Skocz do zawartości
tokarex pontony

SHIMANO


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

pytanie który technium ;) były "czyste" i późniejsze serie z Df

od razu powiem ze pamiętam trochę jak przez mgłę i bardziej bazując na feederach

techniumy kończyły się jakoś 2003/2004 i wtedy zastąpiła je seria speedmaster która była ciut szybsza ale wydaje mi się że też ciut słabsza (podobnie jak teraz speedmastery zastępuje super ultegra)

miałem matchówke 13' speedmastera z pierwszej serii (przed AX) i kijek był fajny ale sprzedałem bo mi nie leżał (ale wtedy kochałem browninga miłością pierwszą)

niestety ani technium ani BM to nie najwyższa półka (->aspire, connoiseur) ale bardzo przyzwoita klasa

a miedzy tymi dwoma: zdecydowanie technium to wyższa półka od BM, ale ... patrząc po kijkach z tamtych czasów tylko, czyli porównując technium df z pierwszymi BM.

Współczesne BM (cx) mnie zachwycają w feederkach (moim zdaniem lepsze niz speedmastery ax). Czy z matchami jest podobnie nie wiem bo przestałem macać w sklepach matche około roku 2009 kiedy to znalazłem 2 patyki które pokrywają całe moje spektrum zastosowań odleglościowych więc cięzko mi się odnieść do tego co aktualnie produkowane (obecnie tyle o ile tylko czym znajomi łowią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale porównujesz techniuma używkę z BM nówka czy jak?

podaj jakieś linki

niewiele mogę powiedzieć, tak jak pisałem wtedy miałem inną bajke na matche mianowicie na browningi, ze starych shimano zdecydowanie najlepiej leżą mi stare powerloopy 13' z pierścieniami regulującyjnymi chwyt kołowrotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem dwóch speedmasterów 3,9 i 4,2 m do tego Browninga Legend

znam Techniuma ( miałem )

i Speedmastery sa szybkie sztywne i świetne

do małych ( do 3 gr spławiczków w odległościach do 25 - 30 m )

Legend jest świetny do łowienia linów pod nogami na żyłeczkę

0,12 mm

Speedmastery są delikatne

cieniutkie szczytówki

należy na nie bardzo uważać przy holu większych ryb !

pracuja u mnie

od 3 lat zadnych problemów prócz tego że są delikatne

!

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobara ale techniuma nie ma na rynku ładnych parę lat - w krokodylu też to archiwalna pozycja (no chyba, że im się uchował jakimś cudem na sklepie)

cena bankowo jest z tamtych lat ...ja za mojego speedmastera 13' (przed ax) ongiś płaciłem w sklepie poniżej 450 zł a współcześnie chodzą ponad 600

a który lepszy ... ciężko stwierdzić; katalogowo - jeśli mnie pamięć nie myli to technium df zastąpil czystego techniuma i wszedł w 2002 roku do katalogu, stał jako 3ci albo 2gi model od góry. Beastamstery nie pamiętam keidy weszły ale sa produkowane do dziś i stoją jako 5ty model od góry w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.