Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jaka żyłka do spiningu?????


Rekomendowane odpowiedzi

No sporo już nastukaliśmy o wędkach, kołowrotkach i innych. Teraz chciałbym się dowiedzieć czegoś o Waszych doświadczeniach z żyłkami stosowanymi w metodzie spinnigowej. Jaką polecacie, jaką odradzacie?? Jakiej konkretnej firmy i jaki "model"?

Ja osobiście odradzam żyłkę Robinsona (ze znaczkiem Mitsubishi) szczególnie 0,19 mm - słaba jak cholera :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I najwazniejsze ... Triton jest w miarę sztywna żyłka, tzn nie rozciągliwą jak inne, przypominające gumy do majtek :lol:

Zróbcie prosty test ... odmierzyc w stanie spoczynku równo 1m zyłki a potem go naciągnąć. Ile Wam wychodzi? 1,2 m? :lol:

To teraz sobie wyobraźcie, jak na dalekim rzucie (powiedzmy 20m od łodzi) macie branie. Zacinacie bardzo sztywnym kijkiem 2,4m!!! I co? Najpierw musicie rozciągnąć tę gumę a za czym to nastąpi .... papa rybeńko :roll: Hmmm a jak kij bedzie miękki? To co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Maniek, wcale nie przesadziłem. Kilka lat temu na rynku była taka żyłka "Kameleon" Piękna, co kawałek miała inny kolor ... taki niby maskujący, co to go ryby nie widzą :shock: Gdyby była grubsza i bardziej płaska nadawałaby sie w sam raz do majtek. Na tej żyłce nie mozna było zaciąć ryby z 10 m!!!

To samo dotyczy niektórych zyłek fluo Barkleya. Pieknie sie żarzą na wodzie, są mieciutkie i pięknie kosztują (ok. 45 zł/100m) Moze nie wyciągaja się o 20% ale ... sporo. Dzis sie juz nie będe trzaskał po szafkach, ale jutro sprawdze i Ci odpowiem ... co do milimetra :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki z tego wniosek .... ???

Że do typu żyłki powinno sie dobierać długość kija by cokolwiek zaciąć na długim rzucie :lol::lol::lol::lol::lol:

Preferowane kijki długości morskiej ... te do połowu z na morzu z brzegu :D:D:D:D

Żartuje oczywiście, ale daje to wiele do myslenia i wyciągnięcia właściwych wniosków, prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun to że matczowa żyłka się rozciąga to normalne , natomiast fluo

to nic nie powiem bo nie wiem, ale sprawdze w sklepie.Natomiast dobierać

kijek do żyłki he he he czysty nonses, jakaś nowa teoria[ ziemia jest kwadrat] he he he .Natomiast też jestem zwolenikiem długiego spinerka,

ale to sprawa indywidualna, a dla przykładu mistrzowie spiningu z łudki zalecają 2,10m lub jeszcze mniej [relacje z zawodów spiningowych].

ale tak się zastanawiam jak zaciąć rybe z 30m kijkiem 1,8m . No ale to jest ich zmartwienie nie moje ,ja tam lubie wygode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun powiem ci szczerze że najlepiej mi się łapie kijkiem 3,10 spinerek

Jak mnie cos najdzie i każe wciśnąć sie w neopreny i bobrowac pasy szuwarów z brzegu, też biore kijek 3 m. Łatwiej nim sie operuje przynętom pomiędzy zielskiem i nad trzcinami

ten tak mi leży w dłoni ,że i 8godz. łapania wogle nie odczuwam na nim.

"A świstak siedzi i zawija to w sreberka" ;)

Maniek, to z Ciebie kawał chłopa :) Ja po 4-5 godzinach jestem ... ap :( Nie wiem, czy bardziej od machania kijem, czy tez od machania rękami za komarami, których w trzcinowiskach pełno :( Tylko dac mi browarka i do autka na noszach zanieść :lol:

A te koguty 35g to do ogłuszania sandałów he he he.

Nie Maniek, nie do ogłuszania :twisted::);) Jesli stoje na wodzie gł. 8-11 m i miałbym czekac aż to cos na końcu plecionki o wadzie "ogólnie przyjetej" ok. 20g ma dotrzec do dna ... usnąłbym na pontonie czy tez łódce. Był okres, ze i 42gramowe miałem w zestawie, ale palce sie bardzo kaleczyły od plecionki przy zarzucaniu. To był taki ... rzut cegłą ... a odgłos ... jakby wiadro z woda wpadło do jeziora :D

Hmmm, a wiesz Maniek, czasem sie zastanawiam, czemu sandacze same wypływaja k. łódki brzuchami do góry i maja ogromne guzy :shock::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna żyłka to Samuraj Sasame. Nie zastanawiałem się nigdy nad jej rozciągliwością ale powiem, że łowię głównie na Wiśle i doskonale się sprawdza zarówno przy spinningu jak i gruntówce. Średnica oraz wytrzymałość deklarowana przez producenta jest rzeczywista czego nie można do końca powiedzieć o konkurencji. I najważniejsze - odcinek 1000m nawinięty jest na 10 szpulek. Przy jej produkcji nie wykorzystano kosmicznych technologii a tylko japońską jakość i precyzję. Mówię tak bo już mnie szlag trafia jak widzę jak tandeta jest pakowana w ładne pudełka a spece od reklamy używają coraz to wymyślniejszych haseł żeby ten badziew sprzedać. I nie ważne czy to amerykański czy radziecki i tak wszystko Tajwan. A wiadomo - dobry produkt reklamuje się sam.

Samuraj jest produkowany w Japonii i to głównie do mnie przemawia. Japończycy żyją głownie z morza i w związku z tym mają na pewno duże doświadczenie w wędkowaniu. Jeżeli żyłka czy plecionka została opracowana i wyprodukowana na warunki morskie to na pewno sprawdzi się w wodach śródlądowych. Poza tym Sasame to firma z tradycjami działająca od 1946r. Gdyby produkowali tandetę dawno by już się zwinęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona producenta http://www.sasame.co.jp jeżeli dasz radę. Ja wymiękłem po 10 min. - same "żywopłoty". Chłopaki chwalą się nowymi haczykami i wspaniałymi krajobrazami gdzie góry wyrastają prosto z morza. Żyłek nie znalazłem bo nie lubię szukać po omacku szczególnie w niezrozumiałym dla mnie języku. Mam jednak katalog więc jeśli masz ochotę to wyślę Ci na maila zeskanowaną stronę z żyłkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Shogun nie powiedziałem, że będzie łatwo :lol: (jak napisałem w poprzednim poście sam też nie dałem rady znaleźć na stronie producenta)

Tutaj masz link http://www.mirpoltrading.com/lines.html ze specyfikacją żyłek Sasame (po angielsku :) ). Na fotce co prawda jest żyłka Musashi ale szpulka różni się tylko napisem. Zamiast Musashi jest napisane Samurai i kolor analogicznie zamiast clear - brown. I jeszcze jedno tam gdzie na szpulce Musashi jest kolor wiśniowy to na Samuraju jasno brązowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 7 months later...
Gość Tomek1992

Ja przedewszystkim bym ci polecil zylke specjalistyczna do tej metody. Jest wiele ofert . Nie mozesz przesadzic z gruboscia tzn. zalezy na jakie ryby sie nastawiasz . Ja do spiningu uzywam 0,20-0,22mm i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.