Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Interpretacja "Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb"


BIBOL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kilka pytań dotyczących młodzieży niezrzeszonej w PZW, która łowi pod opieką osoby dorosłej posiadającej uprawnienia do amatorskiego połowu ryb.

- II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

6. Młodzież niezrzeszona...

a) wyłącznie pod opieką... Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę;

Czy oznacza to że na łowisku może łowić dwójka dzieci do 14 roku i dorosły posiadacz karty (razem 3 wędki)? Brak wyszczególnionych metod połowu, oznacza dowolność wyboru?

B) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej , posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazywanie uprawnień nie wyklucza wędkowania

opiekuna na jedna wędkę.

Czy oznacza to że dwójka dzieci do 14 roku może łowić metodą spinningową, no i oczywiście pełnoletni uprawniony opiekun (razem 3 wędki)?

Proszę o wyrozumiałość, staram się tylko zrozumieć ten regulamin (mam dwójkę dzieci i każde chce łowić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Można dzieciom wyrobić legitymację członka uczestnika, Łowią wtedy na swoją wedką i swój limit ale..... pod opieką dorosłej osoby posiadającej uprawnienie. I po Kłopocie. Koszt niewielki a warto. O resztę i szczegóły dopytaj w kole.

Powodzenia na rybach - wędkarska rodzinko. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez cały okres młodości wędkowałem z ojcem i bratem i żadnych dodatkowych kart do 14-roku życia nie wyrabiałem. Kontrolowali nas wiele razy problemów brak. Jest tak jak piszesz. Dwójka dzieci do 14 roku może łowić metodą spinningową, no i oczywiście pełnoletni uprawniony opiekun (razem 3 wędki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez cały okres młodości wędkowałem z ojcem i bratem i żadnych dodatkowych kart do 14-roku życia nie wyrabiałem. Kontrolowali nas wiele razy problemów brak. Jest tak jak piszesz. Dwójka dzieci do 14 roku może łowić metodą spinningową, no i oczywiście pełnoletni uprawniony opiekun (razem 3 wędki).

Na pewno tak nie jest, na spinning z tego co wiem można łowić od 16 roku życia. Maks na jedną kartę można łowić na 2 wędki. Najlepiej zrobić tak jak napisał kolega czaplasiwa

edit: aż przejrzałem regulamin i widzę, że nie ma już tego ograniczenia do 16lat. Ale jest wyraźnie napisane że metodą gruntową-spławikową. Nie rozumiem do końca tego przepisu, ale wydaje mi się, że można łowić na 3 wędki jeśli dwójka niezrzeszonych z nami wędkuje. :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie że od początku mojej przygody z łowieniem miałem problem ze zrozumieniem tego przepisu. Co do tego, że nie było problemów przy kontroli, to zapewne wynika z faktu, że są i tacy strażnicy, którzy się nie przypierdzielają do dzieci, nie każdy to sukinsyn szukający tylko sposobności do zgarnięcia prowizji, a i nawet to dobrze wygląda, że ojciec dzieci uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś znajomego prawnika (biegłego w prawie o amatorskim połowie ryb), który może poprawnie zinterpretować ten przepis? Pytałem w kilku kołach i nie znalazłem nikogo kto potrafił jednoznacznie wypowiedzieć się na ten temat. A nie chcę ryzykować stresujących sytuacji w obecności dzieci, gdy pan z kontroli uprze się że łamię przepisy.

Poza tym regulamin mógłby być napisany bardziej prostym językiem. Przecież te zasady obowiązują dzieci od lat 16. Wątpię by mogły one w 100% zrozumieć i zastosować zapisane w regulaminie prawa i obowiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIBOL. W regulaminie RAPR nie ma wyszczególnionej liczby osób wędkujących pod opieką osoby posiadającej kartę wędkarską poniżej 14 lat. Nieważne, czy jest to jedna osoba czy sto, każdy może posiadać wędkę i łowić. Żeby się upewnić, proponuje zapytać się bezpośrednio osoby, która prowadzi szkółki wędkarskie dla młodzieży. Na pewno ta osoba będzie wiedziała. Np. Adama Sikory. Ewentualnie wysłać maile na stornie PZW, żeby oficjalnie potwierdzili interpretację przepisu, wydrukować podpisanego maila i mieć go ze sobą jako podkładkę na nadgorliwego strażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.