Skocz do zawartości
tokarex pontony
tomek1

Regulamin wstawiania zdjęć na stronach forum

1 post w tym temacie

Administracja forum przygotowała Regulamin wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl. Niniejszy regulamin jest rozszerzeniem Regulaminu i zasad użytkowania forum portalu wędkarskiego haczyk.pl i obowiązuje od momentu pojawienia się na stronach forum

Regulamin wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl

1. Umieszczenie na forum zdjęcia jest równoznaczne z napisaniem postu i podlega wszystkim zapisom wynikającym z Regulaminu i zasad użytkowania forum portalu wędkarskiego haczyk.pl.

2. Zaleca się umieszczanie zdjęć w Galerii haczyk.pl- zintegrowanej z forum haczyk.pl, znajdującej się pod adresem http://haczyk.pl/forum/gallery/

Do galerii prowadzi również przycisk w głównym menu w nagłówku forum. Galeria haczyk.pl służy do prezentacji zdjęć o tematyce wędkarskiej i związanej z wędkarstwem. Zdjęcia niezwiązane z naszym hobby będą usuwane.

W galerii można umieszczać zdjęcia w ogólnodostępnych kategoriach tematycznych lub zakładać własne albumy.

Dopuszczalne jest umieszczanie na forum zdjęć poprzez zewnętrzne serwery (typu fotosik, imageshack), jest to jednak metoda niezalecana ze względu na ryzyko powstania ubytków w treści tematów np. w przypadku likwidacji konta lub przekroczenia limitu transferu w tego typu usłudze.

Jeśli jednak zdecydujesz się na używanie zewnętrznych serwerów do przechowywania zdjęć, używaj kodów "wstaw miniaturę" lub "miniatura na forum", które pozwalają po kliknięciu w zdjęcie, jego prezentację w oryginalnej wielkości.

3. Do zdjęć dołączaj opisy. Np: do zdjęcia przedstawiającego rybę - ryby, dołącz informację o przynęcie, metodzie połowu, warunkach atmosferycznych i ewentualnie o łowisku.

4. Fotografia wędkarska ma na celu uwiecznienie i pokazanie piękna przyrody w jej naturalnym stanie oraz łowisk i ich otoczenia, ryb, wędkarzy. A także zobrazowanie i przekazanie informacji związanych z wędkarstwem, czyli pokazanie sprzętu, przynęt, zanęt, stosowanych technik połowu, instrukcji typu "zrób to sam" itp. Dlatego zgodnie z tematyką forum, takie na nim zdjęcia umieszczaj.

5. Wklejaj zdjęcia ryb w "stanie żywym". A jeżeli są one już martwe, winny znajdować się w "stanie świeżym" i w całości. Ryba nie powinna wisieć na hakach, gałęziach itp.

Wyjątek stanowią zdjęcia mające na celu przekazania informacji o zdarzeniach, które mają negatywny wpływ na rozwój i krzewienie wędkarstwa. Zdjęcia takie umieszczaj na forum wyłącznie jako przestrogę lub ostrzeżenie i odpowiednio opisuj. (np: "sumy w kontenerze na moim łowisku", "śnięte lub martwe ryby w zatrutej rzece", "zdjęcia z akcji przeciwdziałania kłusownictwu" itp.)

6. Preferujemy zdjęcia ryb zrobione w miejscu połowu, czyli w naturalnych warunkach i na łonie przyrody. Dlatego wklejaj tylko zdjęcia ryb wykonane nad wodą lub na tle przyrody.

7. Zabrania się umieszczania na stronach forum haczyk.pl zdjęć ryb zrobionych w domu, w garażu na tle ścian, firanek, kafelków, misek, zlewozmywaka, itp. A także umieszczania zdjęć typu fotomontaż mających na celu wprowadzenie w błąd innych użytkowników forum lub przedstawienie wydarzeń które nie miały miejsca. Jedyny wyjątek stanowią montaże umieszczane w temacie "Tylko humor". Zdjęcie takie opisz jako fotomontaż z podaniem źródła pochodzenia.

8. Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności RAPR i Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów:

- złowionych ryb, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowionych ryb niewymiarowych,

- ryb, które zostały złowione w okresie ochronnym,

- zostały złowione powyżej limitu ilościowego lub wagowego.

W w/w zakresie kieruj się przepisami obowiązującymi na łowisku.

W przypadku umieszczenia na forum zdjęcia ryby złowionej na łowisku, dla którego określono inne okresy lub wymiary ochronne niż w RAPR, użytkownik jest zobowiązany pod zdjęciem podać nazwę wody, w której dokonano połowu oraz obowiązujący na tym łowisku okres i wymiar ochronny.

Dla łowisk, które nie posiadają regulaminu w formie pisanej, zastosowanie mają wymiary i okresy ochronne określone w RAPR.

9. Administracja forum zastrzega sobie prawo do usunięcia każdego zdjęcia bez powiadamiania i zgody osoby umieszczającej zdjęcie a nie spełniającego powyższych zasad.

10. Samo uznanie zdjęcia za niezgodne z "Regulaminem wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl" również pozostaje w gestii administracji forum.

11. Za łamanie niniejszego regulaminu administracja forum będzie nakładać kary. Rodzaj i wymiar kary pozostaje w gestii administracji forum i wynikać będzie z treści zdjęcia i zakresu naruszenia "Regulaminu wstawiania zdjęć na stronach haczyk.pl". Przewiduje się następującą progresję i rodzaje kar:

- usunięcie zdjęcia

- ostrzeżenie zgodnie z regulaminem

- ban

12.Administracja forum haczyk.pl zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym Regulaminie w dowolnej chwili oraz bez wcześniejszej zapowiedzi. A każde zmiany obowiązują od momentu pojawienia się ich na stronach forum haczyk.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragpm
dragon
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.