Skocz do zawartości
tokarex pontony

ŁĄCZNIKI DRENNAN QUICK CHANGE BEADS SMALL


Arunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow i jesli przegapilem ze taki temat juz sie gdzies przewija z gory przepraszam. Czy ktos juz to stosuje i jak jest z trwaloscia? Pytanie moje stad ze z ciekawosci kupilem takie ale wloskiej firmy i przy probie wiazania zylka przecinala ten lacznik. Zawiazalem w koncu ale przy minimalnym zacisu ! na lowisku bylo ok ale przylow byl smieszny wiec obciazenie zadne Stad moje pytanie czy to typowa jednorazowka i po kazdym wypadzie trzeba zmienic na nowe ? Czy po prostu zbyt brytalnie to wiazalem .Pozdrowienia !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

drennany maja bardzo twardy rdzeń i miękką część nasuwaną wokół, mi nie zdarzyło się wiążąc uciąć, rybom podczas holu tym bardziej . Z tymi z trabucco nie miałem nigdy do czynienia.

inna sprawa, że to tylko na przynety roślinne sie na dobrą sprawę nadaje, przy dłuższym łowieniu białe mocno skręcają przypon (zwłaszcza z cienkiej i miekkiej żyłki) a przy takim łączniku nie bardzo jest gdzie krętlik zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te łączniki z Drennana sa bardzo trwałe i nie mam z nimi żadnego problemu. Absolutnie nie przecinają ani nie uszkadzaja żyłek.

Jeżeli chodzi o białe robaki to efekt śmigiełka niestety jest i żyłka sie skręca. I nie ma na to wpływu producent - Drennan czy Preston Innovations. Jeżeli łowisz feederem proponuję zmniejszyć szybkość zwijania zestawu, trochę pomaga. Im szybciej się zwija tym gorzej ... Inna pomocną rzeczą jest używanie martwych białych robaków. Są miękkie i zdecydowanie skuteczniejsze! Większość gruntowców wyczynowych uzywa martwych białych robaków.

Ja nie mam problemów a nie używam w ogóle krętlików. Nawet łowiąc wagglerami...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie sa dobre. Ostatnio widziałem chyba duże ale nie jestem pewny (bo sa małe i średnie)...

W paczce jest ich 6 (trzy zielone i trzy brazowe) i przyznam szczerze, że średnie wydaja mi sie pewniejsze i łatwiejsze w otwieraniu. Obydwie wielkości są do feederów. Przyjmuje się, że przy wiekszych zestawach (wiekszy koszyk) stosujesz wieksze łączniki.

Ja radzę sobie z obydwoma... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze w temacie . Wczoraj zaliczylem krotki wypad w ceju wyprobowania nowego pikera i zmontowalem zestaw z tym lacznikiem tylko ze trabucco. A ze lowione rybki to drobnica wiec przynety typu kuku biale , czerwone i inna kasza. I musze przyznac ze sprawdzilo mi sie to rozwiazanie. Bardzo niewiele splatan,skrecenie przyponu przy bialych zaliczylem tylko raz przy extremalnie szybkim zwijaniu zestawu. Dodam ze mocowanie koszyczka u mnie to skrocona do minimum (ok. 3cm) rurka antyspl. Tak ze wchodzi na stale do mojego arsenalu tym bardziej ze odpada kwestia stopera, koralika. Polecam wyprobowac!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam to na uwadze tylko narazie ciezko sie przestawic na inne rozwiazania. Mysle ze przy tym laczniku zda egzamin agrafka z tulejka do szybkiego montazu splawika, tylko ze w moich sklepach byly ciut za male jak na moje oko a z sieci drozsza przesylka niz laczniki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka antysplątaniowa jest przezytkiem...

Preston Innovations robi specjalne koraliki z agrafką... Ale łatwiej jest zrobic zestaw gdzie robisz trzy petle jak do przyponu - jedna po drugiej (2-3 cm każda) plus jedna troche większa w której jest zamontowany krętlik z agrafką. Do pierwszej z małych pętli montujesz łącznik i zestaw gotowy.

Jest samozacinający i długośc przyponu regulujesz w zależności od warunków. Nic się nie powinno plątać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk10, Dzieki za rade! Kiedys cos podobnego stosowale tyle ze petelka do przyponu i duza petla. niebardzo mi sie to na rzece sprawdzalo ale z tymi trzema petelkami moze byc inna bajka. Tamten lubil owijac przypon na kretliku koszyka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.