Skocz do zawartości
tokarex pontony

Multiplikator


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Cormorana przewidując jego mocowanie pod wędką zaprojektowali go też z myślą o zwykłym ułożeniu przelotek?
Nie wiem nic o tym modelu, ale przelotki są dostosowywane do kołowrotka. Tak naprawdę nawet przy stałoszpulowcu wielkość przelotek najbliżej rękojeści determinuje rozmiar kołowrotka (wielkość szpuli) jaką można używać z daną wędką. Jeśli z jakiegoś powodu ktoś chciał by używać wędki castingowej do góry nogami to przelotki nadal powinny być takie same jak do multiplikatora tyle że mocowane po "drugiej" stronie kręgosłupa blanku. Pamiętaj też, że przy metodzie gruntowej (generalnie przy cięższych kręciołach) wędki nie mają pazura a wędzisko z multikiem postawione w podpórce zawsze się obróci kołowrotkiem na dół. Więc postronny obserwator w pierwszej chwili może odnieść mylne wrażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

to było dla żartu, bo już tracę rozeznanie czy to kpiny czy paranoja władz haczyka nadal się pogłębia.
Nie :mrgreen: ,to moje wyjście awaryjne ,wiesz wilk i owca :mrgreen::wink: .
A zdjęcia wklejam specjalnie dla Ciebie po starej znajomości
a dzięki ,ale ,ale czy mi się wydaje czy ty jesteś leworęczny,bo ten big-multik to masz od spodu zamocowany lub ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie przyznaję, że nie mam zielonego pojęcia o multiplikatorach i gdy w ubiegłym roku wziąłem do ręki tego Cobossa 510, był to mój pierwszy kontakt z tego typu sprzętem (do surfcastingu mam "morski" model Spro). Zastanawiam sie natomiast, czy ten Cormoran nie ma dość specyficznej konstrukcji, mającej za zadanie zrekompensować brak pazura na wędzisku. Tu mam link do strony producenta z kilkoma rzutami tego multiplikatora:

http://www.cormoran.de/co/en/products/multiplier_reels/corboss_510/5,1,62,63,1,1__products-model.htm

Widziałem gdzieś stronę z lepszymi zdjęciami i precyzyjnym opisem, ale nie mogę teraz jej odnaleźć. Gdybyś Tomaszek mógł rzucić na to okiem i rozwiać moje wątpliwości co do tego, czy ta konstrukcja rzeczywiście odbiega od typowych rozwiązań, stosowanych w multiplikatorach, czy to tylko moje odczucie, wynikające z ignorancji w tej materii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Pierwszy raz widzę takie cos! Nie bardzo widzę sens używania multiplikatora ze zwykłym wędziskiem. Co to niby ma dać :shock: Nie wyobrażam sobie także jak byś miał w tym wynalazku hamować szpulkę. Wydaje się więc że ten wynalazek nie jest przeznaczony do wykonywania rzutów a jedynie do wypuszczania linki w czasie wywózki czy trollingu. Jeśliś ciekaw zadaj ten temat z powyższym linkiem na forach jerkbait.pl lub multiplikator.pl gdzie jest więcej obcykanych ludzi a nie nowicjuszy jak ja. Zrób to też szybko, bo użyłem tutaj nazw dwóch "wrogich" forów więc pewnie administracja nie będzie tolerować takiej niesubordynacji i zaraz dostanę ostrzeżenie :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Pierwszy raz widzę takie cos! Nie bardzo widzę sens używania multiplikatora ze zwykłym wędziskiem. Co to niby ma dać :shock: Nie wyobrażam sobie także jak byś miał w tym wynalazku hamować szpulkę. Wydaje się więc że ten wynalazek nie jest przeznaczony do wykonywania rzutów a jedynie do wypuszczania linki w czasie wywózki czy trollingu. Jeśliś ciekaw zadaj ten temat z powyższym linkiem na forach jerkbait.pl lub multiplikator.pl gdzie jest więcej obcykanych ludzi a nie nowicjuszy jak ja. Zrób to też szybko, bo użyłem tutaj nazw dwóch "wrogich" forów więc pewnie administracja nie będzie tolerować takiej niesubordynacji i zaraz dostanę ostrzeżenie :twisted:

Tutaj sa realne zdjęcia modelu Corboss 510.

http://www.allegro.pl/item347729148_multiplikator_corboss_510_cormoran_super_okazja_.html

a ty z modelem 610

http://www.allegro.pl/item344208689_corboss_610_nowosc_super_cena_.html

Tomaszek,

wg. mnie ten multic ma naprawde sporo zalet. Jest to swoinsta hybryda łącząca pusy kołowrotka o stałej szpuli i multiplikatora:

-mocowany jak standardowy kołowrotek przez co jest bardziej uniwersalny gdyż możesz używac normalnych kijów z przelotkami montowanymy pod blankiem. Łatwiej też czym takim się łowi jak nie ma sie doswiadczeneia z typowymi multikami

-łatwe wyhamowywanie zestawu w końcowej fazie lotu specjalnym dragiem (wystarczy pociągnąć wskazującym palcem)

-moc multiplikatora w połączeniu z dobrodziejstwami wolnego biegu

-nie skręca żyłki/plecionki

-długie rzuty

Ja zamierzam kupić 610 - podziele sie opinią z urzytkowania zaraz po otwarciu sezonu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-mocowany jak standardowy kołowrotek przez co jest bardziej uniwersalny gdyż możesz używac normalnych kijów z przelotkami montowanymy pod blankiem. Łatwiej też czym takim się łowi jak nie ma sie doswiadczeneia z typowymi multikami

-łatwe wyhamowywanie zestawu w końcowej fazie lotu specjalnym dragiem (wystarczy pociągnąć wskazującym palcem)

-moc multiplikatora w połączeniu z dobrodziejstwami wolnego biegu

-nie skręca żyłki/plecionki

-długie rzuty

Jesteś trochę nie obiektywny,ale rozumiem "podjarałeś" się na tego kręciołka.

Czy łatwe wyhamowanie -w zwykłych stałoszpulowcach ,stosuje się tą samą technikę.

Długie rzuty -i tu mam obawy ,rację przyznam Tomaszkowi .

A teraz ,po wizji lokalnej i "pomacaniu" i przymiarce do wędziska sumowego , :lol: kołowrotek przeraża swą wielkością jest ogromny i jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony to dostanie szoka .Generalnie multik na duże ryby i jak zaznaczył Tomaszek na pewno nie do dalekich rzutów ,po prostu jest to wielka wyciągarka do dużych ryb ,na suma na pewno się nadaje ,choć mam jedną wątpliwości jego przełożenie ,nie podoba mi się 5:1.

Na pewno dużym plusem jest cena ,bo w tej klasie ok300pln nie znajdziecie nic tak mocnego ,starałem się być obiektywny w miarę możliwości ,teraz sam się zastanawiam nad jego kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-mocowany jak standardowy kołowrotek przez co jest bardziej uniwersalny gdyż możesz używac normalnych kijów z przelotkami montowanymy pod blankiem. Łatwiej też czym takim się łowi jak nie ma sie doswiadczeneia z typowymi multikami

-łatwe wyhamowywanie zestawu w końcowej fazie lotu specjalnym dragiem (wystarczy pociągnąć wskazującym palcem)

-moc multiplikatora w połączeniu z dobrodziejstwami wolnego biegu

-nie skręca żyłki/plecionki

-długie rzuty

Jesteś trochę nie obiektywny,ale rozumiem "podjarałeś" się na tego kręciołka.

Czy łatwe wyhamowanie -w zwykłych stałoszpulowcach ,stosuje się tą samą technikę.

Długie rzuty -i tu mam obawy ,rację przyznam Tomaszkowi .

A teraz ,po wizji lokalnej i "pomacaniu" i przymiarce do wędziska sumowego , :lol: kołowrotek przeraża swą wielkością jest ogromny i jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony to dostanie szoka .Generalnie multik na duże ryby i jak zaznaczył Tomaszek na pewno nie do dalekich rzutów ,po prostu jest to wielka wyciągarka do dużych ryb ,na suma na pewno się nadaje ,choć mam jedną wątpliwości jego przełożenie ,nie podoba mi się 5:1.

Na pewno dużym plusem jest cena ,bo w tej klasie ok300pln nie znajdziecie nic tak mocnego ,starałem się być obiektywny w miarę możliwości ,teraz sam się zastanawiam nad jego kupnem.

Maniek,

generalnie cieszę się ze tak Cię zainteresował ten multic że aż postanowiłeś pofatygowac sie i "pomacać" w sklepie a nawet dalej - rozważasz zakup :-))

Co mas zna myśłi ze nie podoba Ci się przełożenie 5:1?

Na formum mutliplikatora i jerkbait nic ciekawego nie ma na temat tych 2 multiplikatorów - Corboss 510 i 610.

Co do wyhamowywania zestawu - faktycznie w stałoszpulowcach też robi się do podobnie palcem, ale jak wiemy tradycyjne multiplikatory nie maja tego dodatkowego dragu i wychamowuje się szpule kcikiem - nie chciał bym tego robić przy użyciu tego "kombajnu" z lecącym ciężarkiem 250g...oplątanie plecionki o palec mogło by być fatalne w skutkach (nocna zasiadka, zmęczenei, zmarznięte ręce - wszystko możliwe...)

Odnośnie odległości rzutów - myśle że beda porównywalne z tradycyjnym stałoszpulowcem - domnuiemywam tak po dokładnym obejrzeniu jego budowy.

Co do mocy - myśle że wąsaci z Odry mu nie sprostają, no morze na Ebro ... ;-)

Alternatywnie - co myślicie o tym Big Cacie - stałoszpulowy na ślimaku w zbliżonej cenie. Byś może Ktoś łowił n aniego lub jakiegoś Big Bossa Cormorana.

http://www.allegro.pl/item350406960_cormoran_big_boss_big_cat_5pi_6000_na_sumy.html

Multic 610 kontra to cudo z linka ? Jakie macie sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skleroza ???
Dobrze powiedziane :mrgreen: tylko cytat nawalił. :mrgreen: Bo to temat Tomaszka .
Co mas zna myśłi ze nie podoba Ci się przełożenie 5:1?
A tu już nie rozumiem czego ty nie rozumiesz ,wypowiadając takie słowa
Odnośnie odległości rzutów - myśle że beda porównywalne z tradycyjnym stałoszpulowcem - domnuiemywam tak po dokładnym obejrzeniu jego budowy.
Jeśli wystarczy ci dokładne obejrzenie ,by domniemywać że coś jest ok. ,to tym bardziej powinieneś wiedzieć co znaczy przełożenie w kołowrotku i jego funkcja.Nie mniej chylę głowę przed takimi specami,ja w sprawach multików jestem zielony ,no prawie zielony ,bo wiem co powinien mieć multik ,jakie podstawy aby spełniać swoje kryteria .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skleroza
Najwyraźniej! Ale nadal podtrzymuję swoją poprzednią odpowiedź. ;)
Co do wyhamowywania zestawu - faktycznie w stałoszpulowcach też robi się do podobnie palcem, ale jak wiemy tradycyjne multiplikatory nie maja tego dodatkowego dragu i wychamowuje się szpule kcikiem - nie chciał bym tego robić przy użyciu tego "kombajnu" z lecącym ciężarkiem 250g...oplątanie plecionki o palec mogło by być fatalne w skutkach (nocna zasiadka, zmęczenei, zmarznięte ręce - wszystko możliwe...)
kromik, żeby nie wdawać się w bełkotliwe rozważania. Szczerze odradzam wynalazki. Jeszcze sobie coś oplączesz plecionką, jak to opisałeś... :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Maniek, czy zdecydowałeś się na zakup tego multika? Pytam, bo jestem ciekaw ewentualnej opinii.

Pozdrawiam.

Nie ,po powtórnych oględzinach doszedłem do wniosku że ten kręcioł jest za mało uniwersalny dla mnie ,gdyby ta maszyna nadawała się jeszcze do karpiowania to może bym się zdecydował ,a na morskie wyprawy jeszcze się nie wybieram ,kupiłem drugiego Runnera 2,bo mi ktoś sprzątnął z sklepu Daiwe Opus-bula a ta w necie jest za droga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

szukam multiplikator

moje wymagania:

1. możliwość zastosowania do kija SHIMANO HYPERLOOP AX BOAT 270 M na kuter

2. możliwość zastosowania do kija CORMORAN Seacor Surf 4,5m 100-250g na plaże

3. możliwość zastosowania do kija gruntowego

cena do 200zł może coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mój wujek tez śmiga na dorsze na kutry i tez miał multiplikator ale wiesz jak on przy pilkerach 150 gram lub 200g wolno Wysowa plecionkę masakra ludzie już łowią a ty jeszcze czekasz multiplikator sprawdza się przy pilkerach powyżej 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
ale wiesz jak on przy pilkerach 150 gram lub 200g wolno Wysowa plecionkę masakra

To akurat można ustawić - można ustawić żeby szpula była maxymalnie luźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki szotornik tak sobie tylko zażartował - widać że nie ma bladego pojęcia o tym co pisze ;) A i wujek jeśli nie jest postacią fincyjną też jeszcze sporo musi się dowiedzieć, nauczyć i podszkolić ;)

niuniek, jeśli chodzi o uniwersalny multik na łódź i plażę to w zasadzie znam tylko jeden który będzie spełniał te założenia a jest to Penn Internetional Trq w rozmiarze 100

http://www.tackledirect.com/penn-international-torque-reels.html

Co do ceny to dobrze by było żebyś conajmniej podwoił budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.