Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dzisiaj na rybach ? Listopad 2014


maniu394

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę wydzielał postów nie na temat do innego, bo uważam tę dyskusję za bezwartościową. Jeśli ktoś jednak twierdzi, że trzeba o tym podyskutować, to załóżmy proszę jakiś konkretny temat i nie śmiećmy w relacjach z połowów. Na forum panuje pełna demokracja, każdy może się z każdym nie zgodzić, założyć nawet osobny temat w części społecznościowej, ale nadrzędną zasadą jest nieodbieganie od wątku.

Od teraz proponuję zawody, że kto jeszcze raz poruszy temat szczegółów sprzętowych w relacjach z nad wody w temacie z relacjami dostaje ostrzeżenie. Dotyczy to demokratycznie każdego - z jaceenem i mną włącznie.

Wszystkim łowcom gratuluję, a jutro sam walę nad Wisłę. Sezon zmierza ku końcowi, a do wiosny daleko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam proszę o ostrzeżenie. Nie chciałem pisać na pw bo podejrzewam że znikło by bez śladu. Za off top proszę o ostrzeżenie. Ten dział jest bardzo ciekawy z dwóch powodów 1 to sukcesy kolegów 2 to właśnie sprzęt. To bardzo dużo wnosi. Zdecydowanej większości osób to pasuję i są za więc nie widzę przeszkody, aby tego zabraniać. Bez sensu wg mnie jest zakładanie drugiego tematu na co zostało złowione to co wstawiłem w tamtym dziale bo przecież tu nie można. Z wyrazami szacunku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to zachować rozsądek. Jeżeli kwestia sprzętu ma znaczenie dla połowu, to nie widzę powodu żeby o tym nie wspomnieć.

Zupełnie inaczej należy podchodzić do tego typu informacji w wykonaniu "starych" forumowiczów a inaczej tych, którzy się zarejestrowali dzień wcześniej.

A jak było na rybach? Ciekaw jestem, bo z powodu choroby już tydzień nigdzie nie byłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wyraziłem się nieprecyzyjnie wczoraj. Chodzi mi o zaprzestanie dyskusji, czy należy opisywać metodę i użyty sprzęt, czy nie należy.

Sam zawsze jestem ciekaw jaka jest grubość żyłki, wielkość przynęty długość kija i inne parametry (marki mniej mnie obchodzą).

A teraz lece parzyć herbatę i kawę do termosu, bo na dzień ucieka i noc idzie, a ryby czekają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do południa ganiałem wraz z trzema kumplami po Ropie za kleniami .Pogoda owszem nawet w miarę dopisała. Nie było aż tak zimno oraz nie padało nam na głowy tylko że klenie kompletnie nie miały ochoty dziś współpracować. Mi jedynie udało się przechytrzyć tylko dwie sztuki z czego ta większa miała zaledwie 37cm. Kumpel wyciągną podobnego oraz szczupaka 55cm na smuzaczka :mrgreen:

somn49.jpg

2ir11ll.jpg

rlx7pd.jpg

Generalnie dzionek na plus, kilka godzin nad wodą w świetnym towarzystwie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad za sandaczem w okolice Brzegu Dolnego z 2 kolegami z haczyka - dla mnie na zero, jedynie kilka puknięć. U kolegów coś się zahaczyło (pewnie później się pochwalą).

Co ciekawe... na jednej z główek zaobserwowałem przy powierzchni czającego się do ataku szczupaka albinosa - coraz częstszy widok na naszych wodach.

http://haczyk.pl/galeria/albums/userpics/18751/WP_20141122_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marienty, zamiast s.shopem się zajmować, to denaturacik rybkom trzeba było podrzucać :)

2014.11.22 Odra-Brzeg D.

W tych rejonach był, to mój debiut.

Minęło sporo czasu zanim dobrałem przynętę, którą zacząłem "czuć" w tych warunkach.

Zacząłem od woblerów.

Później poszły do wody gumki, te wędkarskie, na ryby.

Gramatura od 20g, następnie 15g i skończyłem na 10g.

Po pierwszym kopie na Shaker 8cm - PURPLE MAJESTY zostawiłem zestaw i systematycznie obławiałem miejscówki.

Stawałem przed główką na napływie i posyłałem przynęty powyżej swojego stanowiska. Starałem się prowadzić wachlarzem jak najdłużej w linii, równolegle do brzegu.

Brania najczęściej następowały w miejscu zaznaczonym czarną linią.

Tam przynęta najdłużej pracowała w opadzie.

Czasami były to dwa-trzy podbicia i gumę sprowadzałem do siebie.

Na tyle pozwalał nurt i bliskość główki.

normal_2014_11_22_Odra-Brzeg_f.jpg

I zaczęło się coś dziać

normal_2014_11_22_Odra-Brzeg_a.JPG

normal_2014_11_22_Odra-Brzeg_e.jpg

Następne miejsca i ta sama taktyka przyniosła trzy konkretne brania.

Przynęta, która podpasowała dzisiaj sandaczom.

normal_2014_11_22_Odra-Brzeg_b.JPG

normal_2014_11_22_Odra-Brzeg_c.JPG

W sumie miałem pięć brań. W tym dwie ryby zapięte, jeden spad i dwa kopnięcia.

Było jeszcze kilka puknięć, ale nie mogłem rozszyfrować co się dzieje.

Dzięki Booseib i Marienty za towarzystwo i do następnego.

jaceen

P.S.

adad, gratulacje za życiówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad nad Odrę w okolicach Kostrzyna.

Najpierw jig w głębokim dołku i jest... torba z zestawem do filmowania świata prosto z dna Odry- zabytkowy sprzęt bo jeszcze na kasety :roll:

ec128aada24a54a8m.jpg

Jig za sandaczem nie przyniósł skutku, trolling także więc postanowiłem w dryfie obrzucać trochę napływy i zaczęły brać bolki na widocznego woblera schodzącego na 2m+ (kiedyś zdjąłem go z drzewa, bo komuś się zerwał, 5 lat spędził w pudełku i ten sezon okazał się jego po wymianie kotwiczek). Większy bolek miał 78cm i ważył ok 5 kg.

8ec05c879a28cce9m.jpg1186e2eb602a39f7m.jpg

Na koniec około godziny 15.00 powróciłem do stukania w dno w poszukiwaniu sandacza i jak to bywa na Odrze w lunatica uderzył sum który po 20 minutach walki pokazał mi że jeszcze trochę muszę się podszkolić.

Pozdrowienia dla wędkujących w każdych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo panowie. Jaceen, ty to możesz już obszerne książki pisać, które będą się cieszyły niemałym powodzeniem :)

Ja obiecałem, że pojadę na ryby. Cel obrałem ten sam, co większość wypadów w tym roku (tak się ułożyło, że najwięcej czasu miałem wczesną wiosną i późną jesienią). Wypady były bezowocne, a wczorajszy wyjazd miał być ostatnim w 2014, więc na jakieś wielkie sukcesy nie liczyłem.

Sukces jednak został osiągnięty, bo przełamałem lody i złowiłem miętusa. Ryba niewielka, bo 28cm, wzięła na kawałek karasia około godziny 20:00. Łowiłem na Wiśle w okolicach mostu w Kiezmarku.

normal_mietki.jpg

Tak oto zakończyłem pogoń za króliczkiem. Teraz czas na łowienie królików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Marienty i chomik nieświadomie prowokują nowy trend, a zarazem temat na naszym forum: "Co ciekawego dziś wyłowiłeś/aś?" ;) Proponuje utworzyć podkatalogi nowego tematu: *rtv, *moto, *obuwie... ;)

Dzisiejsza gonitwa za sandaczem po podwrocławskiej Odrze zakończona fiaskiem. 3h podbijania, wleczenia po dnie bez kontaktu z mętnookim. Na domiar złego nierówna walka pochłonęła lunatica oraz yankesa. Cóż, nie ma wojny bez ofiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Marienty i chomik nieświadomie prowokują nowy trend, a zarazem temat na naszym forum: "Co ciekawego dziś wyłowiłeś/aś?" ;) Proponuje utworzyć podkatalogi nowego tematu: *rtv, *moto, *obuwie... ;)

Jest już taki temat ;-)

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=6084

Fajnie się to czyta :smile: Moim faworytem jest wpis macko 17-02-12, 20:55. Śmiałem się z tego kilka dni.

Dzisiaj 3-godzinny wypad na Ślęzę. Jeden klenik ok 27cm. Szkoda, że nie reagują tak jak rybki Winka na Ropie :cool:

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=268951#268951

normal_WP_20141123_003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie połowiliście, mi też udało się coś wydłubać przy okoniowaniu

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Faktycznie stał jak krokodyl :)

Piękna sztuka!

deejaybialy , gratulacje!

Ważne, że palce całe, bo jak byś przynęty zapinał?

Sandałki, miętusy, bolki, klenie, okonie...

chyba najbardziej urozmaicony miesiąc w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deejaybialy, piękna akcja :grin: Spokój przy braniu na "krótkim dyszlu" i aż do końca holu. Gratulacje!

Sandałki, miętusy, bolki, klenie, okonie...

chyba najbardziej urozmaicony miesiąc w tym sezonie.

A w Grand Prix cisza :roll: Panowie do dzieła- zgłaszać rybki! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie połowiliście, mi też udało się coś wydłubać przy okoniowaniu

Piękna sztuka. Gratuluję. Jestem pod wrażeniem bo nawet nie wyciągnąłeś go z wody na fotę.

nie chciałem się z nim szarpać a fotek podobnych mam już wystarczająco a metrówka toto nie była...

mam jeszcze kilka innych filmiku na yt np ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.