Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rozmiar haczyka- mały czy duży?


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ostatnio stosuję haki Sensas i powiem krótko - REWELACJA!! Bardzo ostre, rybki mi się z nich nie spinały, na rozmiarze 16 na dwa białaski bez problemu wyciągałem kilowe linki i karasie.

Z wypróbowanych marek to mogę jeszcze polecić Gamakatsu, Owner, Colmic, Mustad. Szczerze odradzam haki Kamatsu - jest to chłam jakich mało, ja się na nich zawiodłem i kilku moich znajomych też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wyznaczyl kilka zasadniczych podzialow

1 Zadziorowe i bezzadziorowe

2 z kolankiem i z oczkiem

3 Dlugie i krotkie

4 szeroki luk i waski

Oczywiscie w kazdej z tych grup sa jeszcze podzialy na mniejsze podgrupy a tamte na jeszcze mniejsze

Zalezy jaka rybe chcesz lowic jaka metoda i gdzie... no i zalezy od indywidualnych upodoban.

Ja lwie glownie metoda muchowa a tam samych hakow z oczkiem i bezzadziorowych jest cala masa... wiec nie da sie odpowiedziej tak jednoznacznie na to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Czy są na rynku dostępne haki z zadziorem minimalnym?

z tego co się orientuję nazywają się hakami mikrozadziorowymi i można je kupić.

czy są łatwo dostępne i dobre się nie wypowiadam bo ich nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
od jakiego wymiaru haczyk jest hakiem??? piszcie bo potrzebuje to na biologie.

Żartujesz? to nauczyciele pytają o takie głupoty? Jak jest taki mądry to niech Ci powie od jakiej gramatury spławiczek staje się spławikiem :wink:

Ale na to głupie pytanie można by dać mądrą odpowiedz:

nr 24- 1 haczyki

1/0 -14/0 haki

można i tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kupiłem sobie ostatnio kilka pudełek haczyków tej firmy. Czy ktoś z Was ich używa/używał? Jakie jest wasze zdanie na ich temat? Mocne? Czy szybko się tępią? Pękają? Rozginają się? No poprostu wasze opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie popieram kolege. Również posiadam te haki i od jakiegoś czasu nie kupuje innych. Tylko trzeba w sklepie obejzec jak sie kupuje bo np. hak numer 10 jest inny w opakowaniu z brzaną niz te 10 w opakowaniu z leszczem. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może nie spodoba Wam się moja ocena ale miałem 2 razy haki Robinsona titanium, w takich plastykowych pudełeczkach z holograficznym wizerunkiem ryby i wg mnie to szmelc.

W każdym z pudełek od razu znalazłem i odrzuciłem po kilka nie dorobionych sztuk(brak im powtarzalności) haki miały czasami zdeformowane groty , kolanka. Być może na taką partie akurat trafiłem, ale więcej nie zaryzykuje.

Miałem te z brzaną i z leszczem raczej małe numery 10-12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku też kupiłem kilka paczek tych haków i raczej ich nie polecam :???:

Bardzo szybko się tępią i są niedokładnie zrobione.

W nowym sezonie na pewno nie dokupię kolejnych haków Robinsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, ja, może poprostu trafiliście na takie partie. Ja z kolegą cały ten sezon kupowaliśmy te haki i wszystkie były w porządku. A na dodatek były jedyne z haków na których dało sie dobrac do małych krąpi i płotek które skubały i nie dawały spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi czas ich używałem, dziś ich nie stosuję.

W każdym z pudełek od razu znalazłem i odrzuciłem po kilka nie dorobionych sztuk(brak im powtarzalności) haki miały czasami zdeformowane groty , kolanka.
Ja miałem podobne zdarzenie lecz dopiero kiedy kuty hak pękł mi przy braniu klenia podziękowałem tej firmie (przynajmniej jeśli chodzi o haczyki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Witam jestem nowy na formu i chcialbym poznac zdanie bardziej doswiadczonych kolegow. A mianowicie chodzi o to jakie stosujecie haczyki do lowienia metoda wlosowa na kukurydze. Na wlosie mialo by znalezc sie 5-6 ziaren kukurydzy.Jaki rozmiar haka?? Co mozecie polecic?? Z gory dziekuje za odp. i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.