Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mamy łodzie mamy pontony a co powiecie na kajak?


ememiks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w naszym pięknym kraju takie cudo zdało by się?

http://www.feelfreekayaks.com.au/kayaks-products/fishing-kayaks/moken-12-5

Ma to swoje zalety i wady ale ...... Czy u nas ktoś wędkuje z takiego kajaka? Czy jeszcze ten trend w naszym kraju się nie zakorzenił?

Ludzie łowią z tego na morzu, oceanie łowiąc rekiny itp. Więc na naszych wodach jedynym zagrożeniem może być sterta śmieci płynąca w naszym kierunku.

Zapoznałem się z tematem i widać że naprawdę są to kajaki dobrze przemyślane a przede wszystkim bezpieczne.

Wiem że wygląda to śmiesznie ale.. masa ludzi łowi na różnych akwenach to dlaczego by nie spróbować w naszym kraju?

Czekam na wasze opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ceny zaczynają się od 3 tyś jakby nie patrzał no to mamy jakąś tam łódkę.

Fajna sprawa gdyż można na dach auta i zwodować się dowolnym miejscu nie potrzebujemy miejscówki gdzie możemy zwodować łódkę. Mało tego kajaki feelfree posiadają koło wmontowane na tyle do przewozu kajaka.

Może za kilka lat i u nas zacznie być coraz więcej wędkarzy na kajakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Oczywiście, że można, sam łowiłem kiedyś ze zwykłego turystycznego kajaka, są też specjalne deski SUP dla wędkarzy, niestety ceny tego sprzętu są za ie. Iście drogie.

No i oczywiście tak jak wszystko ma swoje wady i zalety, a do wożenia na bagażniku proponuję świetną łódkę Armada 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, wodując ponton, nad jeziorko przyszedł facet, z kajakiem na dwókółce (ręczny wózeczek) - widać ma niedaleko. Ja miałem już ponton na wodzie i ładowałem graty z bagarznika samochodu. Typ zwodował załadowany sprzętem kajak, dwókółkę przywiązał na dziobie, zamienił kilka zwyczajowych zdań ze mną i już odpływał. Trwało to ze 2 kursy od bagarznika do pontonu i z powrotem (ok 3 m w jedną stronę).

Pytacie, kajak? TRZY RAZY TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ponton i 5 minut i gotowe, chyba żartujesz,

a napompować itd. to, co najmniej pół godziny,

no i następne pół na złożenie itp.

Jak łapiesz na czas to OK ale jak dbasz o zdrowie i komfort wypoczynku to tylko ponton lub łódka .Zdejmujesz i w drogę a zapewne masz załadowany kajaczek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Rozumiem, że wędkujecie poza granicami PL? Bo w PL można wędkować tylko z zarejestrowanych środków pływających. Z tego co wiem kajaków nie można zarejestrować (chyba, że zmieniły się ostatnio przepisy). A zatem wędkowanie z kajaków, rowerów wodnych jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ponton worzę napompowany (na dachu samochodu), ale wypakować muszę: wiosła, sztywną podłogę (własna produkcja - 5 elementów), siedzisko, kotwice (szt. 2), echo, torbę z przynętami (z pontonu zazwyczaj spininguję o tej porze roku), wędki. Pozatym, zdjąc pasy mocujące z auta, zmienić - uzupełnić garderobę, dopompować lub upuścić powietrze w komorach (różnica temperatur między garażem a plenerem), razem ok 15 min... Więc trochę się zchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 min
Ja może tyle mam spacerkiem do rzeki :wink: pudełko z przynętami mam już w kajaku , stawiam go na wodę , rozkładam wędkę i wkładam w uchwyt , siadam i już wiosłuję :mrgreen: nic więcej mi nie potrzeba , zawsze dziwię się jak ktoś mówi że ponton czy łódka lepsza bo więcej miejsca na graty :?: zastanawia mnie tylko jakie to graty ciągacie? podbierak mi nie jest potrzebny , do kajaka łatwiej podebrać rybę jak do łódki(mam dwie) nie potrzebuję też kotwicy , gdyż ustawiam się przy trzcinach gdzie jest płytko i wbijam 1,5m pręt w otwór odpływowy co unieruchamia kajak , lub wpływam na mieliznę :wink: w tym roku jest bardzo płytko , więc nie ma problemu z kotwiczeniem . Rozumiem ''graty'' jak ktoś się zasadza na karpia , ale nawet łowiąc płoteczki to biorę tylko wędkę , trochę zanęty ,ciasto czy robaki , parę haczyków , ołów itd. to wszystko można zmieścić w kieszeni :roll: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Fajna taka deska :idea: Jak na razie nie szukam nic innego ,kajak jest dla mnie idealnym rozwiązaniem :cool:

Nie wątpię.

Tak jak wszystko ma swoje wady i zalety, no i też nie bardzo zabierzesz typowego wędkarskiego SUP’a pod pachę, bo co z resztą tobołów, no i Sup ma tą zaletę, że możesz z niego wędkować stojąc.

index.php?act=attach&type=post&id=29038%20

index.php?act=attach&type=post&id=29037%20

index.php?act=attach&type=post&id=29059%20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.