Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach ? Listopad 2014


maniu394

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dziś w końcu coś czego w moim wydaniu jeszcze nie było - trzy godzinki na Ropie ale tym razem bez smużaków!!! W sumie udało mi się dziś złowić 11 kleni z czego trzy największe miały 40, 41 oraz 43 cm które skusiły sie na wobki Janusza Ryczkowskiego.

Niestety ale zapomniałem dziś aparatu więc fotki z kamerki sportowej nie powalają jakością.

29e0s2t.jpg

106zcly.jpg

2f0b0io.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spinning na Grabi w Ldzaniu i na stawie Talar- bez kontaktu z rybą, najłowniejszy wobler został w trzcinach :evil:

a jak ci szo na Grabi w tym sezonie łowiłeś jakieś porządne ryby? Ja bywałem na Widawce, ale nie ma się czym chwalić

Szczerze to nie wędkuję na Grabi, byłem tam pierwszy raz w tym roku i zupełnie przypadkiem, ale wytypowałem obiecujące miejscówki na wiosennego jazia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winko znowu będzie czarował :)

2014.11.19 Odra-Wrocław

Oto moja nagroda za kilkudniowe bezowocne wyprawy.

Przyłów, ale niezmiernie cieszy.

Sprzętowo:

Spinning Travel Ethernum 270-30

Plecionka 0,14 nawijana na Shimano 4000FE

Przynęta, to ripper, motor oil z seledynowym akcentem, w brokacie, na główce 15g.

Ryba wzięła w nurcie po pierwszym podbiciu.

normal_2014_11_19_Odra-Wroclaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiecie, że na tle mojej skromnej osoby, wszystkie ryby wyglądają okazale :razz:

Dziękuję tomario za pomoc i sesję zdjęciową.

Ryba delikatnie ponad 80cm. Mierzona z kija, brak warunków.

Boleń mega wypasiony, dalej do złowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winko znowu będzie czarował :)

2014.11.19 Odra-Wrocław

Oto moja nagroda za kilkudniowe bezowocne wyprawy.

Przyłów, ale niezmiernie cieszy.

Sprzętowo:

Spinning Travel Ethernum 270-30

Plecionka 0,14 nawijana na Shimano 4000FE

Przynęta, to ripper, motor oil z seledynowym akcentem, w brokacie, na główce 15g.

Ryba wzięła w nurcie po pierwszym podbiciu.

Obrazek

czy to na prawdę ma takie wielkie znaczenie podawać szczegóły sprzętu przy połowie, zamiast po prostu podać wymiar ryby? No chyba, że to przemycona reklama sprzętu, a jak reklama to wiadomo jaki ma cel. Warto dodać, że takie bolenie można łowić na sprzęt każdej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje.

Chciałem odnieść się do wypowiedzi.

czy to na prawdę ma takie wielkie znaczenie podawać szczegóły sprzętu przy połowie, zamiast po prostu podać wymiar ryby? No chyba, że to przemycona reklama sprzętu, a jak reklama to wiadomo jaki ma cel. Warto dodać, że takie bolenie można łowić na sprzęt każdej firmy

Jestem wolnym „strzelcem” i nie jestem związany z żadną firmą produkującą sprzęt wędkarski.

Uważam, że w dobrym tonie jest podawanie krótkiej informacji, charakterystyki, miejsca

lub okoliczności połowu. Z bieżącego miesiąca wydłubałem, nie cytując np. takie:

obrotówka 4, wolno prowadzona

czerwony robal i gumki, Dragon/Mikado/Relax

Pixel 3

Jaxon FL

obrotówka 1, nakrapiana miedź

białe kopyto Relaxa z czarnym grzbietem

żywiec

„marchewka”

lekka odległościówka i żyłka 0,14

obrotówka 2 w srebrze i miedzi

łowisko w Samsiecznie

method feeder

Odra-Wrocław

spinning na Grabi

Ropa, wobki Janusza Ryczkowskiego

Jeszcze do tego, gdzieniegdzie pod postami, widzimy wyszczególniony sprzęt, jakim dysponują forumowicze.

Mało jeszcze?

Czasami są zdjęcia a w tle widoczny jest sprzęt łowcy.

Czy ktoś ostatnimi czasy na tutejszym forum robił z tego wielkie halo?

Żeby robić przytyk (osobiście tak to odebrałem), warto zaglądnąć na profil użytkownika,

zanim wyśle się wypowiedź w eter.

Kolega przeanalizuje moje wpisy z kilku lat.

Może dojdzie do wniosku, że właśnie przemycam moje podejście do sprzętu. Nie jestem ortodyksyjnym wyznawcą sprzętu z „górnej” półki i konkretnej firmy.

Nie krytykuję posiadaczy drogiego sprzętu. Zazdroszczę funduszy na realizowanie swoich zachcianek i marzeń.

Budżetowe wyposażenie, także może dobrze służyć i w wielu sytuacjach sprawdzi się każdy sprzęt.

O czym kolega słusznie wspomina.

W tym temacie więcej nie będę polemizował. W razie potrzeby, moja skrzynka pw nie jest zapchana.

Wędkarskie pozdrowienia.

jaceen.

P.S.

Proszę Admina o przeniesienie wypowiedzi do odpowiedniego tematu, zanim rozpęta się niepotrzebna dyskusja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinka na rybkach po pracy i życióweczka. Odrzański sandacz z opadu. Niebieskie kopyto Fishunter główka 12 gram. Z trzęsącymi kolanami miara pokazała 87cm, a gruby był niesamowicie. Niestety fotki słabej jakości z telefonu. Pytanie do forumowiczów. Czy lampa błyskowa aparatu nie wywołuje jakiejś niepożądanej szkody oczom ryb?

Piękny boleń jaceen. Gratulacje!

normal_ha3.jpg

normal_ha1.jpg

normal_ha2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubie jak Jacen opisuje sprzęt na który łapie ryby :smile: A czemu? Choćby po to aby uświadomić mi (wszystkim) że-rekordowe ryby wcale nie tylko łapie się na kije za 2tys.zł Miło że dzieli się swoim doświadczeniem sprzętowo-przynętowym. Mi osobiście bardzo to pomaga przy wyborze sprzetu,przynęty,taktyki. Atak nie potrzebny... Poczytaj na forum Jacena wpisy to mam nadzieję że sam zrozumiesz o co temu chłopu chodzi w udzielaniu się tutaj a jak nie? to przykro mi... Gratuluje Jacen Bolenia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubie jak Jacen opisuje sprzęt na który łapie ryby :smile: A czemu? Choćby po to aby uświadomić mi (wszystkim) że-rekordowe ryby wcale nie tylko łapie się na kije za 2tys.zł Miło że dzieli się swoim doświadczeniem sprzętowo-przynętowym. Mi osobiście bardzo to pomaga przy wyborze sprzetu,przynęty,taktyki. Atak nie potrzebny... Poczytaj na forum Jacena wpisy to mam nadzieję że sam zrozumiesz o co temu chłopu chodzi w udzielaniu się tutaj a jak nie? to przykro mi... Gratuluje Jacen Bolenia :!:

Cóż,też tak myslę. Kolega Jaceen wie jak wydłubać maksimum z nie zawsze najdroższego sprzętu..Nie jednemu półka opada,mi tak samo-gratuluję...

Dobrze że haczyk.pl to nie gadzeciarski jerkbait,chociaż nie wszyscy tam tacy są.Spuszczająsię nad sprzętem bardziej niż nad rodzonym dzieckiem,znam takich.

Kolejny dowód na to że sprzęt ryb nie łapie tylko wędkarz...Pewnie ,fajnie oddać 200 czy 300 rzutów kijem co razem z kołowrotkiem wazy300 gram(,ale kogo na to stać?).

Wiem,są tacy,jak ktoś lubi wydawać kupę szmalu na sprzęt jego sprawa...

Ps1: "Poczytaj sobie ilu wędkarzy pisze o swoich połowach tak szczegółowo jak Jaceen-niewielu. Kolega nie ukrywa się,nie pisze zdawkowo jak niektórzy ,cyt: mały wobler zielonkawy,pstrag złapany na nizinnej rzece krótkim kijem.Niestety filozofia do domu i po cichu nie chwal się ma coraz więcej zwolenników.Zresztą masz swój rozum i dokładnie widzisz kto jakim jest wędkarzem"

Ps 2: Myśę że tak jak Polscy lotnicy potrafią wyladować na drzwiach od stodoły tak samo Jaceen złapie rybe na kawalek drewna z linka bez kołowrotka w miejscu gdzie nie ma wody.

Zyczę Tobie kolego który krytykujesz Jaceena za reklamę sprzętu zebyś w połowie łapał tyle co on,wtedy pogadamy.No,chyba że łapiesz,to przepraszam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, adad, gratulacje i szacun!

jaceen Kawał rybska :cool: Jakeś Ty to wywlókł z wody :shock:

Nie ma bata na wiosnę spróbuje wreszcie wybrać się w poszukiwaniu "bolka".

Aaa... Sieradz/Warta może wrzucisz wreszcie jakieś zdjęcia Swoich zdobyczy zamiast trolować... .

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie gratuluje fantastycznych trofeów, u mnie bezrybie od kilku wyjazdów.

Co do Kolegi Jaceena, to chyba Warcianina poniosło, wytykając niesłusznie jakakolwiek reklamę sprzętu.

Forum Haczykowe, przeglądam od lat i zdecydowanie muszę przyznac, że zarówno opisy połowów, jak i fotoreportaże jaceena są świetne. A opisy sprzętu, przynęt, miejsc i warunków panujących nad wodą daje nam innym wędkarzom dużą wiedzę. Nieraz zastanawiałem się nad wyśrubowaniem budżetu rodzinnego, żeby zaspokoic niepohamowaną ochotę na sprzęt, który jest po prostu dla mnie za drogi, a który przecież na pewno pomoże złowic mi rekordowe ryby.

I własnie w tym momencie, z pomocą przychodzą tacy koledzy z haczyka jak jaceen, którzy udowodniają, że tylko godziny spędzone nad wodą bacznie obserwując wszystko co się nad nią dzieje, da nam w przyszłości wymarzone efekty, a to że mają oni ochotę podzielic się swoją wiedzą i umiejętnościami, należy chwalic, a nie szkalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warcianin napisał:

czy to na prawdę ma takie wielkie znaczenie podawać szczegóły sprzętu przy połowie, zamiast po prostu podać wymiar ryby?

O ile znam @jaceena to z całą pewnością nie miał na celu czego kolwiek reklamować - tak jak sam to tłumaczył!!! Owszem ma to sens bo sam lubię choćby z ciekawości wiedzieć czym śmigają inni koledzy nad wodą.

No chyba, że to przemycona reklama sprzętu, a jak reklama to wiadomo jaki ma cel.

Jak chodzi o jakieś przemycanie to podam Ci lepszy przykład: zawsze podaję na jakie przynęty (wobki) miałem dobre efekty bo wiem że to co dobre należy pokazywać i głośno o tym mówić - nie chować tego w tajemnicy głęboko na dnie kieszeni np:

161b7v7.jpg

Jeden z kleni złowionych jeszcze latem na wobler na chrabąszcza firmy której napis widnieje na czapeczce - wobler na który łowię największe moje klenie, wobler firmy z którą współpracuję i wcale nie mam zamiaru tego ukrywać :twisted:

Warto dodać, że takie bolenie można łowić na sprzęt każdej firmy

Owszem takie bolenie można łowić na sprzęt każdej firmy ale nie każdy wędkarz potrafi takie łowić :mrgreen:

Na tym kończę trolowanie tematu, pakuję się do auta i ruszam na rybki - a na Jacku nie dam psów wieszać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow :shock: chłopaki opanujcie się, nic złego nie zrobiłem waszemu mentorowi, widzę, że na tym forum nie ma demokracji:) Przypominam, że każdy ma prawo do wypowiedzi, a reakcje co poniektórych przypominają mi nieco przejawy miłości bezwarunkowej koreańczyków z północy do swojego pana:) Kolega Jaceen jest zawodowcem, który poświęca większość życia na wędkowanie i dobrze opanował tę sztukę. Na tym forum jak zauważyłem pełni rolę niepodważalnego autorytetu, ale dlaczego nie skoro ma dobre wyniki i się dzieli wiedzą. Sam podziwiam jego wyczyny i szczerze zazdroszczę, że ma możliwość spełniać się na rybnej wodzie. Ale to nie znaczy, że nie można wypowiedzieć w jego stronę nic, co nie jest wyrazem uwielbienia. Po przemyśleniu uważam, że okazowe ryby są dla niego tak powszednie, że nawet nie podaje już informacji o wymiarze ryby, co jest ważne dla takich nienasyconych i niespełnionych wędkarzy, jak ja:) Bez urazy Jaceen noc do ciebie nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, adad, gratulacje i szacun!

jaceen Kawał rybska :cool: Jakeś Ty to wywlókł z wody :shock:

Nie ma bata na wiosnę spróbuje wreszcie wybrać się w poszukiwaniu "bolka".

Aaa... Sieradz/Warta może wrzucisz wreszcie jakieś zdjęcia Swoich zdobyczy zamiast trolować... .

.

Chyba już ci tłumaczyłem dlaczego nie łowi się okazów w warcie w Sieradzu, więc nie wiem po co mnie znów pstrykasz w ucho:) Nie pzreprowadzę się do Wrocka tylko po to, żeby zapodawać tu okazy. Jak złowię coś godnego uwagi na pewno wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow :shock: chłopaki opanujcie się, nic złego nie zrobiłem waszemu mentorowi, widzę, że na tym forum nie ma demokracji:) Przypominam, że każdy ma prawo do wypowiedzi, a reakcje co poniektórych przypominają mi nieco przejawy miłości bezwarunkowej koreańczyków z północy do swojego pana:) Kolega Jaceen jest zawodowcem, który poświęca większość życia na wędkowanie i dobrze opanował tę sztukę. Na tym forum jak zauważyłem pełni rolę niepodważalnego autorytetu, ale dlaczego nie skoro ma dobre wyniki i się dzieli wiedzą. Sam podziwiam jego wyczyny i szczerze zazdroszczę, że ma możliwość spełniać się na rybnej wodzie. Ale to nie znaczy, że nie można wypowiedzieć w jego stronę nic, co nie jest wyrazem uwielbienia. Po przemyśleniu uważam, że okazowe ryby są dla niego tak powszednie, że nawet nie podaje już informacji o wymiarze ryby, co jest ważne dla takich nienasyconych i niespełnionych wędkarzy, jak ja:) Bez urazy Jaceen noc do ciebie nie mam

No i super! Na tym można ten wątek zakończyć. Każdy ma prawo do własnego zdania (nawet niepopularnego). Uszanujmy to. We Wrocku też o okaz nie łatwo :razz: Żeby nie było off-topu to powiem tylko, że w tygodniu nic nie złowiłem - tylko wrocławska Ślęza :???: Ale za to jutro prawie całodniowy wypad w 3 osoby na Sandacza pod Wrocław! No mam nadzieje, że w końcu... nie będę lepiej zapeszał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.