Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

RAPR a regulamin okręgu krakowskiego.


KrzysiekG

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem taką sytuację nad wodą:

Łowiłem na łowisku "miejskim", których w Krakowie jest kilka. Można tam łowić bez opłat okręgowych posiadając jedynie białą kartę. Woda należy do miast.

Łowiący niedaleko mnie złowił szczupaka, nie wyglądał na miarowego (wymiar ochronny szczupaka w Krakowie 60 cm) ale widzę ,że zmierzył go i rzucił na brzeg. Podszedłem i pytam czy ma wymiar bo nie wygląda by miał. Na co usłyszałem iż ma. Pytam się ile... odpowiedź 53 cm. Tłumaczę iż wymiar jest 60 cm na co usłyszałem odpowiedź:

"Łowisko należy do miasta i łowić wolno na białą kartę, i nie potrzebne są opłaty okręgowe a więc nie obowiązuje regulamin okręgowy tylko regulamin RAPR, w którym jest napisane szczupak wymiar 50 cm."

W sumie chyba miał rację więc poszedłem sobie dalej łowić, ale jednak dobrze by było jakby ktoś kompetentny wyjaśnił tę powyższą kwestię czy rzeczywiście miał rację ten wędkarz ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Pytałem strażnika i stwierdził, że to zależy od indywidualnych interpretacji.... więc się załamałem... i pomyślałem iż może ktoś tu będzie wiedział coś na ten temat.

Jeśli sprawa zależy od indywidualnych interpretacji to jakikolwiek regulamin nie ma sensu, każdy bedzie naginał w swoją stronę żeby mieć racje i uniknąć konsekwencji. W związku z tym powstaje pytanie czy ten strażnik pracuje we właściwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 cm obowiązuje na łowiskach PZW!!!! Jeżeli chodzi o inne łowiska gdzie obowiązuje tylko Karta Wędkarska / biała/ pewne informacje uzyskasz od PSR :

Komendant Wojewódzki PSR 12 392 13 20

Półłanki 78, Kraków 12392 13 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałeś strażnika, to i zapytaj prezesa koła :wink:

Prezes koła to prezes... a nie informacja... :roll:

60 cm obowiązuje na łowiskach PZW!!!! Jeżeli chodzi o inne łowiska gdzie obowiązuje tylko Karta Wędkarska / biała/ pewne informacje uzyskasz od PSR :

Komendant Wojewódzki PSR 12 392 13 20

Półłanki 78, Kraków 12392 13 18

Też o tym pomyślałem, tylko jakoś nie było zapału zadzwonić ale trzeba będzie się doinformować i następnym razem zgłosić sprawę jeśli ewidentnie będzie ktoś łamał przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na wodach na których gospodaruje okręg Krakowski obowiązuje 60cm,na pozostałych wodach nie ujętych w zezwoleniu a na których jest dopuszczony połów ryb na tzw.białą kartę obowiązuje wymiar z RAPR,oczywiście należy się wcześniej upewnić czy gospodarz takiej wody nie wprowadził innych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli woda niema dzierżawcy to obowiązuje ustawa, RAPR to regulamin PZW który obowiązuje na ich wodach.

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011381559

A w niej wymiar ochrony szczupaka to 45cm i taki powinien być uznawany jeśli właściciel nie postanowił inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobra, Nie wiem jak u Was w kołach ale ja już się przenosiłem bo miałem dość tych "Leśnych dziadków". U nas to wyglądało tak, że rączka rączkę myje... dwa dni w tygodniu koło otwarte z czego się okazuje, że tylko w jeden dzień możesz przyjść bo w inny rzekomo nie ma skarbnika czy jakaś inna wymówka...

Znaczków na czas oczywiście nigdy nie było a zapytać się o coś to jeszcze Cię potrafili zje....ać, że czegoś nie wiesz i sobie poczytaj regulamin....

A prawda taka, że siedzieli codziennie w lokalu, który de facto jest utrzymywany z naszych składek, każdy szklaneczka a pod stołem flaszeczka, do tego karty, biesiada i.... dlaczego im przeszkadzasz....

Więc się nie ma co dziwić, że pytam na forum, poza tym forum do tego służy a różni ludzie tu zaglądają więc istnieje duże prawdopodobieństwo iż ktoś może się orientować w temacie, a już na pewno lepiej niż te same "leśne dziadki" na swoich stołkach od kilkudziesięciu lat...

Oczywiście wiadomo nie wszyscy tacy są ale ja akurat mam takie doświadczenia z kołami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
pawciobra, Nie wiem jak u Was w kołach ale ja już się przenosiłem bo miałem dość tych "Leśnych dziadków". U nas to wyglądało tak, że rączka rączkę myje... dwa dni w tygodniu koło otwarte z czego się okazuje, że tylko w jeden dzień możesz przyjść bo w inny rzekomo nie ma skarbnika czy jakaś inna wymówka...

Znaczków na czas oczywiście nigdy nie było a zapytać się o coś to jeszcze Cię potrafili zje....ać, że czegoś nie wiesz i sobie poczytaj regulamin....

A prawda taka, że siedzieli codziennie w lokalu, który de facto jest utrzymywany z naszych składek, każdy szklaneczka a pod stołem flaszeczka, do tego karty, biesiada i.... dlaczego im przeszkadzasz....

Więc się nie ma co dziwić, że pytam na forum, poza tym forum do tego służy a różni ludzie tu zaglądają więc istnieje duże prawdopodobieństwo iż ktoś może się orientować w temacie, a już na pewno lepiej niż te same "leśne dziadki" na swoich stołkach od kilkudziesięciu lat...

Oczywiście wiadomo nie wszyscy tacy są ale ja akurat mam takie doświadczenia z kołami...

Koło Podgórze ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.