Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rozmiar haczyka- mały czy duży?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy ktos stosowal haczyki Mustad "Demon Circle"? Dzieki swojej budowie (grot zagiety do srodka) podobno podczas zaciecia nie wbija sie rybie gleboko w przelyku. Jesli ktos stosowal te haki niech sie wypowie czy one rzeczywiscie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

stosowałem i sczerze ci powiem że nie jestem z tych haczyków zadowolony, są dosyć drogie a pare razy (być może przez haczyk) rybka mi się odczepiła a była to czasami dość fajna rybka (linki :P).Polecam ci wszelkiego rodzaju haczyki marki Kamatsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję Sensasa (ciężko kupić), Gamakatsu i ostatnio kolega polecił mi haczyki Katana. Ale tamci od katany to lekko przesadzają z ceną. Kilkanaście złotych za 10 małych haków.

Proszę o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam haków, kotwic i główek jigowych firmy Gamakatsu

tak ja również używam tylko tych są niezawodne, najostrzejsze i wykonane z najlepszych materiałów tylko że są droższe niż takie standardowe.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam haków, kotwic i główek jigowych firmy Gamakatsu, może i są drogie ale za to bardzo ostre i jeszcze się na nich nie zawiodłem

To byl dwa lata temu :mrgreen: Teraz już gamaków nie używam, szkoda kasy a i jakość już nie ta :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl dwa lata temu :mrgreen: Teraz już gamaków nie używam, szkoda kasy a i jakość już nie ta :twisted:

więc jakimi zastąpiłeś gamakatsu, możesz coś polecić...........? bo może i ja niepotrzebnie wydaje tyle kasy, bo nie dość że koszt to jeszcze zamawiam je na allegro więc koszt przesyłki.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję zwykłe czarne - vanadowe kotwice, nawet nie wiem jakiej firmy po 1,2 PLN za sztukę.

wiesz co najbardziej chodzi mi o głowki jiggowe jak masz jakąś propozycje to podaj........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam haczyków Mustad, mam je już trzeci sezon i są ok.

Natomiast Owner to ...., no niewypada napisać. Były w sklepie, drogie jak cholera, no ale jak tak tu zachwalacie, to kupie na próbę opakowanie 20 haczyków (bo luzem nie było). A ponieważ moje zestawy do uklejówki cierpią na anoreksję (przypon 0.08, żyłka główna 0.12, spławik 1g, jedna pinka), to wziąłem nr 18. No założyłem, złowiłem z 10 małych płotek (rozmiar żywcowy), ale zaczęły mi się odczepiać podczas wyciągania. Ja patrze, a haczyk się odgiłął. Mysle sobie: "co za główno, żadnego zaczepu a haczyk się prostuje". No ale nic, może felerny, to zakładam nowy przypon, kolejne 10 płotek i nagle zero brań. Ja wyciągam, a haczyk co? ZŁAMANY! Nie ma na co pinki założyć. Wywaliłem resztę, więcej Ownera nie kupię. Jak będę miał aparat, to wam pokażę, jak te haczyki wyglądają po wyciągnięciu 10 12cm płotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej "wtopie" :wink: na zlocie pojechałem kupić "białe"haczyki na ukleje,ci co byli wiedzą o co biega.Miały być małe i białe ,wybrałem sensasa ,choć drogie są dobre ,rzadko ryba spada.A poniżej fotki.

http://images31.fotosik.pl/290/962dacac15d5da82med.jpg

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3c21dd3f2ffd83e3

I oczywiście "przyrząd" do zakładania robaków na nie :wink::mrgreen:

http://images31.fotosik.pl/290/aef1576b72aec3dcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przyrząd" do zakładania robaków na nie :wink::mrgreen:

Powiedz mi gdzie kupiłeś takie cudo? :lol: chyba też będę musiał sobie coś takiego kupić.. ale do wiązania przyponów :lol:

Ja polecam haczyki firmy Colmic. Nie mam z nimi zadnych problemów. Nie są tanie, ale niezawodne! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, muszę się w takie cudo zaopatrzyć, bo żeby wiązać haczyki w rozmiarze 22, na żyłce 0,08 lub co gorsza 0,06, trzeba mieć sokoli wzrok, ale wiek juz nie ten

Dajcie spokój, ja kupuję tylko gotowe przypony z takimi małymi haczyczkami. Wiązanie nie na moje nerwy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązanie nie na moje nerwy

Ja doszedłem do wprawy, i wiążę "na czuja" i wychodzą mi 2 sztuki na 3 minuty :lol:

Sprawdzałem ostatnio wszystkie przypony i są zawiązane dobrze, to może jeszcze nie jest ze mna tak źle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sie przyzwyczaic jak sie to czlowiekowi opatrzy.

Ja wiaze suche muchy na 18 - 24.... troszke trudniej niz zawiazac zylke bo trezba zrobic tulow skrzydelka lepetynke. Najgorzej jest na poczatku bo czlowiek nie przyzwyczajony.

Najlepiej takie przypony gotowe porobic w domu przy doibrym swietle i w spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owner na grunt i polecam wczoraj wyciagalem okonie wielkosci 8cm na hak rozmiar 6 dziwne ale prawdziwe i wszystkie przezyly wnery samozacieciowe to podstawa

nie preferuje innych haczykow

pozdrawiam

a jesli ktos lowi a nie je sa najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.