Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dzisiaj na rybach ? - Kwiecień 2014


pankowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem temat marcowy, naoglądałem się kleni, pozazdrościłem łowcom, postanowiłem dzisiaj wyskoczyć na godzinę w poszukiwaniu kluski i "veni vidi vici" :) Dzięki tej zazdrości mogę zacząć temat kwietniowy. Dwa brania, jedno zacięte, siadł kleń 43cm:

20140401_184744_zps006adca4.jpg?t=1396376214

Weekend za to nie rozpieszczał, złowiłem kilka krąpi (za to konkretnych, niektóre nawet 30+)

A jak u Was zaczął się kwiecień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

He He He - to Ci sie udało pankowaty :mrgreen: Mam nadzieje że kwietniowy temat będzie podobny - szkoda tylko że bezemnie :evil:

Niestety ale co dobre szybko się kończy. W sobotę wracam znów do Niemiec. Dlatego dzisiejszym po południem postanowiłem jeszcze raz przespacerować się nad wodą. Wiosna na całego! Klenie brały dziś jak oszalałe! Największe trzy jakie udało mi się przechytrzyć - 40;41 oraz 47cm.

29f9qbt.jpg

2qsw7c5.jpg

15k6s8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pankowaty Tomek piękne kluski,dzisiaj wieczorem też próbowałem swoich sił,ale coś w tym sezonie nie mogę odpalić z kleniami,siadły tylko dwa jaśki i krąp.

2qiojms.jpg

Większy koleszka.

Wybieram się jeszcze dzisiaj nad Ślęzę może tam przełamię złą passę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi udało zacząć sie sezon spiningowy, troszke jaśków z ostatnich dni

0d54f3dc9731f773med.jpg

d6e941c08eefdfadmed.jpg

6aff1189f78bd0e4med.jpg

W sumie 11 szt od piątku, do dziś, choc dziś wyzerowałem z jednym nieśmiałym pobiciem, najwiekszy jasiek równe 50cm, jeden 49cm reszta w przedziale 40-48 mniej wiecej bo nie mierzone,tylko do wedki przykładane, przyneta: standardowo wobki wlasnej producji,łowisko: rzeka :wink:

Rybki jeszcze z dna, ale przy tej pogodzie chyba już nie dlugo zaczną wychodzić do smuzaków :smile:

Po raz czwarty przekonałem sie że C&R działa, złowiłem juz tego jazia 4 razy, ma tak charakterystycznie rozwaloną dolną szczeke że nie ma mowy o pomyłce,w 2011 roku miał 34cm, dziś ma 48cm i oczywiscie dalej pływa

afc48bc79f05d29fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sezon na drapieżniki jak szczupak, sandacz, czy okoń właśnie się rozpoczął przeczytałem przed chwilą ciekawy artykuł o miejsach przebywania tych ryb w okresie wiosennym. Czy również uważacie jak autor że obieranie strategii tego typu - że szczupak na początku kwietnia jest zmęczony i odpoczywa w zaroślach - i tam można go dopaść sprawdza się w praktyce? Nie chodzi mi konkretnie o ten artykuł, ale o Wasze doświadczenia. Dużo spędzacie na czytaniu takich poradników zanim wybierzecie się nad wodę - to pytanie do początkujących wędkarzy do których ja tez się zaliczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wczoraj tj 2. kwietnia trzeci w tym roku wyjazd na Poraj.Łowiłem jak zwykle odległościówką z zestawem 4 gr.i haczyk nr. 16,na mady zaprawione ochotką.

2gr9.jpg Złowiłem 17 szt płotek 22 do 30 cm. i 5 szt. leszczyków ok. 35 cm.

Grunt 3,5 m.Dość silny wiatr ze wschodu trochę utrudniał wędkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nieplanowany wyjazd nad Odre, cel popołudniowe klenie i jazie. Niestety duże klene ani jaze nie współpracowały. Jeden mały klenik u kolegi, poza tym dominował krąp ( ta ryba obstawia chyba wszystkie miejsca w rzece, nieważne jaki jest uciąg :wink: )

Niespodzianką było branie brzany, szybkie podebranie i powrót do wody. Naprawde jest to bardzo silna i piękna ryba.

Łowiłem na feedera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znów moje ukochane Bury Hill... Raz w miesiącu muszę tam być - magia tego miejsca przyciąga jak magnes!

Kwiecień jest okresem kiedy lin i karaś budzą się na dobre z zimowego letargu i ruszają na wyżerkę, 'budujac masę' ;) przed tarłem... Zauważyłem skrzek przy pomoście i wiedziałem, że na pewno lin podejdzie bardzo blisko, karaś zresztą też. Małe żabki już zaczęły się wylęgać z jaj - więc ryba powinna starać się ją upolować...

Na ten okres mam jedna przynętę - są to pellety - zaś tyczka jest najlepszym narzędziem połowu o tej porze roku. Kukurydza jest idealna do Metody natomiast...

Neciłem małymi ilościami zanęty i przede wszystkim pelletami 2 i 4mm. Na haku miałem pellety expandery - ale zbyt szybko się rozpadały i musiałem po słabym początku coś zmienić. Więc uzywłem gumek i twardych pelletów 6 mm mocowanych do haka. Był to strzał w dziesiątkę!

Nęciłem dwie linie- jedną dalej od brzegu, druga bliżej. Obserwacja innych tyczkarzy tez dała mi wiele informacji. Tak jak myślałem linia bliżej brzegu okazała się lepsza i dało się dobrze łowić i lina i karasia. Nęcenie punktowe z małego koszyczka (kilkanaście lub kilkadziesiąt pelletów 2 i 4mm) na topie tyczkowym, za każdym wyprowadzeniem zestawu sprawiało, że ryba rzadko kiedy odchodziła. Powolne opuszczanie zaś przynety bardzo dobrze prowokowała carassiusy i prosiaczki do brań.

Po 12 tej przerzuciłem się na pellet feedera - aby sprawdzić jak skuteczny jest o tej porze roku. Wcześniej ryba mocno się spławiała na powierzchni - zwłaszcza karasie, co dawało wiele do myślenia. Tylko dwie ryby... Na method feedera - ciut lepiej ale bez rewelacji - też dwie rybki... Tak więc po trzygodzinnym okresie testowania różnych podajników, przynęt powróciłem do tyczki. Jedna rzecz odnośnie Drennana. Ich łączniki to szajs! Straciła ta firma w moich oczach - bowiem po kilku miesiącach leżenia w pudełku łączniki ledwo dało się używać - musiałem wspomagać się różnego rodzaju narzędziami... Preston, Preston i jeszcze raz Preston Innovations - a życie nad wodą będzie łatwiejsze!

Ostatnie 45 minut sesji owiłem Metodą aby sprawdzić ponownie czy ryby są dalej wybredne. Mała ilość brań potwierdziła wniosek, że przy mieszaniu się warstw wody o tej porze roku feedery sprawować się mogą różnie...

Wynik sesji - 56 ryb z czego 26 linów i 30 karasi. Największy z profesorów miał 48 cm i trochę pojeździliśmy na tyczce... ;) Zdecydowanie tyczka wymiatała i pellety sprawdzały się najlepiej. Innym wędkarzom - 'umierały' stanowiska - tutaj sprawne przerzucanie między dwoma liniami dawało świetne rezultaty. Problemem były masy połamanych trzcin, pyłków, kwiatów i paków drzew unoszących się na wodzie, wyprowadzanie zestawu to był jeden wielki slalom gigant... I jedna ciekawa obserwacja. Łowił przez kilka godzin naprzeciwko mnie tyczkarz - początkujący - co było widać po nowym sprzęcie i niewprawnych jeszcze ruchach. Łowił na pełnej długości - 13 metrach i złowił - jednego karasia. Nęcił kulami zanętowymi i procą... Zła odległość, inny styl nęcenia - i wyniki raczej deprymujące... Dziwiło mnie to, że nie zmienił długości pomimo iż ja i inny wędkarz łowiliśmy krócej (tamten 8,5 a ja 10 metrów). Może i Bury Hill jest łatwym łowiskiem - ale nie dla każego! Nie zawsze dalej od brzegu znaczy lepiej ;)

c98g.jpg

w386.jpg

jugx.jpg

W pyszczku lina jest hak nr 16 i pellet band - czyli zwykły kawałek gumki na którym wisi pellet. Nie trzeba go nabijać na hak - ryby zacina sie dobrze a co najważniejsze - wytrzymuje znacznie dłużej w wodzie!

0f2h.jpg

Prosiaczek 48 cm, ładna bestyjka! Już taki dziaduś... a raczej babcia! :)

l53p.jpg

Ekspandery - nietrwałe na haku póki miekkie - jadnak po lekkim podsuszeniu przez słońce okazały się mega skuteczne i mocne!

56pd.jpg

Oooo- kamera! :)

v9gj.jpg

yar3.jpg

Pellet feeder z Drennana. Nie sprawdzał się tak dobrze - woda jest niewymieszana i ryby prawdopodobnie żerują w cieplejszych partiach lub ponad dnem...

smyw.jpg

Skrzek w pobliżu irysów. Jego obecność wskazuje, że lin i karaś podchodzić będą już blisko brzegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@luk10 Świetny połów! W tym roku zacząłem trenować pellet haczykowy na jednym z starorzeczy. Celem był karaś, jednak na pellet jak na razie łowię tylko wzdręgi (niezależnie od metody, czy to swing-tip czy match). U mnie jednak karasie lubują się w czerwonym robaczku. jak tylko uda mi się przegrać z zdjęcia z telefonu powrzucam kilka zdjęć karasi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy w tym roku wypad na rybki (wreszcie mimo pogody udało sie wybrać nad wodę) i pierwsze w tym roku jaziki "z marszu" na rosóweczkę... .

normal_43cm%7E0.jpg

normal_39cm.jpg

Rekonesans zrobiony. Miejscówki podnęcone. Na efekty przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Zobaczymy przy kolejnym weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy wiślany spływ w tym roku. Strasznie wiało, ciężko łowilo się małymi woblerkami. Miałem ładnego klenia koło 50cm, niestety spadł, na pocieszenie wyjąłem takiego na 35cm.

W czwartek ruszamy na sumy do Hiszpani na Ebro :) Trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.