Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na sandacze
tomek1

Regulamin wstawiania zdjęć na stronach forum

1 post w tym temacie

Administracja forum przygotowała Regulamin wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl. Niniejszy regulamin jest rozszerzeniem Regulaminu i zasad użytkowania forum portalu wędkarskiego haczyk.pl i obowiązuje od momentu pojawienia się na stronach forum

Regulamin wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl

1. Umieszczenie na forum zdjęcia jest równoznaczne z napisaniem postu i podlega wszystkim zapisom wynikającym z Regulaminu i zasad użytkowania forum portalu wędkarskiego haczyk.pl.

2. Zaleca się umieszczanie zdjęć w Galerii haczyk.pl- zintegrowanej z forum haczyk.pl, znajdującej się pod adresem http://haczyk.pl/forum/gallery/

Do galerii prowadzi również przycisk w głównym menu w nagłówku forum. Galeria haczyk.pl służy do prezentacji zdjęć o tematyce wędkarskiej i związanej z wędkarstwem. Zdjęcia niezwiązane z naszym hobby będą usuwane.

W galerii można umieszczać zdjęcia w ogólnodostępnych kategoriach tematycznych lub zakładać własne albumy.

Dopuszczalne jest umieszczanie na forum zdjęć poprzez zewnętrzne serwery (typu fotosik, imageshack), jest to jednak metoda niezalecana ze względu na ryzyko powstania ubytków w treści tematów np. w przypadku likwidacji konta lub przekroczenia limitu transferu w tego typu usłudze.

Jeśli jednak zdecydujesz się na używanie zewnętrznych serwerów do przechowywania zdjęć, używaj kodów "wstaw miniaturę" lub "miniatura na forum", które pozwalają po kliknięciu w zdjęcie, jego prezentację w oryginalnej wielkości.

3. Do zdjęć dołączaj opisy. Np: do zdjęcia przedstawiającego rybę - ryby, dołącz informację o przynęcie, metodzie połowu, warunkach atmosferycznych i ewentualnie o łowisku.

4. Fotografia wędkarska ma na celu uwiecznienie i pokazanie piękna przyrody w jej naturalnym stanie oraz łowisk i ich otoczenia, ryb, wędkarzy. A także zobrazowanie i przekazanie informacji związanych z wędkarstwem, czyli pokazanie sprzętu, przynęt, zanęt, stosowanych technik połowu, instrukcji typu "zrób to sam" itp. Dlatego zgodnie z tematyką forum, takie na nim zdjęcia umieszczaj.

5. Wklejaj zdjęcia ryb w "stanie żywym". A jeżeli są one już martwe, winny znajdować się w "stanie świeżym" i w całości. Ryba nie powinna wisieć na hakach, gałęziach itp.

Wyjątek stanowią zdjęcia mające na celu przekazania informacji o zdarzeniach, które mają negatywny wpływ na rozwój i krzewienie wędkarstwa. Zdjęcia takie umieszczaj na forum wyłącznie jako przestrogę lub ostrzeżenie i odpowiednio opisuj. (np: "sumy w kontenerze na moim łowisku", "śnięte lub martwe ryby w zatrutej rzece", "zdjęcia z akcji przeciwdziałania kłusownictwu" itp.)

6. Preferujemy zdjęcia ryb zrobione w miejscu połowu, czyli w naturalnych warunkach i na łonie przyrody. Dlatego wklejaj tylko zdjęcia ryb wykonane nad wodą lub na tle przyrody.

7. Zabrania się umieszczania na stronach forum haczyk.pl zdjęć ryb zrobionych w domu, w garażu na tle ścian, firanek, kafelków, misek, zlewozmywaka, itp. A także umieszczania zdjęć typu fotomontaż mających na celu wprowadzenie w błąd innych użytkowników forum lub przedstawienie wydarzeń które nie miały miejsca. Jedyny wyjątek stanowią montaże umieszczane w temacie "Tylko humor". Zdjęcie takie opisz jako fotomontaż z podaniem źródła pochodzenia.

8. Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności RAPR i Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów:

- złowionych ryb, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowionych ryb niewymiarowych,

- ryb, które zostały złowione w okresie ochronnym,

- zostały złowione powyżej limitu ilościowego lub wagowego.

W w/w zakresie kieruj się przepisami obowiązującymi na łowisku.

W przypadku umieszczenia na forum zdjęcia ryby złowionej na łowisku, dla którego określono inne okresy lub wymiary ochronne niż w RAPR, użytkownik jest zobowiązany pod zdjęciem podać nazwę wody, w której dokonano połowu oraz obowiązujący na tym łowisku okres i wymiar ochronny.

Dla łowisk, które nie posiadają regulaminu w formie pisanej, zastosowanie mają wymiary i okresy ochronne określone w RAPR.

9. Administracja forum zastrzega sobie prawo do usunięcia każdego zdjęcia bez powiadamiania i zgody osoby umieszczającej zdjęcie a nie spełniającego powyższych zasad.

10. Samo uznanie zdjęcia za niezgodne z "Regulaminem wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl" również pozostaje w gestii administracji forum.

11. Za łamanie niniejszego regulaminu administracja forum będzie nakładać kary. Rodzaj i wymiar kary pozostaje w gestii administracji forum i wynikać będzie z treści zdjęcia i zakresu naruszenia "Regulaminu wstawiania zdjęć na stronach haczyk.pl". Przewiduje się następującą progresję i rodzaje kar:

- usunięcie zdjęcia

- ostrzeżenie zgodnie z regulaminem

- ban

12.Administracja forum haczyk.pl zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym Regulaminie w dowolnej chwili oraz bez wcześniejszej zapowiedzi. A każde zmiany obowiązują od momentu pojawienia się ich na stronach forum haczyk.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragpm
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.