Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek spinningowy do 150 zł?


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Dragona 100m o wytrzymałości 12kg i obwodzie 0.20mm.
Po pierwsze zastanów się czy opłaca się Tobie kupować 100 m Dragona czy nie lepiej 135 m sprawdzonej plecionki za 70 PLN z przesyłką :wink: Po drugie jak już to średnica, której plecionka i tak nie ma, a nie obwód :razz:

Po trzecie

0.20mm
:mrgreen::mrgreen:

Po czwarte

o wytrzymałości 12kg
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten dragon kosztuje bodajże 45zł, i mój kolega po kiju kończy zadowolony 2 sezon na tej plecionce, wiem, ze Power Pro jest wszędzie chwalona ale bardziej skłonny był bym kupić Dragona;>

No tak dane.. w sklepie powiedziano mi, ze rzeczywisty udźwig to około 9kg - wystarczy w zupełności.

Jaka będzie średnica wg. Ciebie? i jaką szpule dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie średnica wg. Ciebie?
Żadna, plecionka z racji tego, że nie ma okrągłego przekroju, nie może mieć średnicy. Ale na pewno będzie grubsza niż PP 20 lb, a rzeczywista wytrzymałość na węźle będzie około 6-7 kg max

A co do kołowrotka to wybierz rozmiar 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migdał, zdecyduj się :roll: Najpierw piszesz:

Teraz kupuje sobie kołowrotek do wędki szczupakowej z uwzględnieniem możliwości połowów sandacza, bolenia czy innych większych rybek.

A potem stwierdzasz:

i tak będzie to zestaw na wędkę 5-20

Do wędki 5-20 g to kołowrotek w wielkości 4000 będzie pasował jak........... dopowiedz sobie sam. Do takiego kijka wystarczy rozmiar 2500, tyle że na niego raczej nie wejdzie Tobie 100 m tej dragonowskiej 20stki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jestes tu specem
żadnym specem nie jestem. Wyrażam tylko subiektywną opinię. Kijek do 25 g to nie jest, w założeniu, kij na większe ryby. Do połowów szczupaków, które można złowić w większości naszych łowisk rzeczywiście wystarczy :wink: Ale w tym wypadku kołowrotek w wielkości 2500 + plecionka 10 lb ( 0,15 mm jak podają specjaliści :lol: ) zupełnie wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

A więc tak - jestem szczęśliwym posiadaczem catany od prawie roku, używam jej do lekkiego spinningu :wink:

o takiego kijka wystarczy rozmiar 2500, tyle że na niego raczej nie wejdzie Tobie 100 m tej dragonowskiej 20stki.

a Tu się pomyliłeś, 100m plecionki co prawda nie Dragona a Mikado wchodziło jak ulał - sznurek do 15kg :cool:

Teraz chciałbym zapytać się o kołowrotek który spełniał by 3 warunki:

- posiadał by mocny kabłąk(nie to co Cormorany) i w miarę skuteczny hamulec(nie zacinający się - nie super precyzyjny, po prostu płynny)

- nie posiadał zbyt wielu łożysk, za to były by one "dobre", tak jak w przypadku Catany 3, ale o wiele "sprawniejsze" niż w innych kołowrotkach

- Cena do 100zł

Potrzebuje go właśnie tak jak pytałem rok temu - do cięższego spina, na szczupaka czy sandacza. Teraz na kijku trzymam Kongera Spirado, który co prawda nie jest zły(szok!) ale niestety boję się, że trafi się kiedyś coś większego i będzie trzeba pobawić się hamulcem... a ten kołowrotek go niestety praktycznie nie posiada.

100zł - wiem za ta cenę ciężko będzie o coś "dobrego" ale podkreślam, ze tego kijka używam prawie wyłącznie na jesień, i to średnio 2 razy na tydzień nie więcej.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszA - chciał bym aby kołowrotek nie "pykał" i pracował płynnie przy obrotówkach do rozmiaru 4 w nurcie. Miałem ten problem z Cataną, do małego spina się nadaje ale do dużych przynęt już nie to. A jednak 60% połowów to obrotówka, poza tym czasem gumy i 10% wobler. A wiadomo, że obrotówki sa najbardziej "męczące" dla sprzętu. Mistrall daje rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Przewertowałem forumy różne :)

Mam zagwozdkę... który kołowrotek wybrać... i dlaczego

1. Spro Passion FD 730

2. Okuma Impact IP FD 30

3. Dragon Viper RD 835i

Planuję lekki i średni spinning oraz sporadycznie odległościówkę...

Podrzućcie spostrzeżenia, doświadczenia i rad kilka :)

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Dragon Viper RD 835i, porównując go do Passiona, którego posiadam wypada gorzej. Nie wiem czy trafił jakiś wadliwy egzemplarz, czy co ale hamulec w Dragonie nie puszcza linki równomiernie tylko tak jakby skokowo, w passionie działa jak należy. Minus to brak dodatkowej szpuli w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoek3...Ten Mikado Almaz nawet ciekawy... Nie mam niestety możliwości "obejrzenia ręcznego"- dlatego poszukuję opinii użytkowników- Kolegów Wędkarzy :)

Mikado SOS jakoś nawet na zdjęciach kiepskawo wygląda, dodatkowo Mikado podobno słaby serwis ma (?)....

Ravqq... Tak myślę, że Spro Passion FD730 rzeczywiście lepszy od Dragona RD 835i- wniosek na podstawie przeczytanych postów.... Ostatnio pojawiło się kilka wpisów, że Spro Passion "szumi"

-----

Mam Okumę Travertine 30- niezły - stąd kierunek- Okuma Impact FD30- cena przyjazna ale opinii niewiele

------

Obecnie tak dumam:

1. Spro Passion FD730 / Okuma Impact FD30

2.Mikado Almaz - brak opinii, na oko "ładny", ciekawy ten "wolny ruch/skok szpuli"

2. Dragon Viper RD 835i - opinie zróżnicowane- więcej niekorzystnych- w zestawieniu ze Spro Passion

-----

Zwłóczę jeszcze decyzję o kilka dni....

Pewnie teraz mało informacji przybędzie bo Wiara na Rybska pójdzie :)

Dziękuję Kolegom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passion moze i szumi jak ktos rolce skąpi smaru/oliwki

kołowrotki mikado inne niz zamawine w ryobi (np shc) sobie odpuść - trwałość kiepska

ide o zakład ze viper nie dotrwa do połowy zywota passiona (przy identycznej ekspolatacji)

jesli musi byc dragon to juz lepiej team dragony - ta sama fabryka co pasasion (ryobi)

amundson spoko, nawet wytrzymały (o ile komus kiepska jakość nawoju nie przeszkadza)

okuma ma ciut za wąską szpulkę (wiecej nie powiem bo w ręce nie miałem) a to skutkuje wikszymi odkształceniami linki i łatwiejszą płątliwością plecioneka

passion tez nie jest bez wad - np ma tylko 1 szpulke w standarcie ..... co nie zmiania faktu ze do 2 stówek ciężko o lepsza relację cena/jakość .. łożyska tam gdzie trzeba : 2x korba 1x pinion 1xrolka (1x dla szpanu na szpule) szeroka szpulka, bardzo dobry hamulec... za 150zł czego chcieć więcej ?

ps jeśli wogóle passion to rozm 40... szersza szpula..można dokupić płytkie pod cienkie plećki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Spro ,Dragon czy Okuma w tym przedziale cenowym to dobry wybór kwestia gustu i tego czy młynek leży w ręku . Czytam tu te posty i napisałem tu klika lat temu o Catanie mam jeszcze te pierwsze modele i dzialaja do dziś :) nie chodzą juz w spiningu ale w splawikówkach nadal kręcą a kosztowały wtedy chyba z 80 zł . Nie zawsze jeżeli kołowrotek ma aluminiową szpulę będzie lepszy i zapewne moje Catany przeżyją jeszcze kilka sezonów a może i nie jednego Dragona czy :wink: Okumę . Jeżeli chcecie panowie kupic coś dobrego do spiningu i na lata to musi kosztować . Mój ostatni zakup to ( juz pewnie będzie z 5 lat ) SPRO RED ARC łowiłem nim szczupaki sandacze a nawet złowiłem suma o wadze ponad 30 kilogramów . Koszt zakupu jest spory ale warto ,kupując coś na jeden czy dwa sezony intensywnego łowienia mija sie z celem lepiej dołożyć i kupić coś porządnego . Oczywiście nie każdego stać i dlatego takie tańsze kołowrotki są alternatywą i często okazują się całkiem trwałymi ale też trzeba pamiętać ,że teraz wszystko jest produkowane na określoną żywotność i to już nie jest to co kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Koledzy chcę kupić kołowrotek polskiej firmy(oczywiście wiemy gdzie są produkowane) do ok 120 pln, będzie stosowany do spinningu max 25g raczej kanał może spróbuje Wisłę(każdy tam był testowany) z plecionką. Będzie to zamiennik mojego ulubionego młynka ryobi virtus fd.

Mam trzy typy proszę o pomoc jeśli ktoś korzystał:

Mistrall Odys 3000

Robinson Accord FD 2500

Robinson Camaro Fd 2500

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marian1981 napisał:

Koledzy chcę kupić kołowrotek polskiej firmy(oczywiście wiemy gdzie są produkowane) do ok 120 pln, będzie stosowany do spinningu max 25g raczej kanał może spróbuje Wisłę(każdy tam był testowany) z plecionką. Będzie to zamiennik mojego ulubionego młynka ryobi virtus fd.

Mam trzy typy proszę o pomoc jeśli ktoś korzystał:

Mistrall Odys 3000

Robinson Accord FD 2500

Robinson Camaro Fd 2500

Pozdrawiam

 

Accord i Camaro to dobre i podobne kołowrotki. Ja bym wziął Accord ze względu na ciut mniejszą szpule. Nie lubię dawać podkładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.