówka sama w sobie ma ok.1 km ( wiem długa , ale jak zaraz przeczytacie nie wiem w którym miejscu podjąć się wędkowania) zaczyna się płaniom o głębokości ok. 40cm na końcu jej rozwidla się na dwie gałęzie .Jedna wchodzi miedzy pionowe skały i tworzy na oko bardzo głębokom rynnę ( nie sprawdzałem jak głęboką bo jak ja zawsze widzę to mnie otrzepuje) o straszliwie szybkim prądzie. Po wyjściu ze skal jak gdyby nic zwalnia do lekkiego nurtu i głębokość tam jest ok. 1-1,5m max a następnie łączy się z druga odnogą Druga odnoga jest ciekawsza bo na samym początku jest jakby mini próg , wodospadzik a za nim min bełko nie sprawdzałem głębokości ale ponad metr jest (dna nie widać) takie5*8m i tutaj zauważałem ,ze ktoś zrobił sobie ławkę z deski i było sporo owoców jarzębiny .Więc ktoś tam łowił , czy z efektami nie wiem .Warto dodać ,że w tym miejscu łowiłem tylko na muchę i mucha praktycznie stała w miejscu , nie wiem jak jest z dnem.ale prądu nie widać .

Dalej są zwalone drzewa i idzie płań , od której zaczęła się fascynacja nad tą miejscówką bo jak pierwszy raz zobaczyłem ta płań od strony drogi (lasu) zgłupiałem pływał tam ogrom sporego klenia i dorodnej i grubej płoci. Trzeba zdąć sobi9e sprawę ,że jak ja je widziałem to i one mnie .Ale próbując tam łowić na pszenicę i kukurydzę (tylko to miałem wtedy) potem nic nie złowiłem. Ale z ta miejscówka jest spory problem bo jest to rzeka górska , dno bardzo kamieniste i nie równe , do tego stopnia ,że jest 2m i schodzi zaraz do 40-60cm czasami 1,2m .Także dużo zaczepów bo ciężko łowić na przyponie o długości 40cm jak za chwile ma się 1,2 -1,6m a potem znowu powiedzmy 60cm. Taka płań ma odległość ok. 100m za nią jest wypłycenie do 20-40cm , mini prądzik i znowu robi się jakby rynna ale spokojniejsza z płaniom o długość ok. 300m może dłużej z tym ,że ostatniego odcinka 100m nie jestem w stanie zbadać bo woda tam jest aż czarna i z brzegu robi się ok.1,5-2m podejrzewam tam głębokość 3-4m ./dno przynajmniej z brzegu jest piaszczyste , nie widać zawadów .Na tym odcinku szczególnie widać działalność bobrów (nawet nie wiedziałem ,że są na tym odcinku rzeki) bo wycieli wszystkie drzewa (100% bobry a nie ludzie to idzie jeszcze rozróżnić) .Dlatego mogą być w wodzie powalone drzewa. Za ta głębia jest wypłycenie , które z mojego niewielkiego doświadczenia zawsze kojarzyło mnie się , z leniwie wygrzewającymi się kleniami .Tam jednak ich nie dostrzegłem dalej prąd .Poniżej tego miejsca nie zapuszczałem się już bo to i tak jest spory kawałek do przejścia i powrotu.

Wiem ,ze muszę sam ten cały odcinek przynajmniej raz przejść i przebadać .Ale co byście doradzili mnie na takich odcinkach od którego zacząć i na co (jaka przynęta)dodam ,ze wolno tam tylko na muchę i przynęty roślinne . Jakby tam był spinning to podejrzewam brak tego tematu , bo wybrałbym spinning i dokładnie w dzień w dzień obławiałbym te miejsca. Z mojego opisu to może nie wynika , ale teren dosyć trudny do łowienia jest. Waham się pomiędzy gruntem ( na tej ostatniej głębi ) a spławikiem , ale z drugiej strony są tam zaczepy w niezliczonej ilości .Dlatego proszę Was doświadczeni wędkarze o jakieś porady przy takim łowisku, bo jeśli chodzi o ryby to aż je tam czuć i to miejsce aż od nich kipi. Może być to tym spowodowane ,że w tygodniu autem tam nie dojedzie i jest spory hałas z powodu pracującej żwirowni. W weekend czasem jakiś puszkarz się pojawi , ale rzadko.

Pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.