Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Browning Black Magic Feeder MH 360cm 120g


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

machałem wszystkimi Blackami w sklepie .... to pały, powiedzieć, że bardzo sztywne to mało - nawet najlżejsze modele (dla mnie to ogromna wada) w oczy razi jakość wykonania - fatalne lakierowane omotek, przelotki nie budzą zaufania - to tyle minusów

plusy:

szczytówki opisywane krzywą ugięcia, łatwa dostępność zapasowych

niezła pianka w rekojeści i umieszczona we właściwym miejscu

ugięcie szczytowe i dość szybkie

stosunkowo smukłe blanki

cena

na ogólne wrażenie największy wpływ miało to, że nie lubię zbyt sztywnych kijków (trudno się łowi cienkimi linkami, nie wybaczają błędów holu, rybki się latwiej spinają) z drugiej strony takie kije w górnym zakresie cw rzucają celniej i dalej niż bardziej paraboliczni bracia.

Jakość wykończenia nie stoi na najwyższym poziomie (nie mam tu na myśli krzywych blanków czy niesymetrycznego zbrojenia - bo takich niedopatrzeń nie dostrzegłem) lakier na omotkach porozlewany, miejscami upstrzony nim blank to główne zarzuty

nie jestem obiektywny bo jak pisałem lubie kije, które pracują głęboko a w dolniku kryją petardę i mi jak nie biorą rybki to w przerwach w kombinowaniu (żeby zaczęły) lampię się na sprzęt i cholera mnie bierze jak widzę niedoróbki

Muszę jednak oddać prawdzie, że jeśli nie jest się estetą i do tego lubi sztywne kije to black magicki sa jak najbardziej warte rozważenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ciut sztywniejszy to daiwa windcast 360 (cw120g )

jak bardziej kluskowaty to shimano catana cx M (3,6m cw100g) lub heavy (3,90 110cw - tu już przekroczymy budżet o 50zł)

daiwa windcast to kijek ze wskazaniem na rzekę, dość sztywne tipy (na moje oko od 2.5 do 4oz) gnie się ładnie a w dolniku mocy na przytrzymanie sporego leszka w środku nurtu nie brakuje

shimano catana M ma pełniejsze ugięcie, tipy 1,2,3 oz; to wg mnie jeziorowy patyk ale na leniwiej płynących rzekach jak najbardziej sie spisze

catana H - pod grubsze zadania na jeziorach i rzeczne zastosowanie (tipy 2,3,4oz)

wszystkie fajne z tym, że cataną M obsłużysz jeszcze stojącą spokojnie, z 2 strony jak dokupisz szczytówke do windcasta (zamiennik nawet z jaxona za 11zł) o krzywej ok 1-1,5oz to także i stojąca obsłużysz a z racji wiekszego cw będziesz mieć bardziej wszechstronny kij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.