Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Plecionka Robinson Phantom Spin


Arrow

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, już za chwilę rozpoczyna się oczekiwany przez wielu wędkarzy dzień. Czyli pierwszy maja, rozpoczęcie zmagań w łowieniu szczupaków, okoni, boleni. Niezbędna jest przy tym plecionka, która jest o niebo lepsza od słabszych i rozciągliwych żyłek oraz w znaczny sposób pozwoli zaobserwować branie na styku wody z plecionką. Zamierzam kupić wyżej wymienioną pletkę, czasu zostało mało jednak chciałbym poznać opinie na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bierz ją bez zastanowienia, tania i solidna. Fakt może komuś się nie podobać to, że troszkę czasami barwi ale sorry robi to każda barwiona pleciona więc to żaden minus. Trzyma swoje właściwości przez długi czas użytkowania. Śmiało można ją stosować łowienia okoni, sandaczy, szczupaków czy boleni. Dla mnie nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Nie ma co oczekiwać od niej cudów bo to pletka z dolnej półki, mimo to całkiem fajna, lepsza od innych w tej cenie. Łowiłem też Mistralem Shiro z podobnej półki cenowej... Szybciej się strzępił i tracił kolor. Robinson wypada w tym porównaniu znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przelatała dwa sezony przy spinningu, łowię głównie na jeziorach. Co kilkanaście wypadów ją sprawdzam i nie zauważyłem znaczących zniszczeń i rozwarstwień. Traci kolor jak większość plecionek ale to nie ma wpływu na jej wytrzymałość.

Wytrzymałość ma dość dobrą. Ostatnio zaczepiłem spory konar pod wodą, z dużym oporem udało mi się go wyciągnąć. Na węźle trzyma choć ja co wypad przewiązuję i ucinak przynajmniej 20 cm linki. Tak dla świętego spokoju. Łowiąc wśród konarów oblepionych racicznicami można się niemiło zaskoczyć. W gruncie rzeczy plecionka warta wydanych na nią pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ile jest plecionek tyle jest opinni. Momentami nie rozumiem pewnych posunięć dystrybutorów, którzy sprzedają X - rodzajów plecionek ktore rożnią się tylko opakowaniem i kolorem. No masakra.

Używałem tej plecionki w rozmiarach 0,12/0,15/ na szczupaki. Po całym sezonie wędkowania nie zostało mi jej wiele ponieważ dość często musiałem ją urywać z powodu dużej liczby zaczepów na łowisku. Według mojej oceny jest to plecionka godna polecenia. Cały czas sprawdzałem strzępienie linki i nic złego się nie działo. Tylko w przypadku zaczepu o gałęzie oblepione racicznicami było widać wyraźne przetarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję łowić Phantom Spinem jak i Mikado Nihonto Octa. Według mnie lepsza linką jest Phantom, przemawia do mnie jej moc, jako, że łowię na łowisku gdzie jest zaczep przy zaczepie bardzo często muszę się szarpać żeby odzyskać gumę. .Cały czas sprawdzam jeszcze to nihonto od czasu do czasu zabierając to "coś" na ryby i moja opinia tylko się potwierdza.Oczywiście jak ktoś się uprze i kupi jego kasa - jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Chodzi mi o to czy mieć wytrzymalszą plecionkę czy nie tzn nie chodzi mi o  wybór poszczególnych modeli bo zdecydowałem, że kupię plećkę phantom spin. Teraz nie wiem jaką wybrać grubość na szczupaki 0,12 0,15? W sklepie doradzano mi jeszcze cieńsza. Nie wiem co mam teraz wybrac.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O 17.02.2016o08:37, capacity napisał:

Witam. Chodzi mi o to czy mieć wytrzymalszą plecionkę czy nie tzn nie chodzi mi o  wybór poszczególnych modeli bo zdecydowałem, że kupię plećkę phantom spin. Teraz nie wiem jaką wybrać grubość na szczupaki 0,12 0,15? W sklepie doradzano mi jeszcze cieńsza. Nie wiem co mam teraz wybrac.
 

Obecnie szczupaki łowię  łowie tylko plecionką Robinson Phantom Spin Green w rozmiarze 0,15mm. Jeśli kto mi zarzuci, że grubo nie będę się tego wypierał. Miałem też, 0,12mm a dawno temu nawijałem 0,10mm. Średnica pomiędzy 0.10- 0,12mm  to optimum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zielan napisał:

Obecnie szczupaki łowię  łowie tylko plecionką Robinson Phantom Spin Green w rozmiarze 0,15mm. Jeśli kto mi zarzuci, że grubo nie będę się tego wypierał. Miałem też, 0,12mm a dawno temu nawijałem 0,10mm. Średnica pomiędzy 0.10- 0,12mm  to optimum. 

Jak byś ją ocenił w stosunku do power pro (tej używam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosę się do power Pro. Kilka lat temu używałem Berkleya Wiplash green. Według mnie to bardzo podobne linki. Szczerze już nie pamiętam za dobrze tego berkleya. Jednak wspominam ją jako bardzo mocną (średnica 0,10 mm). W odniesieniu do Nihonto Octa braid, Phantom jest bardzo dobry. Nie rozwarstwia, nie siepi się w takim tempie jak Octa. W październiku nabrałem pełnego zaufania do tej linki po siłowym holu szczupaka 96 cm. Ja się nie zawiodłem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.03.2016o17:47, Goliat napisał:

Jak byś ją ocenił w stosunku do power pro (tej używam)?

Dla to są te same plecionki. Obydwie są z włókien spectra, zachowują doskonale własności przez czas użytkowania. Nie widzę między nimi różnicy poza ceną na korzyść phantoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.03.2016o16:41, Arrow napisał:

Dla to są te same plecionki. Obydwie są z włókien spectra, zachowują doskonale własności przez czas użytkowania. Nie widzę między nimi różnicy poza ceną na korzyść phantoma.

Może wypróbuję w tym roku, jeśli będzie dostępna gdzieś w moim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Różnią się konfekcjonowaniem. Zielona jest na szpulach po 150 metrów a Fluo po 100 metrów. Miałem obydwie i nie widziałem znaczących róznic poza tym, że zielona trochę dłużej trzyma kolor. 

Phantom jest dobrą plecionką, możesz brać ją w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionki Robinson Phantom Spin można kupować w ciemno. Te plecionki są produkowane z włókien firmy Honeywell, czyli tych samych włókien, z których są produkowane najlepsze plecionki na Świecie, np. Power Pro.

Robinson robi naprawdę świetne plecionki. Poza wspomnianym Phantom Spin, można inwestować w zakup plecionek Robinson Sea Fox oraz Robinson Siluro PSTx4. Te plecionki są sprawdzone na wielu wyprawach i wyholowały wiele ryb. Nie zawodzą, są mocne i wytrzymałe. Nie zużywają się tak szybko w porównaniu do wielu innych plecionek na światowym rynku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to są świetne plecionki i o dziwo mało popularne. Za kilka dyszek można mieć pewny w 100% towar. Mi Phantom dobrze służy i z pewnością kupię go jeszcze raz. 

 

Drażni mnie jeszcze te nawijanie fluo po 100 metrów. Trzeba robić podkłady a ja tego nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.04.2014 o 13:44, bolek napisał:

Bierz ją bez zastanowienia, tania i solidna. Fakt może komuś się nie podobać to, że troszkę czasami barwi ale sorry robi to każda barwiona pleciona więc to żaden minus. Trzyma swoje właściwości przez długi czas użytkowania. Śmiało można ją stosować łowienia okoni, sandaczy, szczupaków czy boleni. Dla mnie nr 1.

Tak jak wspomniał bolek tania i solida! Ja na ślepo kupiłem a teraz nie dawno poczytałem dopiero parę recenzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

witam

mam zamiar po wielu latach znów spróbować swoich sił w spiningu i chciałbym zapytać co sądzicie 

o Plecionce Spiderwire Smooth 12 Green 0,11mm chodzi mi głowine o okonie ale fajnie by było jak by dawała 

radę też z większymi drapieżnikami( jak by się coś trafiło) . Używał ktoś tej plecionki albo może polecić coś innego, wiem że jest już dużo wpisów ale maja już kilka lat a na rynku pojawiają się nowości za odpowiedzi z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz1988 napisał:

witam

mam zamiar po wielu latach znów spróbować swoich sił w spiningu i chciałbym zapytać co sądzicie 

o Plecionce Spiderwire Smooth 12 Green 0,11mm chodzi mi głowine o okonie ale fajnie by było jak by dawała 

radę też z większymi drapieżnikami( jak by się coś trafiło) . Używał ktoś tej plecionki albo może polecić coś innego, wiem że jest już dużo wpisów ale maja już kilka lat a na rynku pojawiają się nowości za odpowiedzi z góry dziękuje.

Spiderwire to solidne plecionki miałem kiedyś ale spderwire dura. Teraz używam tej z tytułu wątku czyli Robinson Green Spin. Tania plecionka z włókien Spectra. Mocna i niezawodna. Do Twojego wyboru mam jedno ale. Uważam że plecionka 0,11mm to nie pod okonie a szczupaki i to te 80+. Pod okonia spokojnie wystarczy 0,06mm a i z przyłowem sobie poradzi.

DSC_0185.JPG

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.