Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek spinningowy do 150 zł?


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Rozważam różne opcje jesli chodzi o kołowrotki myślałem najpierw o

Team Dragon 930

Potem o SPro blue arc, tak mi polecono na tym forum.

Teraz sie zastanawiam nad pólką cenową do 150PLN

OStanio oglądałem CORMORAN RODEO GTI lub DRAGON Rrefleks- kusi 5 lat gwarancji, co wy na takie rozwiązanie w kategorii do 150PLN no i czy wogóle warto.

Zaznaczam że róznica cenowa jest znaczna, co tez ma dla mnie ogromne znaczenie !!!.

jeszcze nie zarabiam 5000PLn na miesiac, co uważam jest kwestią czasu:))

Kijek pozostaje taki jak pisałem w innym poscie Dragon Mystery mini spinn cw 10-30 dł.2.70m

Dziękuje za opinie i pozdrawiam

Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

SHIMANO CATANA 2500 FA\RA - genialny do spina , z relacji kolegów wędkarzy wynika że nie mają do niego żadnych zastrzeżeń ,macałem go troche w sklepie ale dostane dopiero na święta w ręku leży doskonale i pracuje jak masełko :lol: kosztuje około 100 zł (90zł - 110zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety CATANA to schit jak nic masówa i nic więcej.

Już kupiłem CORMORANA GTI bije CATANE pod kazdym względem

ciekawe czemu Catana dostała miano najlepszego kręcioła spiningowego sezonu 2006 w swojej kategori cenowej 50-150 zł a nie jakiś Cormoran :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papinos, pewnie dla tego że na każdego jednego sprzedanego Cormorana zostało sprzedanych 200 catanek. Takie wyniki o ktorych piszesz to w większości nie ocena jakości a udział w rynku danego modelu w danym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowal bym obejrzec OKUME Epix PRO FD 20

mam 30 za którą zapłaciłem 157 + koszty przesyłki za 20 z przesyłą więcej niż 155-160 nie zapłacisz a kręciołek naprawdę niczego sobie i też ma 5 lat gwarancji.Jak chciałbyś adres sklepu to daj znać na priva.

DRAGON Rrefleks
Znajomy kupił taki kręciołek jak jechał do Szwecji na szczupaki (największy model) dał za niego około 80 PLN i jest z niego bardzo zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okuma Epix Pro EPF 30 - pojemność szpuli;

główna i pierwsza zapasowa mieszczą odpowiednio:

0,20 mm - 360 m; 0,25 mm - 230 m; 0,30 mm - 160 m.

druga zapasowa jest płytsza i mieści:

0,15 mm - 310 m; 0,16 mm - 280 m; 0,20 mm - 180 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam panowie ,że jezeli miałbym kupować kupiłbym Catanę mam ich kilka starsze modele ,ale działaja do dziś .Inne marki moze kuszą ilościa łożysk i wyglądem ,ale przekonałem sie ,że nie zawsze idzie to w parze z jakością , oczywiście shimano za te pieniądze bo Catane kupisz juz za 80 zł to masówka , ale ja osobiście wolę zjechać dwie Catany niż co innego , mam wiele kręciołów z tej stajni :) tych tańszych tj Nexev , Exage . ale Catana jest najbardziej udanym modelem i napewno nie na jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catana jest najbardziej udanym modelem i napewno nie na jeden sezon.

tak jak mówisz :wink: jestem pewien że w tej cenie nie dostanie się lepszego kołowrotka ,a wynika to z opini kolegów wędkarzy ,opisów sprzętowych kręcioł itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

A ja wam powiem że znajdziecie :cool: Ostatnio gdy szukałem kołowrotek do okoniówki natknąłem się na Daiwe przecenioną z chyba 160zł. na 80zł. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza owszem. Ale czy najlepsza??

No nic kazdy ma swoje zdanie.

JA po próbach w sklepie podtrzymuje swoje zdanie.

Pozdrawiam

P.S.

Zdrowych i spokojnych Świąt, oraz dosiego (Rybiego) Nowego Roku:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Adamo w swoich wypowiedziach odciąga jakby troszke od Catany i ja raczej bym poparł. Owszem Catana jest dobrym kręciołem ma ładną pracę, wygląd itd... ale są kręciołki lepsze od niej w tym samym przedziale cenowym - tutaj mówimy o kręciołach do 100zł. Jest dużo modeli, którym można poświęcić wiele uwagi i potestować je. Wybór zależy także od przyzwyczajeń. Niektórzy wolą kołowrotki z tylnim hamulcem - a inni z przednim / niektórzy lubią jeden rodzaj rączki - drudzy wolą inny rodzaj rączki itd... Wybór kręciołka nie zależy od tego - "...o ten gość na forum mi poradził ten kręciołek napewno on się zna i kręcioł będzie idealny..." :roll: Tutaj tylko przedstawiamy propozycje, które pytający musi przemyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tylko przedstawiamy propozycje, które pytający musi przemyśleć...

może nie musi ,a powinien bo każdy mam nadzieje chce na tym forum pomagać innym a nie mieszać w głowie bo potem taki biedny kupujący ma niezły dylemat ,a bo inny wędkarze na forum różnie mówili Artech poparł ,MagnuM potępił ,Wobler jeszcze coś innego a Papinos zupełnie co innego :???: wtedy nie wiadomo czy stawić na doświadczenia innych czy pomacac, obejrzeć i zaryzykowac kupno czegoś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam

Tak jak w temacie poszukuje kołowrotka do lekkiego spinningu w cenie do 130zł

Sam trochę poszukałem i wybrałem takie oczywiście mogą być wasze propozycje

OKUMA TRAVERTINE 30 FD (105zł)

Abu Garcia Ultracast 1000FD (88zł)

SPRO Vanatec RD 9100 (112zł)

Daiwa CROSSFIRE-X (W promocji 79-83zl chyba najkorzystniejsza oferta )

Okuma Avenger 30 FD (130zł)

Który z ww byłby najlepszy biorąc pod uwagę cenę i jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudow niema, o ile bierzesz pod uwagę okumy, sprawdź tez dragony, lub postaw na marke - wez cos z 2-3 lozyskami np.shimano. jesli to jest lajt ponizej 20g cw. to zastanow sie nad troszke mniejszym modelem, o ile kij do 20g to rozmiar 30 w zasadzie moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem w podobnej cenie SPRO IGNYT. Jestem bardzo zadowolony. Uwazam ze bije na glowe wszystkie catany w swojej klasie. Dwie szpule aluminiowe dwie korbeczki do wyboru. Chodzi cichutko precyzyjnie jest ladnie spasowany. Polecam.

ps. mam przedni hamulec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem w podobnej cenie SPRO IGNYT.

Kumpel nim kręci, fajny sprzęt, orginalne rozwiązanie z rączkami. W pełni się zgadzam z przedmówcą.

Zobacz to http://www.allegro.pl/item551927735_kolowrotek_daiwa_regal_15005ia_nowy_okazja.html ( Daiwa Regal ). Kołowrotek, kołowrotkiem - Daiwa przyzwyczaiła już wędkarzy do jakości na dobrym poziomie. Tym razem za tę jakość jest jednak rewelacyjna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pierwszy mój post więc witam wszystkich.

Otóż wrzesień tuż tuż a kolejny mój "spiningowy" kołowrotek odmawia posłuszeństwa więc postanowiłem do sprawy podejść konkretnie i kupić coś co nie zacznie skrzypieć, trzeszczeć i wibrować podczas kręcenia po 1-2 sezonach. Szaleć nie zamierzam: max 150 złotych. Wiem, wiem cudów nie ma, cuda się zdarzają od kilku stów wzyż ale jest jak jest. No i nie wiem jaki konkretnie rozmiar wziąć i jak to się przełoży na moje spiningowanie. Brać model 2000, 2500, 3000? A może wystarczy 1500?

No oczywiście kołowrotek używany będzie wyłącznie do spinningu.

Wędka dragona energy spin 2,40 c.w 5-30, maj, wrzesień i październik to conajmniej 3 wizyty w tygodnu po 3-4 goziny - bywa, że i więcej. Cel wizyt to oczywiście szczupak (2 kg sztuka to w tym przeczesanym siatami akwenie jest obecnie powodem do dumy).

Rzucam z brzegu w jeziorze, zarośniętym pod wodą dość solidnie - co rusz wyjmuję jakąś moczarkę, sałatę lub inne pietruszki ;) W wodzie lądują gównie gumy, maksymalnie 8 cm z 6gramowymi główkami. Ze względu na to, że zielsko holuję średnio co drugi rzut mam wrażenie, ze od tego zaczynają skrzypieć mi kołowrotki. Ostatni model dragona (bodaj za 70 złotych) z 9 łożyskami już mnie trzeszczeniem powala na nogi. Po dwóch sezonach zachodze do sklepu a sprzedawca z rozbrajającą miną mówi, "że one tak mają".

Co prawda nie oliwię sprzętu co miesiąc i nie czyszczę szmatką po każdym wypadzie ale bynajmniej nie zapoznaje się on ani z piaskiem ani z wodą - krótko pisząc: staram się a one i tak padają.

No i na koniec dodam, ze myślę o Daiwa Crosfire, Dragonie Millenium lub Manta. Kwestia tylko jaka numeracja? Czy kołowrotek np. 720 różni się od 740 (chodzi o 20 a 40; u innyego producenta jest to 2000 i 4000) tylko ciężarem i pojemnością szpuli? A reszta to w 100% to samo?

Wielkie dzięki za cierpliwość i miło będzie przeczytać jakaś odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tylko jaka numeracja? Czy kołowrotek np. 720 różni się od 740 (chodzi o 20 a 40; u innyego producenta jest to 2000 i 4000) tylko ciężarem i pojemnością szpuli? A reszta to w 100% to samo?
raczej jest to samo, wiem że w kołowrotkach shimano rozmiary się nieco różniły umiejscowieniem łożysk, ale to ze względu na niewielką ich ilość, niemówiąc o tych w rozmiarze mikro. z numeracji dragona 40 to będzie trochę krowa, bardziej 25 lub 30 optymalnie. z numeracji shimano to 2500/3000 a może i nawet ten 4000 ale to w ostateczności jeżeli będziesz łowił duże rybki.

byle byś nie przepłacił za jakiegoś dragona bo tanio teraz stoją. nawet hyba aluminiowy destiny zmieści się w twoim budżecie, choć nie wiem ile jest na prawdę wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kołowrotek np. 720 różni się od 740 (chodzi o 20 a 40; u innyego producenta jest to 2000 i 4000) tylko ciężarem i pojemnością szpuli? A reszta to w 100% to samo?

Nie patrz na oznaczenia numeryczne kołowrotków - bo one są inne - w zależności od marki. Najlepiej brać zawsze pod uwagę pojemność szpuli - to ona powie, czy mamy do czynienia z kołowrotkiem małym, średnim, czy dużym. Krzysiekmisiek - rozsądny w cenie do 150 zł jest SPRO passion, oprócz tego dragony i okumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Czy kołowrotek np. 720 różni się od 740 (chodzi o 20 a 40; u innyego producenta jest to 2000 i 4000) tylko ciężarem i pojemnością szpuli? A reszta to w 100% to samo?

Jasne, że się różni! U Dragona pierwsza cyfra oznacza liczbę łożysk - w tym przypadku 7, zaś druga wielkość kołowrotka - 20/2000, 30/3000, 40/4000 itd to system jaki stosuje u siebie min. DAM

Osobiście polecam 2 kręciołki: Shimano Catana oraz Okuma Epix. Są to konstrukcje sprawdzone przez wielu wędkarzy (także i przeze mnie). Cechują się dobrym i precyzyjnym wykonaniem i spasowaniem podzespołów, lekką pracą, są znakomicie wyważone - w tej klasie cenowej na pewno warte polecenia. Po prostu dobra jakość za przystępną kasę, nie każdego wszak stać na kołowrotek za kilka stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Teraz kupuje sobie kołowrotek do wędki szczupakowej z uwzględnieniem możliwości połowów sandacza, bolenia czy innych większych rybek. Nie musi być z tytanu, będą to raczej "średniaki". Prawdopodobnie będę kupować plecionkę Dragona 100m o wytrzymałości 12kg i obwodzie 0.20mm. Teraz powiedzcie mi - czy Catana bardzo rożni się od Alivio? Gdzieś na forum ktoś pokazywał schemat i różnica była w zasadzie tylko w +1 łożysko. Różnica cenowa 30zł, a jedno łożysko cudów nie czyni. Jednak czekam na wasze opinie :???:

aa - wielkość myślę 2500, czy lepiej większą? A może coś innego polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.