Skocz do zawartości
tokarex pontony

Surfcasting na Wiśle


Krystian_s1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas ostatniego przyboru wody na Wiśle łowiłem ładne leszcze krąpie i karasie przy samym brzegu teraz jak opadła woda biorą głównie babki i jazgarze a widzę że duża ryba siedzi w samym nurcie próbowałem łowić z brzegu na grunt lecz ciężarki 250 gram znosiło pod brzeg spotkałem znajomego który łowił na grunt ciężarkami 300 -350 gram (rzucał z ręki :mrgreen: ) i łowił ładne leszcze oraz brzany ostatnio wpadłem na pomysł żeby zastosować ciężarki z "wąsami" jak od surfcastingu o gramaturze 150 - 200 gram mam pytanie czy ktoś już testował taki zestaw na rzece ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Krystian_s1, Ciekawy temat. Nie testowałem w rzece, ale myślę że na twardym, piaszczystym dnie mogą się sprawdzić. Z mulistego będzie wielki problem wyciągnąć, szczególnie z większej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian_s1 pamietaj że nurtem płwaja różne śmiecie (gałęzie i inny syf) które moga powodować fałszywe brania jak będzesz daleko rzucał w rzekę. Myślę że na granicy spokojnej wody i głównego nurtu powinieneś miec dobre wyniki :) . Ciężarek 100g max 150g daję radę w centrum Wisły w W-wa :) oraz na wysokości mostu Północnego :) no i Łomianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przetestowałem tą metodę zestaw składał sie z ciężarka 150g oraz plecionki 0.28 power pro w silnym nurcie zarzucałem pod prąd przez chwilę po dotarciu do dna zestaw "wędrowal" po dnie piaszczystym po czym kotwiczył w kamieniach plus taki ,że zestaw udaje sie uratowac nic nie zerwałem miałem jedno chyba fałszywe skubnięcie na kukurydzę i tak jak powiedziałeś łapałem różne gałęzie patyki i trawę która uczepiała sie na plecionce po takim łowieniu plecionka sie postrzępiła o kamienie a ciężarek jest zmasakrowany :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych , którzy stosują ta metodę , ale na jeziorach .W pewnych okresach ryba jest na głębszych partiach jeziora i trzeba bardzo daleko rzucać ( będąc po pas w wodzie) , czego nie da się osiągnąć na zwykły zestaw .Bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie. Ale to jest jezioro a ni rzeka , szczerze nie widzę sensu stosowania tak dużych ciężarków , jeśli jest taki uciąg to ryba średnio będzie stała w takim nurcie( ew. z przeszkodą) .ja bym szukał innej spokojniejszej miejscówki.Swoja droga połowiłbym sobie tak na morzu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.