Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Koniec Jeziorzan


elmer

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Niedługo to wędki trzeba będzie odłożyć na kołki i szydełkowaniem się zająć...

Im dłużej na to patrze to PZW i ten okręg małopolski to taka lipa że szok...

Składki duże a wody i ryb jak na lekarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio należałem do koła PZW w innym województwie i miałem bardzo dużo zawodów i bardzo dużo wody do łowienia i przede wszystkim co łowić...

W tym okręgu jak tak dalej pójdzie to dla PZW zostanie tylko Wisła pod Wawelem i tam sobie będą robić zawody.

Na Przylasek już ma wiele grup chęci, ciągle są informacje o pomyśle żeby zrobić tam jeden wielki zbiornik tak, żeby dało się żeglować. Jak nic pewnego dnia w PZW obudzą się i odkryją że Przylasek już nie ich tylko żeglarzy i plażowiczów.

Bardzo szkoda Jeziorzan, bo to było urokliwe łowisko. Natomiast sam jestem dodatkowo zszokowany informacjami w komentarzach pod informacją na stronie PZW o zamknięciu Jeziorzan.

Dosłownie Polacy nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym łowił na Jeziorzanach ale tak się zastanawiam. Skoro wykupiłem pozwolenie na połów ryb i mam w wykazie wód Jeziorzany, to umowa pomiędzy mną a PZW nie została wypełniona. To chyba się kwalifikuje na pozew zbiorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda nie znam tego łowiska, ale i tak szkoda że łowiący tam Koledzy tak zostali potraktowani. Oby nie spotkało to innych zbiorników.

Co do pozwu i ewentualnej rekompensaty to możemy sobie pomażyć. W zezwoleniu okresowym napisano:

"6. Zarząd Okręgu PZW w Krakowie zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w ciągu roku do niniejszego zezwolenia bez prawa do odszkodowania w razie zaistnienia przyczyn od niego niezależnych.

Ze zmianami można zapoznać się na stronie www.pzw.krakow.pl lub biurze ZO PZW w Krakowie."

Może jednak sytuacja Jeziorzan się wyjaśni na korzyść wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś taka sama akcja była z Bagrami krakowskimi, też znaleźli się właściciele gruntów i wtedy Bagry zostały wykluczone z Wspólnoty. Jednak jakoś się dogadali i Bagry nadal są zbiornikiem PZW i miejmy nadzieję iż tym razem też tak będzie.

A tak w temacie to Jeziorzany to to samo co Ściejowice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety zbiornik ten został wykupiony przez instytut synekologii w Krakowie. tablice PZW zostały zastąpione informującymi że jest to teren prywatny wstęp wzbroniony. W przyszłości cały zbiornik ma zostać ogrodzony. Mieszkam 3 km od tego zbiornika i wykupiłem zezwolenie tylko z myślą o tym jednym miejscu. czuję się delikatnie mówiąc oszukany tak jak reszta wędkarzy z okolicy. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.