Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rozmiar haczyka- mały czy duży?


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie,gdzie można kupić haczyki OWNER CUTTING POINT,najbardziej mi zależy na nr. 4,5,6.To bardzo dobre haki na amura,( a dokładniej ) to haczyki firmy Owner z płaskim od środka ostrzem.Ja kupiłem je kilka lat temu u gościa w sklepie wędkarskim,na ul. Towarowej w Warszawie.Może ktoś wie czy ten sklep tam jeszcze istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Jaki haczyk jest najlepszy na łowienie gruntowe, duży czy mały? Łowię ze sprężyną a jako przynętę mam czerwonego robala. Bardziej opłaca się duży z większą przynętą czy mały który każda ryba wessie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem duży nr 4 -6 czasami nawet zakładam haki nr 2,tylko w ekstremalnych przypadkach zakładam mniejsze (czasem nawet 10-12) ale tylko na wiosnę gdy rybka bardzo słabo żeruje.

Na duży hak zapniesz większą przynętę,a wiadomo duża przynęta=duża ryba ,nie zawsze to się sprawdza ale ja tam wole na dużą przynęty łowić,poza tym dużym haczykiem łatwiej zapiąć większą rybę no i duży hak (szczególnie o krótkim trzonku) lepiej trzyma zdobycz.Łowiąc na małe haki znacznie częściej zdarzają się "spinki"szczególnie większych okazów.Poza tym małe haki wykonane są z cienkiego drutu przez co przy siłowym holu (co często jest niezbędne w zarośniętych łowiskach) powodują rozcięcie pysków u ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki haczyk jest najlepszy na łowienie gruntowe, duży czy mały?

Odpowiedni do przynęty i mocny polecam Gamakatsu LS-3510F nr 4.Ostatnio używam tych haków tylko nr.2 i w wersji do "metody"na przyponie z włosem i zero spięć 100% skuteczność.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znowu zakladam haki 12 z cobry na przyponie 12-14.wczesniej uzywalem gotowych z kamatsu ale przestrzegam wszystkich strasznie sie popsuly przy zakladaniu zawsze sprawdzam pociagam za haczyk a haczyk poprostu rozwiazuje sie przy lopatce.(straszna lipa!!!).ale jak mowie kazdy ma swoje zdanie.na 12 zakladam rowniez duze robale 4.wtedy hak jest mniej widoczny.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki haczyk jest najlepszy na łowienie gruntowe, duży czy mały?

To zależy na jakie rybki się nastawiasz? Jeżeli chcesz złowić dużo mniejszych rybek, to polecam haczyki 8-10. Jeżeli chcesz od czasu do czasu złapać rybe, ale za to konkretną no to haki 2-6. Większy hak to większa ryba, jak mówił ds-fan :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Mustada z szerokim łukiem kolankowym - samozacinające.

Nr chyba 406 lub 408, niepamietam, bo nie ma mnie w domu i nie mam tu mojego spisu w wordzie.

Nr. 8

Idealnie się sprawdza na mniejsze rybki jak płotki, wzdręgi z opadu, krąpiczki jak i leszcze większe.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym kryterium do wyboru haczyka do gruntu to jego jakość ,nie wielu zdaje sobie sprawę że haczyki w metodzie gruntowej bardzo szybko sie tępią z racji styczności z dnem ,a wiadomo na dnie nie ma "mięciutkiej kołderki" natomiast są kamienie jest żwir a i często innego śmiecia ,takie spotkanie ostrza haczyka z kamienistym czy nawet żwirowym dnem kończy się dla haczyka jego stępieniem czyli także żywotem ,dziś w dobie masowej produkcji haczyki nie produkuje sie z domieszką stali nierdzewnej ,tylko powleka sie je specjalną powłoką która zdarta np ostrzeniem powoduje bardzo szybką korozja co w konsekwencji oznacza wyrzuceniem takiego haczyka do śmieci.

Oprócz jakości dobieramy haczyki pod względem przynęty,ale czy tylko :?: otóż nie nie tylko ,tak samo pamiętać trzeba o wielkości poławianych ryb, wiem to bardzo kontrowersyjne podejście i wielu się nie będzie zgadzać ,maja zresztą do tego prawo ,zresztą przed laty też miałem taki sam pogląd . Co sie zmieniło ,ano zycie mnie nauczyło ze musiałem zrewidować swój pogląd na wielkość haczyka .dziś juz nie założę 6 czy 8 poławiając leszcze na białe robaki ,szkoda marnować brań a i ryb dlatego zakładam 2-3-4,bo wiem ze leszcz i tak łyknie :wink: a sam hol jest bardziej bezpieczny i dla ryby i dla wędkarza.To samo jest z karpiami łowionymi na kulki ,wielu wędkarzy używa do kulek haczyków nr 4 ja nigdy nie zchodzę po niżej 1 ,w ciągu 8-10 lat spiąłem może ze dwie ryby i to tez z winy jakości haczyków tzn zbyt szybko sie tępiły .Nie pisze tu o firmach bo każdy ma swoje zdanie ,kidys było to nr1 to mustad ,dziś lepsze ma Owner ,choć i tu można trafić na bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.