Skocz do zawartości
tokarex pontony

Robinson Bluebird Match 4,20 m 5-24g


Zielan

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzaj sprzętu* i pełna nazwa: Teleskopowa matchówka Robinson Bluebird Match 4,20m 5-24g

Zdjęcie - a: ntWYpz.jpg

xZpWkL.jpg

Specyfikacja techniczna:

Teleskopowa matchówka Robinson Bluebird Match

Ilość sekcji - 7

Długość - 4,20m

Cw - 5-25g

Dodatkowy osprzęt w zestawie: Pokrowiec

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

W praktyce wędkę Bluebird Match 4,20m 5-24g użytkuję na dwóch łowiskach. Pierwszym z nich jest kilkudziesięcio hektarowe jezioro rynnowe, na którym próbowałem łowić leszcze, te jednak nie chciały zbyt dobrze współpracować. Za to masa krąpi i płoci uwiesiła się na haczyku, który bez problemu posyłałem na odległość 40-50m. Waga zestawu wahała się w granicach 7-8g. Problemów z zacięciem nie miałem, wędzisko jest dość sztywne jak na dobry teleskopowy match przystało. Drugim łowiskiem jest mała rzeka, mocno zarośnięta z trudno dostępną linią brzegową. Tu spisywała się znakomicie. Zestaw końcowy wygląda trochę inaczej niż na jeziorze. Spławik montowany na stałe i krętlik pomiędzy żyłką główną a przyponem ze względu na zawirowania wody jakie występują w wodach płynących. Największą zaletą tego zestawu jest mobilność, wędkowanie długą bolonką bardzo często było niemożliwe z powodu zwisających gałęzi, często tuż nad samą głową. Przejścia pomiędzy stanowiskami są teraz znacznie mniej uporczywe. Wędkę składa i rozkłada się bardzo szybko. Hol pięknych, często 30cm rzecznych płoci to po prostu poezja na tym blanku.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy: Łowię głównie płocie w małej rzece lub karasie srebrzyste i karpiki do 3kg w prywatnym stawie.

Podoba mi się w nim to, że... czyli + : Lekka, smukła i bardzo wytrzymała matchówka, łatwa w transporcie.

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - : To tylko teleskop.

Od momentu posiadania działa bez zarzutu: Tak

Sprzęt był dawany do naprawy: Nie

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model: Nie

Koszt sprzętu: Niewiele, bo zaledwie 170zł

Używam w komplecie z: kołowrotkiem Robinson Proffi 256

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia: Wędka Robinson Bluebird Match 4,20m 5-24g okazała się najlepsza. Średniej klasy matchówka idealna dla amatorów spławika jak również początkujących wyczynowców. Proponowane przez upartego sprzedawcę teleskopy typu float to kije bejsbolowe w porównaniu do BlueBird Match. Nie jest to typowy ciężki i nieporęczny teleskop. Wędka jest smukła i lekka a jednocześnie wydaję się bardzo mięsista co sprawia wrażenie mocnego kija co faktycznie przekłada się na rzeczywistość. Kręgosłup wędziska to średnio-modułowa (IM – Intermediate modulu) mata węglowa IM8. Wykonanie jest perfekcyjne, nie znalazłem żadnej skazy na całej długości wędziska. Lakier położony jest równomiernie i bez zacieków lub też pęknięć. Korkowa rękojeść sięgająca do łokcia zakończona jest neoprenowym korkiem chroniącym przed uszkodzeniami. Jednostopkowe lekkie przelotki slim TS osadzone są bardzo równo, bez nadlewek lakieru. Daleko odsunięte od blanku niwelują problem przyklejającej się żyłki do powierzchni wędziska. Faktycznie podczas łowienia w deszczu lub też w mgliste dni zdarzała się sytuacje kiedy żyłka przyklejała się do blanku. De facto nie miało to negatywnego wpływu na wędkowanie i zdarzało się bardzo rzadko. Jedyny mankament, występuje tylko w sytuacji kiedy głębokość łowiska przekracza długość wędziska, który w rzeczywistości dotyczy większości wędzisk matchowych. Ale tak jak problem szybko się pojawił tak również zniknął. Mianowicie przelotka szczytowa ma małą średnicę wewnętrzną. Zastosowanie zbyt dużego stopera gumowego skutkowało zaczepianiem, blokowaniem się o przelotkę, na szczęście w czasie wyrzutu zestawu nie doszło nigdy to zblokowania. W tej sytuacji najlepiej zastosować stopery sznurkowe lub opcjonalnie mniejsze gumowe. Bo trudno zastąpić ten cudny świergot stopera mknącego między przelotkami „trrrrrrrrrrruu”.Zestawami rzuca się daleko bez wkładania odrobiny siły w wymach. Podczas holu większych okazów kij gnie się do połowy swojej długości, jest to duży plus, który w spokoju pozwoli wyholować większe sztuki.

Lae95K.jpg

YdJIvc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.