Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rozmiar haczyka- mały czy duży?


Rekomendowane odpowiedzi

Hak nr.4 lub 2 jeżeli chodzi o firmę to jest tego sporo na ryku. Karp, amur bez problemu poradzi sobie z takim hakiem. Jako ciekawostkę (już gdzieś na forum to pisałem) Na hak 2 z kuku na włosie złapałem płotkę jak dłoń za pyszczek :mrgreen: Widok takiej sztuki na zestawie karpiowym bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Elo ;]

Zauważyliscie że w każdych prawie haczykach np Owner czy też kamakatsu w pudełeczku jest folijią zgięta w pól a w niej haczyki i dopiero są w folii? Kiedyś była zwykła folią zamykaną na kleik taki i w środku haczyki luzem a teraz są w takiej foli zgiętej na pół wsypane i ta folia w drugiej folii tej normalnej(opakowaniu).Czemu tak jest a kiedy tego nie było i w tych droższych i tych tańszych haczykach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#_GoNzO_#, słusznie zauważyłeś, że np. Owner pakuje haczyki w dodatkowy woreczek, ale ma to miejsce w przypadku mniejszych numeracji od nr 12 niezależnie od serii/modelu. Mniejszy woreczek ogranicza nieco przesuwanie się wewnątrz haczyków, co nieco zapobiega (wraz z ilością wypraw) powolnemu tępieniu się ich grotów o siebie.

Mniejszy woreczek po wyciągnięciu w którym brak kolorowego kartonika pozwala też od razu, dostrzec malutkie haki i w miarę szybko ocenić ich ilość.

Sprzedaż od razu w małym woreczku była by chyba mało praktyczna, ponieważ gorzej by się eksponowały na wieszakach :roll: , a i samym wędkarzom szybciej by się gdzieś zapodziewały te mini woreczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że uparcie dążysz by założyć własny temat sandaczowy :lol::cool:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1510&postdays=0&postorder=asc&start=210

jestem ciekaw czy maniek namierzy Cie jeszcze raz :cool:

Ot np. tomek1 już któryś tam sezon jedzie na Mustad'ach i jakoś chyba specjalnie nie ma powodów do narzekania, ja też mam swoje haki i za innymi jak na razie się nie rozglądam.

Przeczytaj sobie ten temat dokładnie, od początku, wiem ,że jest nieco 'zabrudzony' metodą spiningową :mrgreen: ale i co do samej 'klasyki gruntowej' też jest parę rzeczy napisane.

Oprócz tego proponuje na spokojnie przejrzyj dział Drapieżniki oraz Żywiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 już któryś tam sezon jedzie na Mustad'ach i jakoś chyba specjalnie nie ma powodów do narzekania

Do znudzenia- co roku te same :mrgreen: I będę kupował dopóki się nie zakończy produkcja :cool:

ja też mam swoje haki i za innymi jak na razie się nie rozglądam

No właśnie. Każdy ma swoje teorie i przemyślenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także używam haków firmy Mustad. Haki tej firmy sprawdziły mi się nie tylko przy połowach żywcowych, ale również podczas połowów leszczy i karpi. Modeli jest naprawdę dużo i myślę, że każdy wybierze coś dla siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy

Wlasnie ide na ryby 23czerwca i niewiem jaki zalożyc haczyk

bede lowil w stawie zarybionym rybami 50-60cm te ryby to karpie liny i amury jaki mam zalożyc nr haczyk, na jaką przynęte mam lowic i naco mam lowic na splawik czy na sprężyne? prosze o bardzo szybką odpowiedz bede wam bardzo wdzięczny i z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak 23 czerwca, to załóż mocną, kutą dziesiątke z ziarenkiem kukurydzy podpartym białym robalem. Jeśli nie ma mułu i roślin łów ze sprężyną, jak są to ze spławikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry hak nr. 10 jest najlepszym rozwiązaniem,

Tak jak radzą koledzy, załóż sobie coś mocnego i w miarę małego np. Owner 50044 nr 10 na pewno nie będzie jakimś kardynalnym błędem

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/owner-haki-uniwersalne-50044-iseama-sv-g2-a47-p193-k945.html

:arrow: Hej Mod's, proszę przenieście ten temat do właściwego działu. Można to dokleić np. tu http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak nr 10 będzie zdecydowanie za mały !!!,biorąc pod uwagę jakie ryby chcesz łowić.Na twoim miejscu wybrał bym hak nr 6 lub nawet 4,koniec czerwca to nie jest wiosna abyś musiał małe haki stosować.Hak do łowienia na ciasto powinien mieć krótki trzonek i powinien być wykonany z grubego drutu, lub możesz sobie kupić specjalne haki do ciasta z małą sprężynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od dłuższego czasu do feedera stosuję Gamakatsu 3510F,są to haczyki kute, typu "samozacinające",mogę je polecić z czystym sumieniem.Drugi mój typ tej firmy to 3310G,choć ostatnio trafiłem felerne tzn.czubek grota zagina się jak trafi w coś twardszego.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.