Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinning do 400-500zł !!! Pomocy !


bleyd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy w doborze spinningu. Jako, że nie jestem zbyt doświadczonym wędkarzem w tej dziedzinie wole posłuchać razy starych wyjadaczy niż człowieka , który pracuje w sklepie i chce popchnąć to co mu zalega :P

Mój kręcioł to RYOBI ZAUBER FD 3000, potrzebowałbym kija do tego.

Łowie na stojącej wodzie z brzegu, szczupak/sandacz.

Jako przynęty gumy max 12cm i główki do 12g.

Zależy mi na w miarę możliwości dalekich rzutach no i żeby był on wytrzymały i czuły.

Chciałbym (jeśli to możliwe w tym przedziale cenowym), aby nadał się też na rzeczkę ; )

Pozdrawiam i mam nadzieje ze jesteście w stanie mi pomóc w wyborze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Hmmm... niestety nie znam tej marki, ale z tego co czytałem to wędki te cieszą się dobrą opinią.

Jesteście w stanie polecić jakijś konkretny model ? Tak aby zestaw był dobrze wyważony i mieścił się w moim budżecie ? Czytałem dużo też o Dragon Team.

Samemu ciężko wybrać gdy się nie znam, a zależy mi na kupnie kija, który posłuży mi kilka sezonów chociaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, to za jakiś miesiąc będą na allegro idealne "używki" st.Croix, Lamiglas i Fenwicka.

Od 450zł już niedaleko do zajebistych kijków w/w firm.Ledwo używane wędziska, które kilka miesięcy wcześniej kosztował około 700 zł. Poluję na Elite tech-a. Tu masz mały artykuł. Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenwick OK, ale trzeba pomacać dolnik, czy komuś pasuje ich gumokorek, ja osobiście nie cierpię pianki, a to coś ją trochę przypomina.

Co do wędek, jeśli ma być z brzegu i na rzekę to wypada kupić przynajmniej 240 cm, osobiście powyżej 260 bym nie wychodził, bo są już ciężkie.

Moje propozycje to :

Beastmaster DX Spinning 240 M

Trochę drożej St. Croix TRS86MF2

Albo polować na dobre używki, jak kolega wyżej poleca. Oczywiście nie kupować niczego bez pomacania i podpięcia kręciołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił jakiś kije z serii Diaflex, mam tę przyjemność wędkowania wersją Classic 2,7m 10-40g. W skali do 10 dałbym temu kijowi ocenę 8,5. Minusem jest cena ale, są jej warte. Wykonanie, przelotki, korek są pierwszej klasy. Warto przed zakupem wziąć taki kij do ręki, bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Diaflexy są dobre ale obecnie trudno je dostać, prędzej znajdziesz Corteza, który jest tańszy i wcale dużo nie odbiega jakościowo od Diaflexów. Posiadam cortez pike spin 9-25, ogólnie jestem zadowolony z pracy kija. Gdzieś słyszałem, że nowe wzory mają być w przyszłym roku. Jeśli będą tak dobre ja te stare uderzę w któryś szczupakowych modeli do cięższego łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.