Skocz do zawartości
tokarex pontony

5 karpii po nocce w siatce - można ?


felix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio na nocce zastanawiałem się nad tematem wrzucania karpi łowionych przez okres np. 2 dni. 1-szy dzień przed północą złapałem 3 karpie (limit to 3 karpie na dobę - 00.00 - 24.00), następnego dnia łowie kolejne dwa o godz. 03:00. Moje pytanie: czy mogę trzymać wszystkie 5 karpi w siatce, co gdy przyjdzie kontrola np. o 06.00 rano - jak im udowodnić, że 3 złapałem wczoraj, a dziś 2. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Trudno będzie się wytłumaczyć z tej ilości karpi. felix, pomyślałeś może o sensie swojego wędkowania? Czy wędkujesz, bo to Twoje hobby, lubisz ten sport, czy idziesz na ryby po każdą możliwą do zdobycia ilość mięsa? Myślę, że przynajmniej nie narzekasz na brak ryb w naszych wodach, bo to byłby już szczyt hipokryzji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, że znajdą się osoby nazywające mnie mięsiarzem :) Czytaj uważnie - wszystko było przykładem, 2 dni łowienia - dużo czasu na myślenie w oczekiwaniu na branie - taką sobie sytuację wymyśliłem, przewertowałem regulamin amatorskiego połowu ryb i nic na ten temat nie było w nim. Dlatego też zastanawiam się nad tym. Prosiłbym o wypowiedzi na temat :>

P.S. dla diaflex: Edit: Nie, nie jestem mięsiarzem, ryb nie jadam w ogóle, chyba ze filet z dorsza uda mi się złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na Twoje pytanie można znaleźć w naszej 'instrukcji' czyli RAPR.

RAPR Rozdział:IV. ZASADY WĘDKOWANIA Art. 3.5

[...]Każdy wędkarz musi przechowywać osobno

złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania

się przechowywania żywych ryb dłużej niż

24 godz. W siatce można przetrzymywać nie

więcej ryb, niż wynika to z limitów dobowych.

Nie pozostaje nic innego jak dzwonić po szwagra, żeby co 24 godziny odbierał ryby z łowiska, filetował i układał w zamrażarce :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest odpowiedź na moje pytanie :) wszystko jasne. Swoją drogą, jeśli ktoś tydzień siedzi na rybkach i ryby te chciałby do domu wziąć to troszkę to utrapienie. No, ale takie przepisy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jeśli ktoś tydzień siedzi na rybkach i ryby te chciałby do domu wziąć to troszkę to utrapienie.

Masz rację, to byłoby straszne utrapienie dla ryb, przez tydzień być uwięzionym w siatce. Dlatego właśnie powstał ten przepis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jeśli ktoś tydzień siedzi na rybkach i ryby te chciałby do domu wziąć to troszkę to utrapienie.

Pomijając kwestie etyczne (czytaj mięsiarstwo) to chyba nie zdajesz sobie sprawy z trzymania żywych ryb przez tydzień w siatce. Zakładam, że w pewnej części mógłbyś dorobić się mad. Ale jeśli lubisz taki rodzaj białka to Twoja sprawa. Z mojej perspektywy przepis jak najbardziej słuszny tak samo jak wyeliminowanie kilka lat temu stalowych siatek na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.