Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kto skutecznie rzcuił palenie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Według mnie to tylko chęć rzucenia oraz silna psychika. Mój wuj pali nawet z jednym płucem, drugie mu wycięli przez nowotwór złośliwy spowodowany przez palenie tytoniu. Nie robi tego oficjalnie przy wszystkich, ale po kryjomu. Ja po ośmiu latach nałogu (paczka dziennie) zdarza mi się zapalić do piwa, 2-3 razy w miesiącu, sam nie kupiłem paczki już od roku. Papierosa mi brakuje najbardziej na rybach :neutral:

PS. Witamy na forum :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tabletki tabex pomogą - na receptę. W trakcie kuracji (kilka tygodni) możesz palić, aczkolwiek po 3-5 dniach stwierdzisz, że jednak papierosy już nie smakują - będziesz palić coraz mniej tak sam od siebie. W końcu rzucisz definitywnie - tylko uważaj, by po kilku miesiącach nie popalać do piwka, przy rybach, etc. bo wrócisz do palenia - tak jak ja :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powiedział : "Rzucić palenie ? Nic prostszego. Robiłem to wiele razy". Niestety, to chyba najlepsza "rekonstrukcja" naszych doświadczeń. Ale mnie się w końcu udało. Po testowaniu ograniczenia ilościowego ( mocne ale mało ), poprzez ograniczenia jakościowe ( palenie tzw. lajtów czy mentoli ) i chwilowe, zaplanowane przerwy ( całkowite nieporozumienie - męka i rozglądanie się za możliwością tzw. macha ) oraz kombinacji przeróżnych powyższych "sposobów" wybrałem taką oto skuteczną metodę - nie zapaliłem następnego...Niestety, dla "nas"- nałogowych palaczy- to, moim zdaniem, jedyny sposób. Nie miałem od tego czasu papierosa w ustach, boję się, że znowu zacznę palić, a tak mi dobrze bez tego. Dodam, że jest mi łatwiej, bo wogóle mnie nie ciągnie do dymku. A kiedyś lubiłem, i to bardzo, najlepiej mocne papierosy i dużo....A przy piwie to....A przy gorzale to...!!!!

Uważam, że palaczowi musi przede wszystkim bardzo zależeć na rzuceniu palenia. Nie załatwi to za nas plasterek, jakieś tabletki czy blaszki, tylko chęć i silna wola....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 miesięcy na e-papierosie,w tym 2 ostatnie 0% nikotyny i stwierdzenie faktu jeśli zero nikotyny to po co palić. od ponad roku bez papierosa, niestety ze 20 kilo przybyło (a i przed tym było niemało), teraz rowerek, bieznia i co tylko sie da, łatwiej było rzucić te fajki niż kilogramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
4 lata, 3 miesiące i 14 dni bez papierosa. Po 18 latach palenia :cool:

I zero chęci czy jakiegoś pociągu do fajurek? :mrgreen: U mnie na rybach papieros za papierosem idzie jak złowię jakąś fajniejszą sztukę no i wiadomo jak się nic nie dzieje na rybach, to tylko dymek za dymkiem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie, nawet nie było tak ciężko. W początkowej fazie (6 tygodni) stosowałem plastry nikotynowe. Ale najtrudniej było pozbyć się nawyków... po jedzeniu... do kawki ;)

Co dziwne nie ciągnęło mnie bardziej po alkoholu chociaż tego się bałem.

Niestety 10 - 12 kilogramów przybyło :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

rzucenie palenia nie jest łatwe , Mega szacunek dla osób którzy to zrobili......

ja nie palę , ale moja mama pali 1,5 paki dziennie i jak jej brakuje papierosów to szaleje , coś jej sie robi.Nie jest w stanie tego rzucić za bardzo się uzależniła.Miałem kiedyś dziewczyne co paliła papierosy to jak się całowałem z nia to mi się potem pół dnia odbijało :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
4 lata, 3 miesiące i 14 dni bez papierosa. Po 18 latach palenia :cool:

Artech, kurczę, jak ktoś tak dokładnie ma wyliczone, to go chyba jeszcze męczy ten nałóg...W takim razie trzymam za Ciebie kciuki....Ja po kilkunastu latach palenia obecnie bez dymku też lat kilkanaście....Swoją drogą na rybach papieros niby "pasuje", ale żar w okolicach żyłki niejedną szkodę uczynił - lekkie muśnięcie lub nawet zbliżenie do niej i ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 lat nie palę. Paliłem ponad 2 paczki papierosów bez filtra na dobę :twisted: . W moim przypadku skuteczna okazała się dopiero trzecia próba i to z pomocą specjalnych "fifek" kupionych w aptece. Później wystarczyła już silna wola :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech, kurczę, jak ktoś tak dokładnie ma wyliczone, to go chyba jeszcze męczy ten nałóg...

Nie, już nie męczy. Po prostu pamiętam, że rzuciłem palenie 1. października 2010 roku :wink:

Ale podobno po 5 latach przychodzi kryzys... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie było trzech palaczy w jednym pokoju, ciężko tam było wejść, smród aż gęsto. Niedawno jeden z nich umarł na raka płuc :( , fajny facet... . W pokoju już nie poczujesz fajek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja rzuciłam dwa lata temu, paliłam około 10 lat.

Nie stosowałam żadnych środków zastępczych ani e-papierosów. Ci którzy rzucali przy pomocy E-papierosów, palą je nadal.

Po prostu trzeba znaleźć jakiś motywator. Zaczęłam jeździć na rowerze i nie miałam na niego siły. Gdy przestawałam palić, zobaczyłam, ze stopniowo jest coraz lepiej. Lepiej się oddycha. Zniknęło nadciśnienie... Ech, bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Nie palę od 27.07.2013, po 12-tu latach. W moim przypadku pomógł zabieg biorezonansu BRT. Niby nic po tym nie czułem, ale chęć zapalenia bardzo osłabła. Najgorzej jest przez pierwsze dwa tygodnie. Potem coraz lepiej. Wcześniej wielokrotnie próbowałem to rzucić, ale najdłużej wytrzymałem 1.5 miesiąca...

E-papieros nie jest rozwiązaniem, zastępuje tyko fajki a trujesz się nadal. Poza tym nie znam żadnego palacza wyłącznie e-papierosów. To tylko ogranicza ilość spalanych tradycyjnych papierosów.

Pamiętam jedno zdanie z reklamy zabiegu: Czy wiesz, że spaliny silnika Diesla są mniej szkodliwe niż dym tytoniowy?

Obecnie nie odczuwam żadnej chęci zapalenia. Czasem tylko dziwnie się czuję, gdy ktoś chce mnie poczęstować. I to wszystko...

Najważniejsza w tym wszystkim jest silna wola i zdecydowanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Anonymous

mi sie to udalo po 3 probie, najpierw przerzucilam sie na e-papierosa a potem żułam takie gumy specjalne. łatwe to nie jest ale wykonalne aby rzucic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mi sie to udalo po 3 probie, najpierw przerzucilam sie na e-papierosa a potem żułam takie gumy specjalne. łatwe to nie jest ale wykonalne aby rzucic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzydzieści trzy lata temu podczas któregoś z rzędu zapalenia oskrzeli, tchawicy i krtani powiedziałem dość i dotrzymałem słowa. :mrgreen: Od tego czasu nie choruję na drogi oddechowe. Od ryb i codziennego kieliszeczka dobrej nalewki bym się tak łatwo nie odzwyczaił. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mimo, że zdawałem swoje sprawę z konsekwencji, rzucanie palenia było dla mnie bardzo trudne. W końcu się zaparłem i unikałem sytuacji, w których mógłbym zapalić. Najlepszą motywacją było dla mnie nie palenie przy swoich dzieciach, ponieważ nie chciałem ich narażać ich zdrowia. Na razie nie palę 10 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.