Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowiska w Samsiecznie k. Bydgoszczy


swi_r

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy dwóch łowisk, które są obok siebie. Jest to łowisko karpiowe oraz ogólne. Na ogólnym również występują karpie i podobno w tym roku właśnie na nim lepiej biorą. Łowisko znajdują się w miejscowości Samsieczno, w odległości 4 km od Ślesina i 20 km od Bydgoszczy.

Kontakt

e-mail: lowiskosamsieczno@gmail.com

tel: 534-220-440

www: http://www.lowisko-samsieczno.pl

FB: https://www.facebook.com/lowiskosamsieczno?fref=ts

thumb_Bez20tytulu.jpg

Łowisko ogólne

"Występują w nim następujące gatunki ryb: karp, amur, karaś, lin, płoć, szczupak, okoń. Do Państwa dyspozycji jest naturalne jezioro, o łącznej powierzchni około 7 ha gdzie zostało wydzielonych 20 obszernych stanowisk wędkarskich.. Występuje w dużej ilości karaś, płoć lin jak i szczupak, został dodatkowo zarybiony sporą ilością karpia w przedziale 1-7kg szczupakiem 1-8kg oraz amurem i sandaczem. Pływają w nim także ładne okazy okonia. Jezioro było zarybiane karpiem ,węgorzem oraz sandaczem w latach 70-90 można się więc spodziewać wielu niespodzianek."

thumb_Mapka_lowiska_ogolnego.jpg

CENNIK:

Opłata dzienna: 15zł (W cenie 2kg karasia, płoci, okonia, wzdręgi.

opłata ½ dnia (po 15, pon - czw): 10zł (W cenie 1kg karasia, płoci, okonia, wzdręgi)

Licencja karpiowa 24h:

- 2 wędki: 35zł

- 3 wędki: 40zł

Łowisko Karpiowe

"Łowisko karpiowe w Samsiecznie to jeden z nielicznych zbiorników w kraju urządzonych tak, aby przypominały łowiska angielskie (small carp water). Doświadczenie właściciela zdobyte podczas wieloletniego pobytu oraz karpiowaniu na Wyspach Brytyjskich, a także ścisła współpraca z Bydgoskim Klubem Karpiowym pozwoliło stworzyć infrastrukturę jak najbardziej przyjazną łowcom karpi i amurów. Mając na uwadze komfort i wygodę karpiarzy wydzielone jest tylko 6 stanowisk, mieszczących maksymalnie dwóch wędkujących. Jezioro ma ok 4 h i otoczone jest dojrzałym drzewostanem, brzegi otoczone są trzcinami i tatarakiem. Sporadycznie występuje moczarka kanadyjska. Średnia głębokość to ok 2,5 metra o stosunkowo niezróżnicowanym dnie, pokrytym żyzną warstwą osadu, który jest odpowiedzialny za ponadprzeciętne przyrosty ryb jakie zanotowaliśmy w minionych latach. Zbiornik jest domem wielu okazowych karpi i amurów, oraz jest regularnie zarybiany "emerytowanymi" tarlakami różnych linii, z myślą o przyszłości. Zbiornik zarybiony jest niewielką ilością karpia w przedziale 2 - 5 kg, niemniej prace selekcyjne są prowadzone tak, aby w łowisku karpiowym zostały tylko okazy o najlepszych przyrostach i najładniejszym pokroju. Pierwsze udokumentowane zarybienia jezior w Samsiecznie odbyły się w latach 70-90, także woda może kryć wiele niespodzianek. Dowodem na to jest ryba która rozgina haki, zrywa zestawy i jak na razie wygrywa wszystkie walki wybierając żyłkę przy zakręconym hamulcu. Klubowicze ochrzcili ją mianem „Bestia”."

thumb_mapka_karpiowego.jpg

Zdjęcia z łowisk:

thumb_10426618_639309992813264_362779391254881284_n.jpg thumb_10270529_292565250902589_3602072249125054684_n.jpg thumb_10257856_295929357232845_1665910997451037924_n.jpg thumb_69275_157848044374311_7635304_n.jpg thumb_11885_167745190051263_1827301319_n.jpg thumb_17.jpg

Źródło: http://www.lowisko-samsieczno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W Samsiecznie byłem trzykrotnie. Dwa razy na łowisku ogólnym oraz raz z braku stanowisk na łowisku karpiowym. Nie były to długie wyprawy.

Na łowisku ogólnym oprócz ładnych płoci udało mi się złapać dwa okonie 37cm. Niespodzianką jest, że oba wzięły na kukurydzę. Widać, że na łowisku jest piękna ryba. Sam doświadczyłem dwóch zerwań sprzętu.

thumb_okonki_37cm.jpg

Na łowisku karpiowym bawiłem się z małymi karasiami - razem 5,5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Kolejny wypad na spinning i kolejny udany :)

W sobotę razem z kolegami wybrałem się pospinningować na łowisko w Samsiecznie (kuj-pom).

Udało mi się złapać 2 szczupaki - 54 i mój rekordowy 62cm. Ten większy na zdjęciu.

Kolega złapał 30 i 55cm.

Za tydzień chyba kolejna wyprawa :)

normal_20141108_115454.jpg

PS: W sieci znalazłem fajny filmik z tego łowiska:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Kolejny raz udało się odwiedzić Samsieczno w weekend. Zaszło trochę zmian - łowisko karpiowe stało się ogólnym a ogólne karpiowym, także trzeba mieć to na uwadze. Niestety większa ryba nie współpracowała za dobrze i aktywna była tylko drobnica - małe wzdręgi, płotki i jeden okoń. Co najlepsze - wzdręgi jak palec przeszkadzały nawet przy dwóch kukurydzach..

Cena już 25zł. Wzrost od 2014 to już prawie 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.