Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co zabrać na kuter na dorsze?


swi_r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w niedzielę (06.04.14) wybieram się na firmowy wyjazd na dorsze. Nigdy nie byłem na takiej wyprawie i chciałbym się poradzić co należy ze sobą zabrać oraz jak się ubrać.

Nie mam swojego sprzętu na morze, ale dowiedziałem się, że wędki na kutrze będą do dyspozycji, ale co z resztą? Co należy wiedzieć przed taką wyprawą?

proszę o pomoc, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

- dowód osobisty

- ciepłą odzież: buty najlepiej gumowe (sweter, polar, spodnie nieprzemakalne)

- kurtkę nieprzemakalną, czapkę, rękawiczki

No i najlepiej jakieś tabletki na chorobę morską - jeśli nie byłeś nigdy na morzu - nie wiadomo jak się zachowa organizm.

Na rejsach przeważnie dostaniesz śniadanie i obiad, ale lepiej zabierz jakieś kanapki, picie.

Jeśli chodzi o sprzęt: kup pilkery (100 g, 120 g, 150 g i 180 g.) cztery powinny wystarczyć na początek, do tego kup 2 zestawy przywieszek (w sklepie wędkarskim będą wiedzieć o co chodzi) i kilka kotwiczek, do tego jakieś cążki do odczepiania dorsza, koniecznie ostry nóż i agrafki z krętlikiem na morze (duże). Nie wiem czy o czymś nie zapomniałem, ale to powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dowód osobisty

- ciepłą odzież: buty najlepiej gumowe (sweter, polar, spodnie nieprzemakalne)

- kurtkę nieprzemakalną, czapkę, rękawiczki

No i najlepiej jakieś tabletki na chorobę morską - jeśli nie byłeś nigdy na morzu - nie wiadomo jak się zachowa organizm.

Najważniejsze! Jak zmokniesz i zmarzniesz to cała wyprawa będzie do niczego.

Rano przed wypłynięciem lekkie śniadanie. Godzinę przed wypłynięciem pierwsza tabletka aviomarin. Druga już na kutrze jak szyper odpali silnik.

Na wszelki wypadek weź mały termos i kilka kanapek, bo różnie to bywa z tym jedzeniem i piciem. Nie polecam zbyt mocnej "zaprawy alkoholowej" dzień przed. Trzymaj się z daleka od tych którzy dali w palnik dzień wcześniej. Brak doświadczenia łowiących+ alkohol = poważne kontuzje na kutrze.

Z mniej ważnych rzeczy, lodówka lub grube foliowe worki na ryby, nieprzemakalna torba na graty, guma jak do bagażników samochodowych- do przypięcia torby w razie dużej fali, okulary przeciwsłoneczne (polaryzacyjne), krem do opalania- gdyby było duże słońce.

Warto mieć kilka pilkerów, bo te na kutrze pozostawiają do życzenia. Daj znać skąd płyniesz to doprecyzujemy masę przynęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.