Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dragon Maxima - rozmiar kołowrotka??


mushuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zdecydowałem się na zakup kołowrotka Dragon Maxima Baitfeeder, spodobał mi się bardziej niż kołowrotki Okumy w tej cenie. Teraz pozostaje pytanie co do rozmiaru tego kołowrotka? Przede wszystkim ten młynek zamierzam używać przy Mikado Golden Bay oraz w późniejszym czasie chciałbym dla próby kupić jakąś tanią wędkę na suma i spróbować? Czy w tym wypadku lepiej brać największego 1060i? Czy jednak wziąć mniejszy 1050i?? Jakie jest Wasze zdanie? A może ten kołowrotek nie poradzi sobie z sumem i kupić osobno?? Choć wolałbym tylu rzeczy nie kupować za jednym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Czy w tym wypadku lepiej brać największego 1060i? Czy jednak wziąć mniejszy 1050i??

Sprawdź na żywo w sklepie , czy to aby nie ten sam kołowrotek , tylko ten większy nie ma przypadkiem tylko głębszej szpuli , ja wiem że w katalogu "60"jest troszkę cięższy (460/494 gr)

i niby powinien być większy , ale to może być taka sytuacja jak piszę , wtedy wolałbym rozmiar 50 i (i szukał bym czegoś bez WB ale to tylko moje preferencje )

A może ten kołowrotek nie poradzi sobie z sumem i kupić osobno??

Dlaczego zaraz tam nie poradzi :mrgreen:

Ale z drugiej strony kołowrotek na suma i inne większe ryby o przełożeniu 1:5.5 to chyba raczej drobne nieporozumienie. Tam gdzie ważniejsza jest moc niż szybkość zwijania , raczej używa się kręciołki o niższych przełożeniach.

Obecnie kołowrotki na suma mają przełożenia zazwyczaj w przedziale 1:3.3 - 1:4,7

Zdecydowałem się na zakup kołowrotka Dragon Maxima Baitfeeder, spodobał mi się bardziej niż kołowrotki Okumy w tej cenie.

Tak ,ze wizualnie to może Ci się podobać ,ale pozostają jeszcze inne aspekty :wink:

np. siła hamowania (czasami producenci podają ją w kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki kolowrotek polecasz do polowow sumow??

gdybym brał coś dla siebie to jakiś: Sanger z seri Uni Cat, Daiwa Opus Plus, a może bym sobie ściągnął coś egzotycznego np. Banax GT Xtreme choćby dlatego, że ładnie nawija plecionkę, ma siłę hamowania 25kg i jest stosunkowo lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś dla mnie, osoba, która nigdy nie łowiła sumów i chce spróbować, a nie od razu wysoki poziom sprzętowy. Tak wiem, że mogę nie wyciągnąć gównianym sprzętem, ale jednak tyle kasy to ja nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie brałbym 4000 , do feedera o cw max 120 i woda stojąca, nie widziałbym potrzeby na coś większego.

Rozmiar rozmiarowi nierówny brałbym coś co ma dużą średnice szpuli , hamulec z przodu i przełożenie nie większe niż 1:5 i by nie był nafaszerowany pierdylionem łożysk gównianej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje decyzji o zakupie kija. A skoro kolowrotek do feedera to nie uwazasz ze wystarczy 40stka? Wieksze wydaja mi sie lekka przesada no ale karzdy ma swoje preferencje.Mysle ze z budrzetowego sprzetu dragon to nie jest zly wybor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zamawiasz z internetu to wez kij do sklepu przypnij oba i zdecydujesz.Napewno duza betoniara lzej kreci pod obciazeniem a i ocenisz jak ktory wywaza kij. Wbrew pozorom osobiscie uwazam ze waga ma znaczenie pomimo ze feeder przewaznie lezy na stojaku. Tobie zestaw musi pasowac a opinie kolegow to tylko pomoc w doborze. osobiscie stosuje 40stki.A tez lowie na odrze i moje zestawy to Daiwa aqualite 360/150plus passiony 740! Dragon powinien ci odpowiadac ale wielkosc to subiektywna ocena. 40stka nie bedzie za mala a moze byc tak ze oba roznia sie tylko wielkoscia szpuli i rotora!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam zestaw i również na odre czyli daiwa aqualite i dragon maxima fd 1040 i uważam że to max jak do feedera,gabarytowo jest duży,ale nie porównywalem go do fd 1045,myślę ze może być tak jak kolega pisze że różnią sie pojemnością szpuli,bo mam również fd 1035 przy drugim feederze i 40 jest większa znacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. Wojtyna51. Tak samo jest z Passion Np.720 jest zaskakujaco mniejszy od 30stki. Dlatego zawsze jestem zdania ze jesli tylko jest mozliwosc lepiej zobaczyc na Zywo i przymierzyc.A mysle ze Kol. wcale nie zaluje ze ma1035 bo uwazam ze na odre i przy wiekszosci ryb jakie lowimy to jest dobry wybor. Betoniara typu karpiowego to jak dla mnie profanacja do feedera ktory z zalozenia mial byc delikatna odmiana wedkarstwa gruntowego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.