Skocz do zawartości
tokarex pontony

leszcze na wanilię truskawkę czy czosnek??


tomek1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar połowić leszcze przez cały lipiec. Będę nęcił kukurydzą paszową wymoczoną i ugotowaną z pęczakiem i makaronem (kolanka) do tego garść posiekanych rosówek i mielona kuku + zanęta leszczowa żeby skleić kule. Powiedzcie mi proszę czy to zda egzamin. Będę nęcił na 5-6m (jezioro). W tamtym roku na tej miejscówce łowiłem leszcze do 1,5kg nawet lin 50 cm 2kg się trafił. Mam do was pytanie ile konkretnie kg tej mieszanki mam sypać i co dodać do gotującej się kuku czy kieliszek atraktora truskawkowego czy waniliowego czy może czosnek a jak tak to ile i jaki w proszku czy ząbki?? Czy może mogę używać tych trzech zapachów?? Boję się, że jak leszcze wpłyną w tą perfumerię to tam długo nie zostaną.

Odpowiedzcie szybko bo od jutra zaczynam, będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Czosnek sprawdza się w zimnej wodzie, z pozostałych wybrałbym truskawkę.

Zapytam tylko kiedy zdecydowałeś się na przygotowanie łowiska? Jeśli wcześniej niż kilka godzin przed napisaniem pytania na forum to sam jesteś sobie winien że nikt nie odpowiedział.

Z łatwością znajdziesz odpowiedź w tym co zostało już napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy przygotuję je w tym tyg. czy później to nie ma znaczenia bo mam całe dwa miesiące na łowienie. Przewertowałem masę stron dotyczących leszcza, na te info nie trafiłem to pytam, ale na tym forum niestety albo odpowie jedna osoba tak jak ty albo nikt przez miesiąc.

Niemniej jednak dziękuję za twoją odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoczko, nie wiedziałem że muszę mieć dużo postów żeby mi ktoś odpisał, codziennie wertuję dziesiątki stron tego forum ;), a nie uważam się za na tyle doświadczonego wędkarza żebym mógł komuś w czymś pomóc i nie chcę kogoś wprowadzać w błąd.

A co do mojej sprawy wczoraj byłem już na nocce łowisko nęciłem 4 dni wieczorem sypiąc 5 litrowe wiaderko gotowanej kuku z wanilią, pęczakiem, zmieloną kuku i do tego trochę zanęty leszczowej jakaś piernikowa. Efekt to z 20 leszczy takich 25 cm ze 4 takie po 30 pare cm i jeden 45cm, spiąłem jeszcze ze dwie większe sztuki.

Czy jest jakiś sposób na to żeby brały tylko sztuki powyżej 30 cm? Zakładałbym rosówki albo więcej kuku na hak, ale najlepiej biorą mi na białe z kuku a z resztą nawet na taką wielką rosówkę potrafią brać takie małe karakany jak dłoń, więc nie wiem jak to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę nikt Ci nic w 100% sprawdzonego nie napisze. Można tylko dawać przykłady. Dlaczego? Ano na jednym zbiorniku sprawdzi się czosnek, a na innym ryby od czosnku będą się "trzymały z daleka". I tak to jest z każdym aromatem. Gdzieś się sprawdza, a gdzie indziej nie. I tyle. Ja bym zaproponował, skoro masz 2 miesiące czasu zrezygnować, przynajmniej na początku z aromatyzowania zanęty. To co wrzucisz swoje pachnie. Natomiast spróbowałbym aromatyzować przynęty. Tzn. ugotować po troszku kukurydzy, makaronu, pszenicy itd. z poszczególnymi aromatami i sprawdzić co ryba chętniej pobiera. Czy np. kuku z truskawką czy z czosnkiem. Czy makaron z wanilią czy z kolendrą. Itd., itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na to żeby brały tylko sztuki powyżej 30 cm? Zakładałbym rosówki albo więcej kuku na hak, ale najlepiej biorą mi na białe z kuku a z resztą nawet na taką wielką rosówkę potrafią brać takie małe karakany jak dłoń, więc nie wiem jak to zmienić.

Nie ma żadne wprostproparcjonalnej zależności wielkość przynęty/wielkość złowionej ryby. To po pierwsze.

Po drugie powiem Ci, iż są tacy goście jak Bogdan Barton tzw. specjalisci od leszczy. Człowiek nie skąpi wiedzy np:

ziółka na leszcze

...wystraczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.