Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dzikie stawy w sosnowcu ?


Surpire

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 years later...
przynęty na klenia   Dragon

Mały upload. 

Zachęcony wpisami i odrobiną wolnego czasu,postanowiłem zwiedzić Sosnowiec w celu poszukiwań dzikich stawów. 

A więc :

1."swiniarnia" - zbiornik zarośnięty połów z brzegu raczej nie możliwy chyba że posiadamy wodery. Dojazd samochodem pod samą wodę wydaje się atrakcyjny 😁😉

2."osadniki huty cedler" - zbiorniczek dość atrakcyjny z dostępem do wody na prawie całej Lini brzegowej, sporo wedkujacych. Staw uznawany jako dziki jednak "lokalni" wedkarze przeczuleni na nowych. Podobno wykupują zezwolenia na połów tam(ile w tym prawdy nie wiem) gdyż na pytanie o kwotę i miejsce składki nie uzyskałem odpowiedzi (cenzuralnej) jeden wędkarz okazał mi tylko jakiś kawałek kartki z odrecznie wypisanymi datami (do 2017r.)

3."stawy przy wąskotorówce" - jeden już nie istnieje drugi jest systematycznie osuszany i zasypywany. Łowisko z dostępem do Lini brzegowej (z jednej strony wymagane gumiaki). W zbiorniku pełno ryb drapieżnych (szczupaki od 15 do 40cm to norma, niestety często zabierane na kotlety🙄😠) występuje też okoń, płoć, karaś, krąp i lin (to co udało mi się złowić) staw pełen zaczepów co czyni go bardzo atrakcyjnym. 

4."stawy na Juliuszu" - niestety osuszone 

5.-"maczki/dzielone" jedno z lepszych łowisk. Dostęp do Lini brzegowej w 90%(należy uważać bo nasypy są strome i mało stabilne) 3 stawy obok siebie 

Mały - karaś, płoć, okoń, wzdrega i wszędobylski sumik karłowaty. 

Duży -. J. W. Plus szczupak, w tym występują okazałe okonie (rekord 42cm wrócił do wody) 

Za torami-tam jeszcze nie łowiłem 😉🤔

Dojazd niby pod samą wodę, jednak lepiej dla własnego portfela auto zostawić przy drodze, teren należy do nadleśnictwa i częste kontrole owocują mandatami za wjazd pojazdem mechanicznym, na sam połów przymykają oko o ile dbamy o porządek (niestety ale ludzie traktują to miejsce jako dzikie wysypisko) 

Na chwilę obecną to tyle połamania 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ESSOX napisał:

Małym szczupaczkom zdjęć nie robimy . 

OK rozumiem zdjęcie nie ma na celu "chwalenia się" a pokazanie rybostanu polowionego

Jak wspomniałem wszystkie ryby całe i zdrowe wróciły do wody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.05.2020 o 17:11, Krzychu33 napisał:

OK rozumiem zdjęcie nie ma na celu "chwalenia się" a pokazanie rybostanu polowionego

Jak wspomniałem wszystkie ryby całe i zdrowe wróciły do wody 

Chwalenie się czy pokazanie rybostanu nie ma znaczenia w tej akurat sprawie. 

Jest na forum regulamin który określa co można a co nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Cześć

Fajnie się przegląda wpisy, bo można czegoś się dowiedzieć ;)

Jestem z Dąbrowy Górniczej i łowie niestety na dziko (takie kilkukrotne wypady w ciągu roku).

W Dąbrowie można mnie spotkać czasami na tzw. 3 stawach Hallerskich ( za dworcem i 3 blokami ). Jest to teren bodajże starej oczyszczalni. Dużo miejscówek do łowienia.

Ja niestety trafiałem tylko na drobnicę: lin, okoń. Pewnego razu jak byłem to gość wyciągnął 2 szczupaki.

W weekend byłem też na miejscówce w Ząbkowicach przy trasie. Niestety staw zasypany w całości liśćmi.

Nawet ustawiając grunt na spławik ok.40 cm, haczyk zaczepiał się o rośliny przy dnie.

Rok temu byłem na Świniarni - faktycznie brak możliwości swobodnego połowu, staw porośnięty dookoła (nie było gdzie kija wsunąć). Byłem też na tym stawie - zalany dom (Sc). Zostały jego resztki ( na czas tamtych wakacji) - i tylko 1 miejsce aby gdzieś kija wcisnąć.

 

PS. Interesuje mnie bardzo ta miejscówka na Maczkach w SC. Ale nie wiem czy trafiłbym tam. Może któryś z forumowiczów miałby chęć wybrać się tam, w któryś weekend ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 18.05.2021 o 06:59, domel23mdc napisał:

Cześć

Fajnie się przegląda wpisy, bo można czegoś się dowiedzieć ;)

Jestem z Dąbrowy Górniczej i łowie niestety na dziko (takie kilkukrotne wypady w ciągu roku).

W Dąbrowie można mnie spotkać czasami na tzw. 3 stawach Hallerskich ( za dworcem i 3 blokami ). Jest to teren bodajże starej oczyszczalni. Dużo miejscówek do łowienia.

Ja niestety trafiałem tylko na drobnicę: lin, okoń. Pewnego razu jak byłem to gość wyciągnął 2 szczupaki.

W weekend byłem też na miejscówce w Ząbkowicach przy trasie. Niestety staw zasypany w całości liśćmi.

Nawet ustawiając grunt na spławik ok.40 cm, haczyk zaczepiał się o rośliny przy dnie.

Rok temu byłem na Świniarni - faktycznie brak możliwości swobodnego połowu, staw porośnięty dookoła (nie było gdzie kija wsunąć). Byłem też na tym stawie - zalany dom (Sc). Zostały jego resztki ( na czas tamtych wakacji) - i tylko 1 miejsce aby gdzieś kija wcisnąć.

 

PS. Interesuje mnie bardzo ta miejscówka na Maczkach w SC. Ale nie wiem czy trafiłbym tam. Może któryś z forumowiczów miałby chęć wybrać się tam, w któryś weekend ??

 

Nie ma sprawy możemy się jakoś ustawić chętnie też poznam te bajorka w DG 👍w czealdzi są też dwa stawiki ale tam musisz trafić na dzień ostatnio w sobotę w 2 h wytargałem ponad 100sumikow i to niektóre po 25/27cm (na wątrobke drobiową) a w następny dzień studnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 26.06.2021 o 09:47, domel23mdc napisał:

Krzychu czekam na kontakt.  W tym tygodniu byłem znów na stawach za dworcem DG . Łebek obok mnie wyciągnął sandacza 60cm https://ibb.co/b5nj1gb

Kolego my jesteśmy w kontakcie tak jak pisaliśmy te stawy o których pisałeś ciekawe tylko przydało bybsie wpaść z workami i ogarnac syf 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 09:47, domel23mdc napisał:

Krzychu czekam na kontakt.  W tym tygodniu byłem znów na stawach za dworcem DG . Łebek obok mnie wyciągnął sandacza 60cm https://ibb.co/b5nj1gb

Kolego my jesteśmy w kontakcie tak jak pisaliśmy te stawy o których pisałeś ciekawe tylko przydało bybsie wpaść z workami i ogarnac syf 😉 oczywiście ryby wróciły do wody 👍

IMG-20210706-WA0010.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.