Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dzikie stawy w sosnowcu ?


Surpire

Rekomendowane odpowiedzi

[glow=red]Witam gdzie znajdują się jakieś przyzwoite stawy wędkarskie w Sosnowcu ?

Dotej pory łowiłem na stawku na środuli obok górki ale niestety w zeszłym roku wybiła tam kanalizacja i pozatruwała cały staw !

Doszły mnie słuchy że przy ul . Romana Dmowskiego w sosnowcu jest dziki staw .Czy to prawda czy potrzebna jest mi karta wędkarska ?

Może ktośwybrał by się w jakiś weekend na rybki na dzikie stawy ?[/glow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj dzikich stawow u nas nie brakuje prawda tam jest jeden stawik 2 jest za zajezdnia autobusowa, 3 na chaldzie za dzialkami, 4 idziesz od chaldy w dol tam znajduje sie tez staw mocno zarosniety ale sa duze karasie i liny malo osob tam sie spotyka, oczywiscie na tych stawach wystepuja weze czyli zaskroniec i padalec zbys sie nie bal. znajduje sie tez staw w lesie od ulicy dmowskiego od teg stawu podazasz droga tak jak idzie wysokie napiecie tam znowu wystepuje ogromny zolw blotny jedyny chyba u nas. na maczkach masz 2 dzikie stawy i jeden jak ida tory od waskotorowki na balaton czyli po lewej stronie a balaton masz po prawej jadac od zagorza pare stawow tez jest na strzemieszycach wiec jest w czym wybierac zalezy co chcesz lowic i jakie posiadasz umiejetnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oplaca sie placic w moim przypadku 200 podsatwy i 100 bielsko gdzie na pewnych miejscach gdzie byly ryby przez 34 wyjazdy zlowic najwieksza rybe pstraga 37cm? nie liczac paliwa gdzie sredni wyjazd wynosi 70km w jedna strone? a przedewszystkim presja wedkarska dzikie stawy zadko odwiedzane ryby jadalne duze okazy czego wiecej chciec i jeszcze za darmo a co najlepsze glupie zakazy gdzie autem nie mozesz dojechac nad dane lowisko nadzikich stawach tego nie ma stawiasz auto nad sama woda i nie musisz sie martwic czy ci auta nie zdemoluja. takim dazeniem ja z tego co pamieta RGZW i PZW daleko nie dojda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

1.Osadnik na Juliusz Lin Szczupak Okoń Płocie karasie

2.Stawik koło KWK Kazimierz-Juliusz niedaleko dworca Kazimierz (za przejazdem w prawo wzdłuż kopalni do końca drogi )

3.Stawik na Pekinie jak 27 jeździ choć dawno tam nie byłem ale czasem widuje tam ludzi z wędką

4.Maczki 2 Stawy koło tak zwanego siodła

5. Zajezdnia Autobusowa

6.hałda kwk klimontów ale tam nigdy nie łowiłem

7. TZW. Kwadrat za hałdą dużo lina karasia najlepiej dojechać przez rabke do końca wzdłuż szybkiego ruchu drogą polną mniej więcej na wysokości krzyża w lewo droga polną w stronę hałdy widać topole

(za dzieciaka wspaniałe łowisko karasi linków obecnie może być zarośnięte po drugiej stronie drogi na wysokości tego ścieko strumyczka znajduje sie kolejne małe oczko wodne swego czasu dość rybne )

8 Zatopiony domek i lasek Koło balatonu ( w lewo za wiaduktem kolejowym wzdłuż wąskotorówki jeden za nasypem większy(lasek) jeden mniejszy na końcu drogi(domek) Wspaniałe garbusy polecam)

9 Cmentarz (za Stacja porąbka tu uczyłem się łowić wspaniale liny i karasie pełno piskorzy ale swego czasu wyschło została kałuża że ryby można było łapać w ręce ale to było parę lat temu więc głowy nie dam że została tam ryba chociaż widziałem tam kilka dzieciaków z wędkami )

10 Wyrobisko po kopalni piasku za cieślami (tylko dla wytrwałych rower kierujemy się na Ryszke ujście sztoły za cieślami potem skręcamy w lewo pod góre przed mostkiem na sztole prosto aż do zjazdu tam znajduje się ciekawe zalane wyrobisko piasku )

11 Romana Dmowskiego

12 Osadniki Huty Cedler

Mapa:

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zILEqNAuqZcM.kbKR3cspOKiw

Jest jeszcze kilka miejsc koło Sosnowca i okolic mniej lub bardziej dzikich więcej info na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Trochę uzupełnić pragnę oraz zapytać zarazem...

Ostatnimi czasy byłem na następujących stawach : 

Numer 2 - Staw cały zarośnięty, wprawdzie są dwa pomosty ale strach na nie wejść. Jest jedno miejsce bardziej dostępne, ale o spinningu raczej zapomnijmy. 

Numer 4 - Ochota na spinning minęła gdy co moment człowieka urywa kolejną obrotówkę, orientuje się ktoś czy obecnie jest tam ryba? Może wybrałbym się na spławik bo zbiornik ogromny jak na dzikie warunki. 

Numer 5 - Tego zbiornika byłem najbardziej ciekaw z tego względu, że jeszcze kilka lat temu było tam dużo szczupaków. Na ten moment zarówno od strony zajezdni jak i stacji benzynowej staw cały zarośnięty. Nie znalazłem miejsca gdzie można wędkować bez woderów. Może ktoś takowe zna? 

Numer 6 - zbiornik wyschnięty, została kałuża.

Numer 7 - Ten staw urzekł mnie miejscem położenia, z dala od miejskiego zgiełku, na środku pola. Są dwa pomosty, ale niestety zalane i podobnie jak w przypadku świniarni nie znalazłem miejsca dostępnego bez woderów. 

Numer 8 - Chyba jedno z nielicznych miejsc pozbawione zaczepów. Łowiłem zarówno na spinning jak i na spławik (z nastawieniem raczej na lina, na kukurydzę) jednak bez efektów. Ktoś może pochwalić się efektami w tym zbiorniku ostatnimi czasy? Chodzi o ten większy (lasek)

Numer 11 - Podobnie jak numer siedem, staw urzeka swoim położeniem, natomiast bardzo zarośnięty. Spinning odpada, za to na spławik mam zamiar się tam wybrać. 

Byłem jeszcze na tzw. "Wysokim brzegu" w Jaworznie, ale bez efektów. 

Mam jeszcze pytanie odnośnie czterech stawów w Jaworznie. Na mapie widać, że są dość pokaźne, czy któryś z nich jest bez opieki i można łowić bez opłat? 

https://www.google.pl/maps/@50.1933185,19.207965,2985m/data=!3m1!1e3

To samo pytanie mam odnośnie stawu który znalazłem w Kazimierzu Górniczym, również widać, że dość dużych rozmiarów : 

https://www.google.pl/maps/@50.2874642,19.2440955,743m/data=!3m1!1e3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Jeździłem ostatnio trochę po dzikich bajorach, wytypowałem dwa i teraz próbuje na nich lina złowić ;)

Na razie bez skutku ale trzeba też oddać, że temperatury wody jeszcze nie ta a w dodatku zamiast w górę to idzie w dół.

Mamy taką wiosnę, że nawet trącej się płoci jeszcze nie uświadczyłem.

Póki co z ryb, które warto odnotować dostałem takiego karaska.

DSC02464.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.04.2017 o 11:14, ThePablo602 napisał:

I które z nich polecasz? Któreś z tutaj wymienionych bądź jakieś inne? Chyba, że to Twoja słodka tajemnica :)

Za mało na nich połowiłem by któryś polecać. Na razie złowione ryby to przypadek i przewaga to płocie a szukam lina. Jak coś upoluje to wtedy będę z siebie robił eksperta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na punkcie 4 (Maczki zatopiony lasek) próbowałem sił zimą, spod lodu. Niestety bez efektów. Zbiornik bardzo głęboki jak na swoje rozmiary. Na kilka otworów nawierconych w okolicy środka zbiornika, głębokość wahała się od 6.8 do ponad 7,5m. Wnosząc po głębokości zbiornik może być całkiem rybny jeśli znajdzie się na niego sposób.

Dodam jeszcze, że jest dziki stawik przy Górce Środulskiej. Można się pobawić z okonkiem czy płocią. Sądzę że i szczupak tam siedzi. Mam chytry plan by sprowadzić tam amura, by trochę przetrzebił roślinność, której jest tam sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was próbował sił na Swinarni? (Punkt 5). 
Wiem od znajomych, że jeszcze parę lat temu było tam dużo drapieżnika. Sam zbiornik również jest duży jak na warunki "dzikich stawów". Nie znalazłem jednak miejsca do którego można podejść. 

Jeśli o Lina chodzi to wydaje mi się, że na Dmowskiego jest idealne miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świniarnia to kiedyś podobno eldorado ;)

Ostatnio biegałem po tamtejszym lesie nie zatrzymywałem się i nie gadałem z wędkarzami ale nawet bez brodzenia jest trochę miejsca do łowienia.

Eldorado to podobno kiedyś też stawy na Maczkach, na których łowiłeś zimą. Kiedyś pływałem na nich pontonem - zapisy były obiecujące a Szwagier dostał okonia 40 cm, ja jednak na cały dzień łowienia nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na wszystkich tych stawach tej zimy padła większość ryb/przyducha/ i to nie tylko tych dużych,ale nawet centymetrowe karasie leżały całymi ławicami.Na jednym z tych stawów/który doglądamy i zarybiamyze znajomymi/ na fragmencie stawu 4m na 4 m było padniętych ponad 300 ryb od 5cm karasi do 40-45 cm karpi i linów.Poza kilkoma dołkami o głębokości powyżej metra stawy zamarzły do dna.Rybostan na pewno się odrodzi,ale trzeba na to 3-4 lat  lżejszych zim i nie tropikalnych upałów latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, parę lat temu na świniarni było dużo szczupaka. Słyszałem, że są tam pomosty z których można łowić, jednak będąc tam zarówno od strony zajezdni jak i stacji benzynowej, żadnego nie znalazłem. Muszę chyba rower odkurzyć i tym razem przejechać wzdłuż całego brzegu. 

Czy ktoś był może albo ma informację na temat tych stawów w Jaworznie, których mapę wkleiłem w poprzednich postach? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie łowię przyduchy nie widziałem. Zbiorniki są w dodatku przepływowe więc jest to prawie niemożliwe.

Oj.. co do stawu na Środuli, to 20 lat mieszkałem 500 m od tego stawiku. Co to było za łowienie na przełomie wieków. Jakież tam były liny, znajomy z osiedlowej klatki złowił amura 15 kg przy mnie, był też wielkie szczupaki, okonie. W zasadzie wszystkich standardowych gatunków ryb było pod dostatkiem. Pamiętam jak trudno było też znaleźć miejsce do łowienia bo od pewnego momentu zaczęły pojawiać się samochody z rejestracjami z całego województwa i potem było już tylko gorzej..

W planie mam tam jeszcze sentymentalnie zajrzeć :)

Co do stawów w Jaworznie niestety nie pomogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj odwiedziłem Świniarnię- miękki start po długiej prerwie w wędkowaniu. Mimo dużego wiatru udało mi sie zarzucić parę razy zestaw ze spławikiem czego wynikiem było 14 sumików, super frajda na początek ale po piątej sztuce juz irytowały:-)

Co do dzikich stawów mam pytanie odnośnie innych lokalizacji, czy ktoś ma jakieś informaację na temat statusu prawnego i rybnego zbiorników. 1.Zalewy za lasami Błędowskimi.

2. Zalew w okolicy Ogrodzieńca w środku lasu, chyba Stawy Krępa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jeszcze raz ponowię pytanie odnośnie status prawny stawu kopalni Kazimierz Juliusz w Kazimierzu Górniczym. Czy po upadku kopalni status tego zbiornika można uznać jako "dziki" i nikomu w drogę nie wejdziemy mocząc tam kija? O ile w ogóle jest po co moczyć. Może ktoś ma jakieś doświadczenia? I nie chodzi mi o ten staw który autor tematu wymienił w zestawieniu, a o ten, który niedawno sam zaznaczyłem na mapie. Pozdrawiam PS : Co do kolegi, który łowił na świniarni, można zapytać z której strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.Świniarnia: W Poniedziałek i dzisiaj wędkowałem(+mały biwaczek) od strony zajezdni. Do łowienia bez woderów i kaloszy jest tam jedna miejscówka przy samym wieździe, można podjechać pod samą wodę. Na lewo od wjazdu sa dwa sloty na grunt(kalosze) ale strasznie bójne dno, zerwałem pare haczyków, reszta miejscówek wymaga woderów. Dzisiaj nastawiłem się na lina ale wpadło 4-5 sumików. Spróbuję sie zasadzić jeszcze raz w najbliższych tygodniach, jak dalej będą tylko sumiki to trzeba bedzie pobawić się spiningiem, chociaż wziołem sobie za punkt honoru złowienie tam  czegokolwiek innego(lin,karaś,płoć,wzdręga). Dodatkowo poszedłem sprawdzić staw obok (punkt chyba 11) wygląda obiecująco, jak sumiki ze świniarni mnie pokonają to spróbuję tam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, staw o którym mówisz wygląda na istny raj dla lina. Sam będę chciał tam spróbować.

Jeśli chodzi o Swiniarnie, miejsce o którym mówisz, to główne od strony zajezdni wydawało mi się mimo wszystko zbyt płytkie aby móc łowić na spławik, ale może rzeczywiście się pomyliłem co do oceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
O 24.04.2014 o 20:28, NdoG napisał:

8 Zatopiony domek i lasek Koło balatonu ( w lewo za wiaduktem kolejowym wzdłuż wąskotorówki jeden za nasypem większy(lasek) jeden mniejszy na końcu drogi(domek) Wspaniałe garbusy polecam)

Możesz napisać jak tam dokładnie trafić? Jakie te garbusy tam są małe czy coś wielkiego. Ja wędkuje i wypuszczam bez obaw.

A takie pytanie przed Balatonem na prawo od drogi brukowej jest zarośnięty mocno staw wędkował tam ktoś kiedyś, jak tam jest głęboko i jaki rybostan o ile w ogóle jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to ten staw przed Balatonem to zarośnięta kałuża. Ale mogę się mylić bo nie podchodziłem bliżej. 

Co do Twojego pytania, jadąc ulicą Wileńską, skręcasz przed Balatonem w ulicę Kosmonautów i do końca drogi. Jeden staw jest na końcu, drugi przechodząc przez nieczynne torowisko. Może miałem pecha, ale wyników tam żadnych nie uzyskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.