Skocz do zawartości
tokarex pontony

Multiplikator


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Tomaszek nie żebym podlewał paliwa do ognia, ale znowu ty i twoje 3 grosze wiesz, co mowie a mój wujek ze 2 razy w miesiącu jest na dorszu i wie ze dobry kołowrotek na mniejsze pilkery jest lepszy od multiplikatora a ty jak zwykle masz jakieś problemiki, ale juz do tego przywykłem nawet to ze zdjęcie były kiedyś rozmazane tylko dla ciebie, bo wszyscy wiedzieli, ale musiałeś zabłysnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nie żebym podlewał paliwa do ognia,
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
i wie ze dobry kołowrotek na mniejsze pilkery jest lepszy od multiplikatora
wyjątkowo subiektywna opinia, wszystko zależy od jakości kołowrotka i multika. Jeżeli oba będą porównywalnej (średniej) klasy to do połowów morskich lepszy będzie multik, ale do połowów z plaży chyba wybrałbym na początek stałoszpulowca, ze względu na to, że multikiem nie umiem jeszcze dobrze rzucać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co powiecie na ten multiplikator SHIMANO TRN 200G ?

jak rozpoznać wędzisko pod multiplikator ? tylko po pazurze ?

HIMANO HYPERLOOP AX BOAT 270 M

CORMORAN Seacor Surf 4,5m 100-250g

czy do tych dwuch wędzisk można zastosować multiplikator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po pazurze ?

Nie! Po uzbrojeniu. Wędki na morze, szczególnie cięższe nie mają pazura.

HIMANO HYPERLOOP AX BOAT 270 M

Ja mam taką wędkę tylko 240 i moim zdaniem jest ciut za długa - na łódź 2.4 to absolutne maksimum.

SHIMANO TRN 200G

Ten kołowrotek nie nadaje się do wędkowania z plaży.

Proponował bym kołowrotek bez wodzika, jak Penn którego wkleiłem gdzieś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
:shock: Pierwszy raz widzę takie cos! Nie bardzo widzę sens używania multiplikatora ze zwykłym wędziskiem. Co to niby ma dać :shock: Nie wyobrażam sobie także jak byś miał w tym wynalazku hamować szpulkę. Wydaje się więc że ten wynalazek nie jest przeznaczony do wykonywania rzutów a jedynie do wypuszczania linki w czasie wywózki czy trollingu. Jeśliś ciekaw zadaj ten temat z powyższym linkiem na forach jerkbait.pl lub multiplikator.pl gdzie jest więcej obcykanych ludzi a nie nowicjuszy jak ja. Zrób to też szybko, bo użyłem tutaj nazw dwóch "wrogich" forów więc pewnie administracja nie będzie tolerować takiej niesubordynacji i zaraz dostanę ostrzeżenie :twisted:

posiadam to cudo i powiem ze raczej nie da sie tym rzucac.. ja urzywam do trollingu i calkiem sie ladnie spisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Cześć

Wędkuję już od jakiegoś czasu na bałtyku, używam stałoszpulowca ale zastanawiam się czy nie zainwestować w multiplikator bądz w mocniejszy kołowrotek. Proszę o pomoc używam kija Colmic Regent 2,40 m cw 300, 12 przelotek

http://www.rybi-ogon.pl/product_info.php/products_id/892

moje propozycje zakupu to:

Kołowrotek - Penn Slammer 540

http://www.allegro.pl/item856302203_kolowrotek_penn_slammer_560.html

Multiplikator - Abu Ambassadeur 7001i

http://www.allegro.pl/item876405300_multiplikator_abu_ambassadeur_7001i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 540, tylko 560! Mam taki kołowrotek i jestem z niego BARDZO zadowolony. Posiadam też w swoim zasobie multiplikator ale używam go sporadycznie, raczej staram się tego unikać. A Slammer jeszcze mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłke masz racje 560

Czy ten kołowrotek bede mogł używać na wrakach :?: Możesz coś więcej napisać na jakich łowiskach go stosujesz ja raczej pływam z Władysławowa a tam raczej są głębsze łowiska.

Widziałem jeszcze model Slammera 760 - 785g Przełożenie 4,7:1 natomiast 560 waży 586g PRZEŁOŻENIE 4,6 : 1. 760 wydaje mi się ze będzie duża betoniarka :smile:

Tutaj jest wiecej danych

http://www.pennreels.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłke masz racje 560

Czy ten kołowrotek bede mogł używać na wrakach :?: Możesz coś więcej napisać na jakich łowiskach go stosujesz ja raczej pływam z Władysławowa a tam raczej są głębsze łowiska.

Widziałem jeszcze model Slammera 760 - 785g Przełożenie 4,7:1 natomiast 560 waży 586g PRZEŁOŻENIE 4,6 : 1. 760 wydaje mi się ze będzie duża betoniarka :smile:

Tutaj jest wiecej danych

http://www.pennreels.com/

Ja łowie głównie we Władku i na Zatoce. Slammer spokojnie radzi sobie na wrakach. Wyciągnięcie z wody pilkera 200g nie stanowi dla niego najmniejsego problemu. Na początk przygody ze Slammerem zdecydowałem się na model 460, jednak potem zamieniłem go na 560, a to dlatego że różnica wagi między tymi kołowrotkami jest znikoma, natomiast szpula już jest znacznie większa, dzięki czemu nawój również. Kołowrotek jest poprostu znacznie szybszy i mniej czasu zajmuje wyciągnięcie pilkera z wody, zwłaszcza na głębszych łowiskach. 760????? To kup od razu dźwig do niego bo ręka po kilku godzinach łowienia może nie wytrzymać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wątłej budowy i z takm bym dał rade hehehe :grin:

Mam jeszcze jedno pytanie używał ktoś takiego multiplikatora Abu??

http://www.allegro.pl/item875725731_abu_garcia_ambassadeur_bg_7001i_w_wa.html

Ja w Ciebie nie wątpie.

Powiem Ci tylko, że widziałe już sporo Slammerów na kutrach, ale 760 nigdy więc masz szanse przetrzeć szlaki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sobie myśle ze to bedzie przesada z taką wielką korbą wyskoczyć choć widziałem ludzi z wielkimi betoniarkami i dziwiłem się jak można mieć aż taki olbrzymi kołowrotek na dorsze :smile:

Dzieki z pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Najczesciej na morze pływam z Danii , raz byłem w Norwegii i nikt mnie juz wiecej nie przekona do stalej szpuli i malych multi .

Nieczesto wyciagam po 4 szt. na zestaw i sprzet musi konkretny .

Osobiscie moj nr 1 to ABU ambasadeur 10000i nr 2 PENN 330 GTI

Ich waga wcale robi takiej duzej roznicy jak masz na hakach ok 20 kg .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Ciebie lepiej zebym zainwestował w multiplikator?? Boje się tylko tego ze bede miał problem z obsługą bo nigdy nie łowiłem multiplikatorem i nikt z moich znajomych nie posiada takiego sprzętu. Lubie wyzwania i może trzeba bedzie je podjąć, osobiście uważam ze multiplikator to kolejny etap w wedkarstwie morskim i pewno nie obejdzie się w przyszłości bez zagłębiania i zapoznania się z wędkowaniem multiplikatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Panowie możecie coś powiedzieć na temat tego kręciołka MULTIC OKUMA AVEON BAITCASTER AE-200LX i ewentualnie jakiś kijek do tego polecić ? zastanawiam się nad jakimś KONGER - em IMPACT .... taki do 60g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam i proszę was o pomoc , postaram sie opisac wszystko dokładnie.

Więc tak mieszkam i wędkuję w Danii, 5 czerwca płynę na dorsza na tzw "YELLOWREEF" prawdopodobnie bardzo dobre warunki do połowu dorsza. Głebokośc 80-140m , orientowałem się już troszkę i wiem ze pikerki o wadze 400-500g. Multiplikator już zakupiłem taki:

Abu Garcia

Ambassadeur 10000i Big Game Podpowiedziano mi w sklepie ze jest to odpowiedni kołowrotek na tę wodę oraz cenowo nie jest drogi. Powiedziano że z pewnoscią wytrzyma obciązenia. Niestety kij morski zakupiłem w Polsce taki:

COOL CLASSIC BOAT EVOLUTION C.W. :UP TO 500g

Chciałbym się dowiedziec czy multiplikator do tego wędziska będzie pasował. Dokładnie mi chodzi o tą krzywą ugięcia bo nie wiem jaka ona jest. :roll: Ciekawe czy kij wytrzyma :?: Mam jeszcze jedno pytanie na które w internecie nie znalazłem odpowiedzi, zastanawiam się czy można łowic klasycznym multikiem czyli taki co się montuje od góry trzymajac również kij do góry przelotkami, pytanie brzmi czy taki mulitplikator moze zostac zamontowany i trzymany do dołu ,wraz z przelotkami ? jeśli nie to chciałbym się dowiedziec dlaczego :wink:

Dziękuję z góry za poświęcony czas i czekam z niecierpliwoscią na odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że multiplikator to młynek na którego trzeba wydać sporo kasy bo te tanie to kompletne dno. Więc moje pytanie brzmi następująco, ile kosztuje taki normalny przyzwoity multiplikator ? Czy o tych za 300zł można powiedzieć że są ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że multiplikator to młynek na którego trzeba wydać sporo kasy bo te tanie to kompletne dno.
Nie ma zbyt wielkiej różnicy między stałoszpulowcami a multikami w tej kwestii, a nawet wśród multików prościej jest znaleźć coś przyzwoitego za nie wygórowaną kasę np. ABU C3 http://www.wobek.pl/abu-garcia-ambassadeur-classic-c3-c-295_30_255_259.html

http://allegro.pl/abu-garcia-4601-c3-made-in-sweden-i1638827626.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam Was wszystkich. To mój pierwszy post na forum. Zanim się zalogowałem często czytałem to forum. Teraz jednak chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia już przy moich konkretnych problemach.

Chciałbym powrócić do dyskusji z początku wątku i postu Ostrego:

"Używając wędki zgodnie z jej przeznaczeniem , a więc oznaczonej "boat" odpowiedź brzmi:

musisz!!! ."

A jak zabiorę na dorsze wędkę z napisem "carp" to jakiego kołowrotka muszę użyć?? Multik to super sprawa, ale na głębokich łowiskach, gdzie łowi się okazowe ryby. Na płyciźnie przegrywa z kretesem z kołowrotkiem o stałej szpuli. Szczegolnie widać to przy łowieniu na dalekich dystansach, kiedy to czasami trzeba żyłkę ściągnąć z prędkością światła do siebie. Dla mnie jedyną i niezaprzeczalną zaletą multikow jest możliwość kontrolowanego oddawania linki, gdy pilker przestaje opadać do dna. Chociaż można w tym celu wykorzystać też kołowrotek o stałej szpuli z wolnym biegiem. Ale... każdy lubi co innego. Dla mnie podstawą na morzu jest kołowrotek stałoszpulowy, najlepiej z wolnym biegiem. Multika używam tylko w w.w.okolicznościach. Mam tylko cichą nadzieję, że za kilka dni w Norwegii będę miał okazję zmienić ten osąd. Pozdrawiam wilkow morskich!!!

Mam kij Mitchell Privilege 2 Boat. Właśnie wróciłem z Bałtyku, gdzie zarżnąłem korbę kolejnego już stałoszpulowca (założonego właśnie na tym kiju).

Muszę przygotować się na kolejną wyprawę. Niestety na Bałtyku trudno spotkać kogoś z multikiem aby podyskutować, potestować ... Dlatego miałbym do Was kilka pytań:

1. Czy faktycznie ten kij (z ozn. BOAT) nadaje się tylko do multików? Do tej pory łowiłem na stałoszpulowca z wolnym biegiem i tą funkcję bardzo polubiłem.

2a. Jeśli tak jaki zatem multiplikator najlepiej pasowałby to tego kija? (oczywiście uwzględniając specyfikę Bałtyku i funkcję wolnego biegu) Klasa sprzętu powiedzmy do 500PLN. (chyba wolałbym kręcić lewą ręką -?)

2b. Jeśli nie to jaki stały kołowrotek polecacie na Bałtyk?

3. Czy do pilkerów max 250g Multiplikator jest optymalnym rozwiązaniem? Tempo zwijania można dobrać przełożeniem ale czy jest różnica (na niekorzyść multiplikatora) w "tempie łowienia" na bałtyku?

4. Bardzo wygodną właściwością M (biorąc pod uwagę również moje doświadczenia) jest długa solidna korba. Czy faktycznie jest to wyczuwalna różnica w porównaniu do betoniarek?

5. Mój kij stosuję również w połowach suma. Jak się rzuca takimi "morskimi" multikami? Czasami na Bałtyku też trzeba rzucać, szczególnie jeśli zdarzy się dzień z dużym dryfem.

Będę Wam bardzo wdzięczny za Wasze opinie, nie chciałbym jednak wywoływać wielkich dyskusji a jedynie poznać Wasze doświadczenia.

Wielkie dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.