Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przeniesienie się do innego koła


ostrusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań związanych z takowym przeniesieniem. Posiadam kartę juz od kilku ładnych lat. (w ostatnim roku nie opłacona) przeprowadziłem się do innego miasta i chciałbym być w kole w swoim miescie. Czy muszę pobierać jakieś dokumenty żeby się przenieść? czy po prostu wyrobić nową kartę?

dodam że to ten sam okręg pzw

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Po takim opłaceniu stajesz się członkiem tego właśnie koła i wszelkie z tego tytułu benefity jak zawody ci przysługują.

Pamiętaj tylko, że PZW to zlepek wielu okręgów, a w kole jesteś tylko jednym. Wedle mojej wiedzy jest to to koło, w którym opłaciłeś składkę członkowską (ogólną). Chcąc wędkować w więcej niż jednym okręgu opłacasz w każdym (chyba że porozumienia mówią inaczej), a koło masz to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę z "innej beczki":

Od wielu lat należę do koła PZW w okręgu mazowieckim. Na przyszły rok chciałbym przenieść się do innego koła PZW. Wybrałem jedno z krakowskich kół.

Moje pytanie dotyczy tego jak to zrobić „zdalnie” (o ile się w ogóle da)?

Konkretnie: wiem, że muszę przenieść „papiery” z rodzimego koła do nowego koła, ale nie chcę tracić czasu na pojechanie tam osobiście (Pracuję w Krakowie i nie chcę brać dnia wolnego żeby jechać po te dokumenty. Dodatkowo, jak to jeden z forumowych Kolegów zauważył, misie w moim rodzimym kole zapadają w sen zimowy i na początku roku trudno zastać skarbnika. Ba, nawet po wcześniejszym umówieniu gość potrafi nie przyjść. Więc to, że wezmę dzień wolny, umówię się, wcale nie gwarantuje pomyślnego załatwienia sprawy. A paliwo też kosztuje – mam 300 km w jedną stronę i nie chcę jechać na darmo).

Czy da się zrobić to w stylu: pójść do nowego koła, zostawić tam podanie/upoważnienie do przesłania moich dokumentów z rodzimego koła, a PZW we własnym zakresie zajmie się taką prośbą? Na ile to „bezpieczna” droga – nie chcę żeby te papiery gdzieś zginęły…

Inna opcja mogłaby być taka, że upoważniłbym kogoś z rodziny żeby mi tą dokumentację odebrał z rodzimego koła. Byłbym na Święta to bym ją przywiózł do Krakowa i na początku stycznia opłacił składki już w nowym kole. Tylko czy takie upoważnienie jest respektowane przez PZW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz przenosić a już w ogóle wyjmować.

Idziesz do koła w Krakowie, jak już zacznie się dystrybucja zezwoleń na 2015 i wklejają ci zakupione tam znaczki. Wpisują cię na listę członków i jedziesz łowić.

PZW to nie NFZ, gdzie masz jakąś tam gigantyczną dokumentację składek, chorób i innych bzdetów. De facto można co roku być w innym kole, bo gdzie indziej wykupujesz znaczki i nawet o tym nie wiesz (procedura dołączenia do koła i kontynuowania uczestnictwa w nim z roku na rok chyba się niczym nie różni). W każdym kole (za wyjątkiem prywatnych z jakimiś łowiskami na wyłączność) przyjmą cię z pocałowaniem ręki. Każdy łeb opłacający składki to dla koła złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi, w Krakowie nie do końca tak jest, że w każdym kole przyjmują z otwartymi rękoma ale to nie o tym temat. ;)

pablo_pw, ja się przenosiłem niedawno i wystarczyło przyjść z legitymacją i założyli nową kartę. Jednak musiałem w późniejszym terminie przynieść starą ze starego koła. (Nie wiem do czego im była potrzebna ale jednak chcieli)

Co do wydawania kart to nie było najmniejszego problemu z tym by ktoś z członków rodziny odebrał starą kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za Wasze odpowiedzi.

maryaChi, oczywiście zgadzam się z Tobą że można opłacić składki w dowolnym kole. Samemu zdarza mi się to praktykować będąc w Krakowie.

Tylko u mnie jest to trochę bardziej skomplikowane.

Wędkuję w dwóch różnych okręgach nie mających ze sobą porozumień.

Należąc do jednego okręgu (w moim przypadku jest to okręg mazowiecki) mam w nim „pełne prawa”, czyli na przykład po opłaceniu składek w swoim okręgu mogę wędkować w okręgach z którymi mój okręg ma porozumienia.

W drugim okręgu (w moim przypadku mowa o okręgu krakowskim) mogę wędkować po opłaceniu odpowiednich składek, ale nie będąc członkiem okręgu krakowskiego nie mogę wędkować na wodach okręgów, z którymi okręg krakowski ma porozumienia (mimo, że opłaciłem pełną składkę za okręg krakowski).

Trochę to chore z tym przypisaniem do okręgu.

Łowiący na Wiśle w Krakowie pewnie zwrócili uwagę na zakazy ruchu znajdujące się na przejazdach przez wał do Wisły i podpisy kogo nie dotyczą: „nie dotyczy na mocy porozumienia członków PZW Kraków”. Czyli, chcąc przestrzegać tego zapisu, to nie powinienem przejeżdżać przez wał, bo mimo, że mam opłaconą składkę na Kraków i mogę łowić na Wiśle jestem członkiem innego okręgu.

Ale wróćmy do tematu.

Od kilku lat robię tak:

- w macierzystym kole płacę składkę członkowską PZW oraz opłatę za wędkowanie na okręg mazowiecki,

- w Krakowie płacę opłatę za wędkowanie na okręg krakowski (tą mogę wnieść w dowolnym kole należącym do okręgu krakowskiego),

- dodatkowo opłacam jedno z łowisk specjalnych należące do krakowskiego koła (płatna w kole opiekującym się łowiskiem), ale to już inna bajka.

Każdy zrzeszony w PZW jest członkiem konkretnego (jednego) koła. Opłata za wędkowanie pozwala na łowienie, ale nie czyni automatycznie członkiem danego koła.

Chcę przejść do koła w Krakowie, żeby:

- łowić na wodach okręgu/okręgów mających porozumienie z okręgiem krakowskim,

- brać udział w zebraniach koła, które wybrałem,

- brać udział w zawodach tegoż koła.

KrzysiekG, w krakowskim kole, do którego chcę przejść mam już dogadane, że mnie przyjmą – chcą tylko jakieś dokumenty ze starego koła. Podczas takich „transferów” dokumentacja pewnie jest potrzebna, żeby sprawdzić, czy jest się członkiem PZW, czy może przypadkiem się czegoś nie zbroiło, etc. Mój problem polega na tym, że zdobycie tych dokumentów to już całodniowa wyprawa nie dająca gwarancji na sukces. Jestem teraz na etapie kombinowania, w jaki sposób tą dokumentację przekazać z jednego koła do drugiego nie tracąc czasu i kasy na podróż. Trochę mnie pokrzepiłeś, że da się to załatwić przez kogoś z rodziny. Najpewniej poproszę ojca o odebranie w moim imieniu tych „papierów”. Dam tylko wcześniej znać skarbnikowi (mail/telefon), że będzie miała miejsce taka sytuacja.

Pozdrawiam,

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat robię tak:

- w macierzystym kole płacę składkę członkowską PZW oraz opłatę za wędkowanie na okręg mazowiecki,

- w Krakowie płacę opłatę za wędkowanie na okręg krakowski (tą mogę wnieść w dowolnym kole należącym do okręgu krakowskiego),

- dodatkowo opłacam jedno z łowisk specjalnych należące do krakowskiego koła (płatna w kole opiekującym się łowiskiem), ale to już inna bajka.

Lat temu 5, czy 6 stałem przed identycznym dylematem. Do tamtej pory łowiłem na PZW płocko-włocławskim, chciałem przenieść się do Gdańska.

W marcu (2009?) poszedłem do gdańskiego koła i opłaciłem składkę członkowską - wpisano mnie na listę członków koła ze wszystkimi możliwymi benefitami z tego płynącymi. Trwało to 3-5minut. Koniec. W tym samym roku byłem tam na zawodach, mogłem jechać na zorganizowane grzybobranie itp.

W 2012 bodajże jak poszedłem do tegoż koła przywitała mnie kartka, że koło zamknięte. Koło obok było otwarte więc poszedłem tam i znów wpisano mnie na listę członków, tyle że innego koła...

Rok później znów poszedłem do poprzedniego koła i pani tylko pokiwała głową, że "ukradli" mnie w zeszłym roku sąsiedzi.

Generalnie kompletnie żadnych dokumentów ode mnie nie wymagano oprócz karty i legitymacji.

Widać co okręg, to inne "tradycje". W Gdańsku co drugi sklep wędkarski reprezentuje jakieś koło i można tam np. zdać egzamin na kartę, wyrobić legitymacje, "kupić znaczki" itp.[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co okręg to inne zwyczaje, widać. Byłem w 3 okręgach, i kilkunastu kołach (często zmieniałem miejsce zamieszkania z powodu specyfiki pracy). I nigdy nikt nie wymagał ode mnie jakichkolwiek dokumentów oprócz karty, legitymacji, i raz dowodu osobistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.