Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach? Październik 2014r


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wczoraj 5godzin w poszukiwaniu sandacza na głębokiej części zbiornika. Efekt 1 potężne branie, 10 minut pięknej zabawy z sumem i zaczep. Czułem non stop rybę na kiju, ale prawdopodobnie okręcił się o jakiś konar czy coś takiego. W końcu nie wytrzymała agrafka przy przyponie. Sandacza nie uświadczono, łowiłem na głębokości 8-13m, na gumy i koguty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wszystkim kolegom, którzy połapali to co tam chcieli połapać, a nawet jeśli chcieli coś innego ale i tak połapali to też gratulacje ;)

Wczoraj wypad w duecie z maniu. Ot, delikatne spiny, żyłeczki 16ki, rozsądne przynęty i... a co tam ryby. Popatrzcie, czemu warto było zwlec się z łóżka gdy było jeszcze kompletnie ciemno.

20141019_080813.jpg

20141019_084842.jpg

Więc tak wędrowaliśmy śladami niewielkiej rzeczki, kryjącej w sobie dużo niespodzianek...

20141019_085617.jpg

Okonie dopisywały, w sumie złowiliśmy w niedługim czasie około 20 sztuk. Maluchy, jednak na kijku 13g to i tak przyjemna zabawa. Jeśli o okoniach mowa, ostatnio znowu udało mi się wyjść grubo powyżej 30cm (rybka wygięta w stronę kamery, w sumie jakoś tak na zdjęciu straciła na wymiarach ;)).

20141003_104802.jpg

Jednak wracając do wczorajszego wypadu. Spacer ogólnie zasępił nasze twarze, bo ów rzeczka wraz z Odrą straciła około metra wody, co w jej przypadku równa się strumyk... Tak, poza dołkami rzeczka miała średnio 20cm (!) głębokości. Mimo to na końcu łapię zaczep, który niechętnie odpływa wyginając lekki spining w pałąk. Zamiast popuścić usiłuję sobie i rybie udowodnić, że wcale nie mam takiego lekkiego sprzętu na jaki wygląda, co oczywiście kończy się fiaskiem. Chirurgicznie obcięta żyłka wskazuje na atak solidnego zębacza, który niestety pozostał z hakiem w wodzie. Szybkie wiązanie przynęty, flagowej, a jak. Rzut, ponownie zaczep, który cięgnie w bok brzegu. Jednak od razu czuć, iż mamy do czynienia z mniejszą rybą. Sporo mniejszą. Nie mniej tym razem popuszczam, niech się zmęczy. Zmęczył się. Szybkie foto i chlap do wody! 51cm pistolet, który zakończył ten wypad.

20141019_104445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem się w niedziele na żywca. Szału nie było jak na 7 godzin siedzenia ale jeden szczupak wpadł (w sumie mój 4 w życiu a 3ci wymiarowy - wszystkie w tym sezonie). Nie był jakiś duży, bo ledwie 52 cm, ale za to dość dobrze "upasiony". Skubany rzucił mi się na mojego żywca w momencie jak go zwijałem, tuż przy brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotni szczupak 94cm z Odry. Ogólnie ryba w sobotę żerowała do południa i brały na napływach na uklejopodobne woblery 10-12cm głębiej chodzące. Tego dnia jeszcze złapałem jednego krótkiego szczupaka i okonia no i jedna duża ryba poszła z nowym DeepTail Dancerem.

20f821edd8f817ffmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.panowie takie pytanko.......

Kupilem 25sztuk szczupaczka 30 cm-35cm i wpóściłem do stawku w którym jest tysiące karasia , staw 50mx50m , głębokość do 1m.Woda nawet czysta.

czy w zimie musze robić przeręble by te szczupaczki przetrwały? Jesli tak to raz na jaki czas?

Przepraszam że pytam nie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim łowcom.Trochę mnie nie było na forum ,ale nie znaczy ,że nie łowiłem. Dużo pracy,a ostatnio niezbyt dobre samopoczucie spowodowało ,iż trochę odpuściłem.

Nie ,nie zapomniałem o haczyk.pl, jutro lub w sobotę na pewno gdzieś wyskoczę ,wtedy zdam relację.

Tymczasem jeszcze raz pozdrawiam wszystkich i gratuluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeręble raczej nic nie dadzą poza straszeniem ryb , trochę płytki ten staw jak na szczupaka raczej pewne jest że nie przeżyje , w takich warunkach tylko karaś ma się dobrze (dlatego go tak dużo). I na przyszłość proponuje wpuszczać drapieżnika na wiosnę wtedy ma większe szanse na przeżycie , bo ma więcej czasu na przystosowanie się do nowych warunków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnia wyprawa na Odrę przyniosła ładnego okonia na 10cm perłowe kopyto Relaxa i szczupaka takiego 50+. Miałem jeszcze jednego niewymiarowego szczupaka takiego 40sci parę. Okoń uderzył z opadu w samym nurcie. Szczupaki złowiłem blisko przy główce u nasady warkocza. Zazwyczaj biorą u mnie w tym miejscu lub przy samych nogach. Nie ma umnie na Odrze jakiś mega długich ostróg. Co najwyżej takie paru metrowe. Dzisiaj przy podniesionej wodzie spiningowałem przy wyjsciu kanału śluzowego na spokojniejszej wodzie. Wynik to 4 brania nie zacięte, takie okoniowe chyba delikatne szarpnięcia. No i piękny sandacz z opadu na biało czarnego Lunatica Dragona. Do tej pory nie udawało mi się nic złowić przy takiej wodzie. nauka nie pójdzie w las. Jutro powtórka.

normal_2014-10-17_17_05_05.jpg

normal_2014-10-18_16_39_46.jpg

normal_2014-10-24_17_40_40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziś powalczyłem ze spiningiem od 9 do ok. 12.20

Chodziłem zarówno z cięższym spinem jak i okoniówką.

Poza 1 braniem i holem szczupaka 40-45cm na okoniowe kopytko 4cm, który podczas podbierania przegryzł żyłkę była zupełna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję Wszystkim fajnych rybek. Ja jeszcze dorzucę dzisiejszego szczupłego 64 cm; jedynego wymiarowego i ostatniego w tym miesiącu, bo po zmianie czasu już się na szczupaki w październiku nie wybiorę.

normal_Szczupak_64_cm.jpg

ps.

Zapakowałem zdjęcie tego szczupłego do folderu ,,wrzesień'' w galerii przez pomyłkę, za co Moderację przepraszam i proszę by je przerzucono do folderu ,,październik'' bo ja nie wiem jak to zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, jedne z lepszych październikowych rybek :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tam, gdzie są jeszcze ryby to się je łowi. W rzece Warcie w okręgu sieradzkim nikt spośród ponad tysiąca wędkarzy przez okrągły rok nie złowi nawet jednego takiego szczupaka, bo po prostu takie ryby tu już nie występują. A tu proszę jeden człowiek złowił w ciągu miesiąca lepesze szczupaki, niż cały okręg Sieradz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.