Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach ? - Kwiecień 2014


pankowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ... w czwartek jade zapraszam :cool: .

To byłoby ciekawe- walka o zwycięstwo w Grand Prix- na żywo! :mrgreen:

zabierzcie mnie ze soba tez chcę stanąć w zawodach :razz:

Za 2 tyg. bedziesz miał okazje- Na "naszym podwórku" bedą zawody Lajkonik z cyklu GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też czuję, że Maniek72 nie powiedział ostatniego słowa. :wink:

Maniek przede wszystkim uwielbia łowić szczupaki, tak więc po 1 maja Wam pokarzę :lol:

Teraz z braku laku federuje na Bugu i bawię sie z linkami na starorzeczach- robiło się już całkiem nieźle, ale pogoda się załamała i się trochę urwało. Ale kilka sztuk około 40cm złowiłem, ale z racji, że teraz w GP, w wypadku wstawienia właśnie lina punkty pomnożą mi sie dośc sensownie, to na razie nic nie wstawiam i czekam na największego lina złowionego do końca kwietnia, a lojalnie uprzedzam, że 50tki mi sie już trafiały :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dziś 2 trening. W stosunku do poprzedniego był prawie o połowę gorszy.

Pogoda piękna, cały czas słońce pięknie świeciło, było cieplutko, momentami wiał silny wiatr. Znaczna przewaga płotek, ogólnie rzecz biorąc wszystkie dziś złowione rybki były znacznie większe niż na poprzednim treningu. Ok 80% płotek (od 12 do 17cm, jedna sztuka 21cm), reszta krąpiki (ok 13cm).

Łącznie 57 rybek o wadze 1,5 kg w czasie 4 godzin.

Jezioro te samo co poprzednio, inna kładka i trochę głębiej oraz mało trzcin.

Jako ciekawostkę powiem, że zaciąłem jakąś ładną sztukę jednak bardzo szybko zaczęła szaleć, nie mogłem oderwać od dna i błyskawicznie weszła w trzciny przy kładce i się wypięła.

Druga ciekawostka to dosłownie przy samym brzegu na wodzie ok 20cm zawinął się piękny szczupak, myślę że pod 3 podchodzący :)

ps. z uwagi na ładna pogodę kilka zdjęć

post-15968-14544973667381_thumb.jpg

post-15968-14544973667621_thumb.jpg

post-15968-14544973668052_thumb.jpg

post-15968-14544973669494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie łowicie. Ja w sumie poświęciłem swoje weekendy głównie na wiślane miętusy. Niestety na zero, a Wisła powoli przechodzi w temperaturę zdatną bardziej dla węgorzy.. Wczoraj brat nawet sumka niewymiarowego wydłubał więc idzie ku ciepłemu.

Z "sukcesów" poza Wisłą to parę niezłych płoci (jedna 30cm) i jeden stracony spory leszcz. Szału bez, ale już po świętach rozpocznie się polowanie na lina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram sie na grubsze łowienie pstraga.

Jesli ktoś chetny się przyłączyć to zapraszam.Jutro ma być ładna pogoda więc mysle że powinny być dobre brania.

Myslę przejść spory kawałek rzeczki i obłowić najciekawsze miejsca.

Fotki pod wieczór :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis niestety bez fotek , na pstragach od 11-15.00 , 4h i tylko 2 pstrążki 15-20 cm :sad::cry: . ostatnio wypóściłem wszystkie ryby to ktoś po mnie je złapał i niestety pomimo kilkukrotnych prób obłowienia miejsc gdzie były pstragi które ostatnio wypóściłem były nadaremne.

Ścieżki koło Dłubni takie jak by stado słoni przeszło , nie wiem albo głód panuje u ludzi albo chciwość że ryba jest w rzece i przekroczy 25cm to trzeba ją złapać i zabrać.

Przeszedłem spory kawał wzdłóz rzeczki , bardzo fajne miejsca i tylko 2 "pchełki"złapałem.

Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az glupio sie przyznac ale to moj 3ci wypad na ryby w ym roku.... Niestety sprawy zawodowe nie pozostawialy wiele wolnego czasu. Na photach takie o to przedszkole z kanalu oxfordzkiego. (nie obowiazuja tam okresy ochronne ani wymiary dla sandacza) Niestety porzadnych sztuk zabraklo ale mimo sporej przerwy, reka potrafi jeszcze zaciac :P

cc03d64390553f10m.jpg

2c8291005101caf1m.jpg

1264ee648b9670cem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce - zbiornik zaporowy Bukówka. Celem wyjazdu dorodna płoć - bo tam jest - albo cokolwiek i rozkosz pierwszego łowienia w tym roku. Fatalna pogoda, tragiczny dojazd, a po deszczu koszmarny wyjazd (żeby się zdecydować na dojazd do "naszej" miejscówki trzeba mieć auto terenowe za 130 tyś. złotych albo jak ja za 3 tyś. :wink: ). Wiało ze wschodu, potem z zachodu i południa a może nawet z dołu do góry i odwrotnie, lał deszcz, ale ryby ....nie zawiodły. Kilkanaście jazi 40-45 cm, kilkanaście płoci ok. 30 cm i kilka drobiazgów. Brania bardzo delikatne, tylko na cieniutkie przypony i małe haczyki (żyłka 10-12, haczyk 12-14), wszystko na DS.

post-15045-14544973682245_thumb.jpg

post-15045-14544973682608_thumb.jpg

post-15045-14544973683059_thumb.jpg

post-15045-14544973683394_thumb.jpg

post-15045-14544973684045_thumb.jpg

post-15045-14544973684532_thumb.jpg

post-15045-14544973685067_thumb.jpg

post-15045-14544973685409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano kolejny raz pojechałem zapolować na karpia i po zameldowaniu się na brzegu dwóch maluszków nareszcie czuje, że tym razem ryba jest konkretna. Po kilku minutach na brzegu melduje się mój największy karp złowiony na tym stawie całe 62cm szczęscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny sezon rozpocząłem nietypowo z dwóch powodów. Po pierwsze dosyć późno, a po drugie nie "u siebie". Nad Sanem zameldowałem się już kilka dni temu, ale z racji Świąt powalczyć z rybami mogłem dopiero wczoraj.

Pierwsze podejście, tak na przetarcie w Sanoku. Trzy godzinki biczowania wody przyniosły efekt w postaci kropaska, który ledwo (o 1 cm) przekroczył wymiar. Po szybkiej fotce i operacji usunięcia kilkunastu pijawek ryba wraca do wody.

normal_0001%7E0.JPG

Wieczorem atakujemy już wyżej, w okolicach Załuża. Woda piękna, aż pachnie grubym pstrągiem. Niestety mimo zmian przynęt i technik prowadzenia kropki nie chciały współpracować. Jedyną atrakcją wieczoru była gruba świnka (46 cm), która uwiesiła mi się za kołnierz. Ryba wraca oczywiście do wody, a zdjęcia nie będzie z oczywistych względów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym się przywitać. To mój pierwszy post na forum lecz nie jestem tu nowy, już w tamtym roku śledziłem Wasze relacje- tyle prywaty.

W sobotę i dzisiaj byłem nad wodą. Łowię w dużym jeziorze ponad 700 ha. Póki co zupełnie nic się nie dzieje, nastawiam się na okonia na żywca ale bez efektów.

Łowię zawsze na głębokości około 10 metrów na ukleje lub małe płotki. W tym roku musiałem na robaki bo żywca nie złapałem.

Proszę o podpowiedz kiedy można spodziewać się zmian, wydawało mi się, że z racji delikatnej zimy wszystko będzie mocno przyspieszone a tymczasem nawet drobnicy nie ma przy brzegu. Na forum jeśli chodzi o okonie też głucha cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.