Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Blachy Spinnex


Igen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów wędkarzy. Macie jakieś doświadczenia z blachami i obrotówkami firmy Spinnex? Często spotykam przynęty tej naszej rodzimej firmy na targach, mam nawet 8 sztuk (2 wahadłówki, 2 tandemy obrotówka- twister, 4 obrotowki + 1 blacha gdzieś w krzakach w wodzie :c )

Jeśli o efekty chodzi to łowilem na te przynęty tyle co nic, ale kumpel wyciągnął szczupaka (mały był co prawda, koło 40 cm) na jedną z tych moich blach. Wyglądają te przynęty całkiem przyzwoicie, a ich cena to wg moich obserwacji max 5zł (a na targu można się jeszcze potargować ;) ) A co Wy o nich sądzicie? Czekam na Wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...

Niestety nie podzielam entuzjazmu @venoma92 - Spinnexy, które w tym roku nabyłem nadają się jedynie do kosza. Podobnie wygląda sprawa z Mistrallami (HRT). Dalej nie ryzykowałem - Effzett bez naklejek na skrzydełku działają super, Mepps trzyma jakoś poziom, a odkryciem roku są dla mnie Lukrisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podzielam entuzjazmu @venoma92 - Spinnexy, które w tym roku nabyłem nadają się jedynie do kosza. Podobnie wygląda sprawa z Mistrallami (HRT). Dalej nie ryzykowałem - Effzett bez naklejek na skrzydełku działają super, Mepps trzyma jakoś poziom, a odkryciem roku są dla mnie Lukrisy.

Każdy ma swoje zdanie,według mnie są niezłe szczególnie dla początkujących którzy nie chcą wydawać dużej kasy na sprzęt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jeżeli dobrze pamiętam, to obrotówki spinnexa są przyzwoite, trafiłem parę zębatych, choć za bardzo nie przepadam za tym typem przynęty. Nie wiem jak z obrotówkami mniejszymi i malutkimi - tutaj potrzebna jest większa precyzja wykonania. Wahadłówek tej firmy używam głównie do połowu troci w morzu, spisują się wyśmienicie - modele herring, tramp, krocodile. Naprawdę zabawnie jest, gdy wędkarz z pełnym pudełkiem drogich norweskich i duńskich blach (takie Solvkrokeny to wydatek około 30zł za sztukę) pyta, na co połakomiła się złowiona ryba, a ja odpowiadam, że na Spinnexa za 5 złotych :). Szczupakowych blach nie próbowałem, ale mam zamiar złożyć grubsze zamówienie w ich internetowym sklepie, więc będzie okazja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Spinnexy są dobre ale zależy które. Seria Beetle ma bardzo duże obroty i ładnie się ją ciągnie powoli nad samym dnem. Osobiście łapię okonie a czasem nawet szczupaka na wersję czarno żółtą lub ze złotym hologramem.  Stanowczo odradzam mosquito- trzeba ją ciągnąć nadzwyczaj szybko żeby wydała z siebie jakieś obroty. Dużą zaletą są też kotwiczki które na grubym zaczepie po siłowym wyczepieniu na plecionce o wytrzymałości 11,5 kg trochę się rozginają i puszczają- nie łamią się nigdy. Na okonia polecam rozmiar 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.