Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach ? Listopad 2014


maniu394

Rekomendowane odpowiedzi

deejaybialy, piękna akcja :grin: Spokój przy braniu na "krótkim dyszlu" i aż do końca holu. Gratulacje!
Sandałki, miętusy, bolki, klenie, okonie...

chyba najbardziej urozmaicony miesiąc w tym sezonie.

A w Grand Prix cisza :roll: Panowie do dzieła- zgłaszać rybki! :wink:

nie bylem pewny na 100% czy dziabnął wobka, ostatnio tak biorą dosyć chimerycznie czasami podpływa i trąca zamkniętym pyskiem, (to się akurat nie nagrało hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No film pełna profeska. Oglądając można się poczuć dokładnie tak jak nad wodą. Temu właśnie pytałem o kamerkę, bo bez odpowiednio zamocowanego i odpowiedniego sprzętu, można sobie o takim efekcie pomarzyć. Wychwycić wszystko co potrzebne, a więc całokształt od momentu gdy nic nie wskazuje na sukces, przez spontaniczne branie, zacięcie hol, wodowanie i wypuszczanie.

Takie filmy są ogromną rzadkością, zwykle możemy oglądać jakieś przypadkowe branie drobnicy, albo sam hol od połowy, gdy udaje nam się dogrzebać do aparatu w plecaku. Wspaniały reportaż!! Chcę takich więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi, zobacz mój ostatni film na YT. To był pierwszy test kamery sportowej. Wkrótce wrzucę kolejny film z tej kamery.

Kolejny miał być ciekawszy bo nagrałem branie, hol i wypuszczenie sandacza na spinning, ale niestety z powodu nieumiejętnej obsługi kamery (ustawienia nagrywania w pętli) przeszedł do historii. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest sensowne urządzenie. Wisi na czapce, jak coś się zaczyna dziać to klik i ręce wolne, można działać.

U mnie wygląda to tak, że coś zaczyna się dziać, więc nie sięgam do plecaka, nie klikam "power on", czekam 2sec aż się sprzęt uruchomi i dopiero łaskawie ruszam do wędki, bo z reguły ani film ani ryba nie wpadnie ;) Nie mówiąc już o wolnych rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014.11.26 Brzeg-Odra

Skorzystałem z kolejnego zaproszenia na wspólne wędkowanie w okolicy Brzegu D.

Idąc lasem rozglądamy się, czy jakieś jadalne jeszcze się uchowały.

12 listopada zakończyłem sezon a finałem był smaczny sos z podgrzybków.

_

Jakieś purchawki jeszcze się pojawiają.

normal_2014_11_26__Brzeg-Odra_28829.JPG

W trakcie łowienia gwałtownie opadała woda.

Przed tym miałem cztery brania.

normal_P1140086.JPG

Udało się jednego sandacza zapiąć.

Łowiłem gumkami Shaker 8cm w kolorze perła z zielenią/seledynem + brokat

i perła z fioletem, 10g.

normal_2014_11_26__Brzeg-Odra_28729.JPG

normal_2014_11_26__Brzeg-Odra_28629.jpg

65cm

normal_2014_11_26__Brzeg-Odra_28529.JPG

Kilka boleni jeszcze dawało o sobie znać, to boseib podrzucił im żółto-czerwone kopytko.

I po chwili jeden z nich uderzył w wspomnianą gumę.

normal_2014_11_26__Brzeg-Odra_28429.JPG

normal_2014_11_26__Brzeg-Odra_28329.jpg

normal_2014_11_26__Brzeg-Odra_28229.JPG

W sumie sandaczowych brań było kilka, ale liczyliśmy na więcej holi.

Trzeba się dalej szkolić :)

A wracając oczy dalej rozbiegane po lesie :)

normal_2014_11_26__Brzeg-Odra_28129.JPG

pzdr., jaceen

_______________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie Panowie.

Co do kamerek sportowych to zakupiłem takową z myślą o spinie a skończyło się na nagrywaniu karpii, bo jak spinuję to idę na spacer a nie jeszcze się użerać z techniką. No ale podziwiam weteranów, którym się chce ;)

Jesień jak to jesień kibel z tragedią, posoka z żenadą i kiblem totalnym :D Mimo to udało się sezon karpiowy zakończyć dwiema życiówkami...

20141104_075858.jpg

... pięknym japońcem 40cm ...

DSC_0029.jpg

... oraz golasem równe 11kg i to właśnie ta rybka oficjalnie zamknęła u mnie sezon karpiowy 2014.

20141104_175335.jpg

No i zaczęło się latanie za sandaczem. Niestety zaczęło się ono u każdego i dobre, znane miejscówki przypominają bazary (zwłaszcza w okolicach weekendów). Tak więc pozostaje tylko robić zdjęcia i cieszyć się świeżym powietrzem...

20141123_113902.jpg

Ogólnie patrząc na presję wędkarską w okolicy Wrocławia coraz częściej wybieram rzadko uczęszczane wody prywatne albo dni w środku tygodnia. Przy weekendach pozostaje piastować dzieci :D

Uważam ten sezon za bardzo dobry i choć dużo wyjść na pusto, to jeszcze więcej w moim przypadku padło życiówek. Najbardziej cieszą pierwsze wymiarowe sumki.

maniu - to jak? w sobotę za miasto? :D

PS - a tak kompletnie na boku... na prawdę nie przeszkadza niektórym siedzieć na rybach po 5 osób na główce, gdzie w promieniu dwu kilometrów jest więcej ludzi aniżeli w supermarkecie w niedzielę po kościele? :D Coraz częściej widzę taki widok nad wodą i aż się odechciewa. Cieszę się, że małe rzeczki wciąż są puste, a rybki chętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na leśne jeziorko do którego wpływa mała rzeczka. Celem był szczupak, okoń lub sandacz, raczej delikatnie, małe gumki, małe wobki. Zameldowałem się nad wodą, na termometrze - 5 i wiatr. Na jeziorku nie dało się łowić, więc ruszyłem się schować od wiatru na rzeke. Drapieżniki brały ale jakieś takie inne ;) Długo nie wytrzymałem, choć to dziwne bo gdybym był na pstrągach mógłbym chodzić cały dzień i to w gorszych warunkach ;) No ale jeszcze miesiąc....

normal_karpiu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajac222, na zdjęciu widac przynęte, kliknij powiększ, znajdziesz :).

tomek1, chodził świetnie, łowiłem na Savage Gear jedno-częściówke 1,80 długości, delikatny kijek, nie mogłem poderwać skubańca z dna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wysiedziałem z feederkami prawie dwie godziny. Łowiłem na jednej wędce na kuku z puszki ,a na drugiej na zmianę pinka lub ochotka. W domu zrobiłem zanętę bardzo dokładnie jednak ryby nawet nie chciały skubnąć. Teraz już będę czekał do wiosny.

Gratuluje wychodzącym nad wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mazurach z rana -10*C :mrgreen: po południu już tylko 6 pływałem kajakiem po rzece 5h ale zero kontaktu z'' szczupłym'' przelotki też mi zamarzały i miałem lód od wioseł na spodniach , zmarzłem tylko w palce ,gdyż rękawiczki bez palców :wink: ale dotleniłem się na maxa. Już nie mogę doczekać się lodu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z próby zlowienia miętusa na Odrze. Łowiłem na trupka. Plan zakładał zasiadkę do 22giej ale wytrzymałem do 18:30. Czas na herbatkę z wkładką. Zostaję przy spiningu. Przynajmniej jakiś ruch i stopy nie zamarzają. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.