Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rozmiar haczyka- mały czy duży?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...

I jedne sa dobre i drugie. Wszystko zależy od rodzaju przynęty , wytzymałości najsłabszego elementu w zestawie (przypon najczęściej), rodzaju ryby jaką mamy zamiar złowić .Sam kupuję 80% druciakow i 20% kutych (większe rozmiary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy od Ciebie , od techniki łowienia i mocy zestawu .Leszcz nie jest waleczną rybą i szybko się męczy . Jeżeli nie będziesz ciągnął siłowo nawet na druciaku dasz radę wyjąć kilku kg leszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wielkość haczyka zależy w głownej mierze od przynęty. Jeśli będziesz wędkował na białe robaki lub pęczak to złota 14 będzie wystarczająca. Choć na okonia polecam większy 8 zakładasz na niego 2 wijące się dżdżowniczki i żaden garbus takiemu widokowi się nie oprze :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wielkość haczyka zależy od tego jaką przynęte mamy zamiar na niego załozyć ale ja przewaznie używam nr 11-12 i nie tylko rózne :):)..................................:D

post-1428-1454497122461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię nieco odmiennie - zawsze dobieram haczyk do wielkości ryb, które mam zamiar łowić np. gdy chcę łowić na kukurydzę konserwową płocie,karasie - zakładam 1-2 szt. na mniejszy hak, jeżeli celem jest lin, karp - jest to większy hak i 3-4 ziarna. Podobnie robię z białymi robakami - hak zawsze dobieram pod rybę, a przynęta jest założona albo w większej, albo mniejszej ilości. Oczywiście dużej rosówki nie założymy na mały haczyk, ale z taką przynętą nie wybieram się na małe ryby.

Odnośnie pytania autora tematu - starczy nr 12-14, bo chodzi pewnie o mniejsze ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

gamakatsum to słaba firma jak dla mnie... haki są ostre ale rozginają się jak zwykły drucik:/ kto to widział żeby na haku nr9 wywinol się karpik ( po zerwaniu się karpia hak wyglądął jak L :/ ) kamatsu to też nie wiem ale jakoś te japońce mnie odpychają

ostatnio właśnie sam mam problem z hakami...

może coś z cupido / mikado / mustad :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haki są ostre ale rozginają się jak zwykły drucik

Bo haki służą do różnych celów i dobiera się je tak naprawdę przedewszystkim do przynęty a nie do ryby. Uzywając cienkiego haka np. do ochotki, trzeba mieć świadomość, że korzeni się nim z wody nie będzie wyrywać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj będąc na rybkach miałem konkretne branie naprawde sporego klenia z gruntu na kuku. Niestety kleń ma bardzo ostre pierwsze uderzenia i hak sie prawie wyprostował. Łowiłem na Ofnery które z powodzeniem stosowałem na trzykilowych leszczach ale na kleniu niestety nie wytrzymał. Może macie sprawdzone haki firma/model ew. rozmiar. A może poprostu załorzę hak karpiowy nr.6 i już :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakich haczyków używacie do feedera np na wodzie stojącej o głębokości do 4-5m??

Jakich na rzece?? i jeszcze jeden podział:haczyk do feedera a przynęta.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.