Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feeder + Spinning


Master1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w planach zakup dwóch wędek, feedera i Spinningu, na feedera chce przeznaczyć do 400 zł, a na spinning do 150 zł, wiem że to niedużo ale na razie na więcej nie mogę sobie pozwolić ;) budżet może jeszcze być napięty o te 50 zł ale niestety nie więcej :\

I tu się zaczyna moje pytanie, mając taki skromny budżet mogę sobie pozwolić na feedera z około 150-170 (maksimum) gram CW i spiningiem tak do 25-30g CW? Od razu powiem że dopiero będę się uczył spiningować więc prosiłbym o radę jaki będzie najlepszy w tym przedziale cenowym, nie jest to dużo ale cóż. Liczę że w tym zakresie cenowym uda się znaleźć coś porządniejszego a jeśli nie to ile będzie trzeba dołożyć do wędek :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bardzo przyjemne feedery są od Mikado, model Ultraviolet i Tachibana. Wydaje mi się, że nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Co do pierwszego spinningowego wędziska mogę polecić - nie wydawać więcej niż 100zł (po roku zawsze można kupić coś droższego, lepszego, lżejszego) :wink: , ciężar wyrzutu do 25g powinien wystarczyć. Nie określiłeś na jakich łowiskach chcesz łowić i jakie gatunki ryb. Do stówy znajdziesz dużo wędzisk różnych firm, myślę że na pierwszą wędkę nie ma sensu wydawać nie wiadomo ile pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do feedera, to Mikado miał mój kuzyn, lecz modelu nie pamiętam, i wiem że sobie je chwalił, zastanowię się nad tą propozycją ;) łowię na rzece, a dokładnie Odrze i tych różnych jej odnogach (głównie to na Regalicy) co do spinningu to tak myślałem nad jakimś sandaczowym, aby nie był za gruby bym czuł branie ale też żeby nie był za cienki abym go nie połamał :) Feederem też nie mam dużego doświadczenia łowić, łowiłem ledwie kilka razy, na razie katuję pickera ale wydaje mi się ze dam radę :) tak to zawsze łowiłem na jakiejś starej bodaj 15 letniej " fasolówce" mikado :D a w sprawie spiningu to jestem zielony niczym ogórek, a nawet bardziej, bo łowiłem ledwie 4 razy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.