Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaka żyłka do spiningu?????


Rekomendowane odpowiedzi

I sprawa się wyjaśniła. Dostałem odpowiedź od polskiego dystrybutora jak i od samej P-Line ( też do nich napisałem :wink: ). Obydwie odpowiedzi są zbieżne. Nie ma jej na hamerykańskiej stronie P-line ponieważ extrusion produkowana jest tylko na rynek europejski. Tu link do europejskiej strony P-line:

http://www.p-line-europe.com/P-Line%20products/Extrusion.htm

Wobec powyższego można kupić świeżą P-line extrusion co mnie osobiście cieszy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gabio-Gabio

"po kilku wypadach dragon hm80 stracił swoje właściwości zrobił się matowy i widoczny w wodzi"

cześć, w Wiśle wszystkie żyłki matowieją - taka to woda pełna zanieczyszczeń ze Śląska, Nowej Huty i dzikich kanałków tzw. śmierdzieli podpinanych do dopływów.

Moje żyłki HM 2-3 razy w sezonie myję w płynie do naczyń, odcinek mający styczność z wodą przeciągam przez wacik nasączony płynem. Zmywam substancje szkodzące żyłce oraz skorupę mineralną i brudu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanpio i @cezar80 Ja z Trabucco T-Force jestem bardzo zadowolony. Przypon Dragon 1x19 Surfstrand LIGHT 3kg się zrywa przy zaczepie w zestawie z żyłką Trabucco T-Force Spinning Pearch 0.16mm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio, może bez przesady, nie trzeba tak często żyłki wymieniać, szkoda pieniędzy. A przy myciu ja np przewijam na drugą wolną szpulę. Przy pierwszym przewijaniu- przez gąbkę nasączoną w ludwiku, a z powrotem na pierwszą szpulę przez gąbkę z wodą i jak nówka. 150m żyłki myję w jakieś 9-10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie plącze Ci się ?Staram się zmieniać żyłki kilka razy w sezonie,

cześć,

prawdopodobnie żyłkę skręca ci albo przynęta, albo rolka na kabłąku kołowrotka. Być może podczas nawijania na szpulę kołowrotka żyłka zostaje nadto skręcona (np. rolka żyłki skacze i obraca się o 180 stopni podczas oddawania żyłki).

Żyłki HM same w sobie nie skręcają się, takie cechy jak pamięć, wytrzymałość i wiotkość mają wzorcowe, więc skręcanie u ciebie nie jest winą producenta.

Żyłka zmatowieje także w wodzie pstrągowej, jeśli ta jest zmętniała lub niesienie ze sobą osady mineralne lepiące się do żyłki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to czy nie plącze Ci się podczas mycia?:)

Myję w ten sposób: na tampon (gaza, wata, flanela, gąbka itp.) nalewam płynu, tampon składam na pół i lekko ściskam w nim żyłkę - żyłkę chwytam w ok. pierwszej dolnej przelotki. Wolno nawijając żyłkę (bez przynęty) nie tylko myję ją, ale także prostują np. ze skręceń spowodowanych obrotówką.

Można prostować żyłkę bez wacika: należy ją rozwinąć w rzece lub na łące, po czym chwytasz palcami i z wyczuciem ściskając (za mocno nie można) zwija się i zarazem prostuje żyłkę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie ogarniam... Nówka sztuka HM 80 pęka mi na węźle pod Drop Shot-a.. Czy moze byc tak że ta żyłka nie nadaje się do tego typu węzła ?? Żyłka 22, pęka przy naprawdę minimalnym obciążeniu haka. Mój kolejny kontakt z firmą Dragon kończy się totalną klapą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fajnym kijom spinningowym firma Dragon stała się w Polsce w niektórych kręgach legendą. Dzięki temu dyktują za swoje produkty ceny z kosmosu (w porównaniu do rzeczywistej jakości) i do tego się sprzedają.

Mało kto pamięta, że Dragon jeszcze nie tak dawno miał w ofercie baty. Mało kto uwierzy, że ten zły Jaxon bił je wtedy swoimi tańszymi odpowiednikami na głowę.

Cóż - firma jak każda inna. Zwykła masówka o zwykłej jakości. A żyłek Dragona akurat definitywnie nie polecam. Kupiłem dwukrotnie żyłki Dragona z serii Maxima. W obu przypadkach klapa. Te akurat się nie rwały bez przyczyny, ale skręcanie się, efekt pamięci i jej nadzwyczajna sztywność (w złym tego słowa znaczeniu) spowodowały że już więcej ich nie kupię.

Sezon dopiero się zaczyna, więc warto przemyśleć wymianę ;) Ja standardowo polecę Trabucco z serii T-Force.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z całą pewnością mogę polecić Strofta

Popatrzyłem na cenę i powala na nogi. Chcą 52 zł za 100 m to prawie na równi z plecionką power pro.

a standardowo polecę Trabucco z serii T-Force.

Wczoraj sporo ostatnich stron tego tematu przeczytałem i było chyba ze dwie negatywne opinie na jej temat , jednak też się nad nią zastanawiałem.

Nie ogarniam... Nówka sztuka HM 80 pęka mi na węźle pod Drop Shot-a.. Czy moze byc tak że ta żyłka nie nadaje się do tego typu węzła ?? Żyłka 22, pęka przy naprawdę minimalnym obciążeniu haka.

A tym zaskoczyłeś chyba nie tylko mnie. Winko który dużo łowi na nią polecał ją w tym wątku tylko że to już sporo czasu upłynęło. Też brałem ją pod uwagę i trochę jestem zdezorientowany teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemiux napisał/a:

Nie ogarniam... Nówka sztuka HM 80 pęka mi na węźle pod Drop Shot-a.. Czy moze byc tak że ta żyłka nie nadaje się do tego typu węzła ?? Żyłka 22, pęka przy naprawdę minimalnym obciążeniu haka.

A tym zaskoczyłeś chyba nie tylko mnie. Winko który dużo łowi na nią polecał ją w tym wątku tylko że to już sporo czasu upłynęło. Też brałem ją pod uwagę i trochę jestem zdezorientowany teraz.

Piszę jak było i jest w moim przypadku. Co Do Dragona to wiem że nie kupie już niczego NICZEGO z pod ich loga (niestety Okumę i Zaubera oni rozprowadzają i mam nadzieje że nie spieprzą tych marek jak spieprzyli swoją dawną renomę), co do akurat tego modelu żyłki (hm80) to już sam nie wiem, może stara była, może ten węzeł jej nie pasi... Cokolwiek by to nie było to i tak jestem pewien że 99% żyłek wytrzymuje ten węzeł. Całą sytuację uratowała wstawka z żyłki kolegi.. Dziękuję za takie badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaubera czyli RYOBI nie rozprowadzają - robi to Konger:P

Konger katalog:

http://www.konger.pl/?q=p...log-konger-2014

Tak, zapędziłem się, chodzi oczywiście o Ryobi.

Czy w takim razie ten news to bajka ??

Haczyk News

Dragona żyłki są eleganckie i ich używam od odległościówki, spin po karpiowki

Oczywiście nie zniechęcam nikogo do rezygnacji z Dragona. Po prostu ja osobiście nie chcę ich sprzętu, prędzej wybiorę Jaxona niż Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Dragon nie ma Ryobi w swoich rękach. Czekałem z zamówieniem Zaubera w sklepie u siebie najpierw do stycznia. Teraz się okazało , że Dragon nie ma go w swoim katalogu. I chyba zostanie kupno przez internet.

A co do żyłek to trzeba będzie coś wypróbować. Dobrze że nie są to jakieś wielkie sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Kongera powinny być dostępne w wrocławskich sklepach, więc nie załamuj rąk :P

:mrgreen: Trochę mam daleko do Wrocławia.

Problem mam tylko taki , że do 2 sklepów u mnie przyjeżdża przedstawiciel Dragona i chyba żaden inny. W trzecim sklepie ktoś inny , ale gdy oddawałem np wędkę do reklamacji to potrafiła już nie wrócić z winy tego przedstawiciela. Rok temu zapytałem w jednym za ile sprowadzą mi Luckiego , to pani stwierdziła , że to Kongera i ona nie chce się bawić. Jej sprawa jak nie chciała zarobić. I tak zawsze zostaje mi internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemiux napisał/a:

Czy w takim razie ten news to bajka ??

Haczyk News

Chyba ktoś się zapędził

Czyli ktoś niezłe baje pisze. Trochę lżej mi się oddycha jak skądinąd słyszę że Dragon nie będzie rozprowadzał Ryobi, choć nie powiem, z reklamacji Okumy byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lemiux napisał/a:

Czy w takim razie ten news to bajka ??

Haczyk News

Chyba ktoś się zapędził

Czyli ktoś niezłe baje pisze. Trochę lżej mi się oddycha jak skądinąd słyszę że Dragon nie będzie rozprowadzał Ryobi, choć nie powiem, z reklamacji Okumy byłem zadowolony.

Dostałem informację od znajomego sprzedawcy, że Ryobi wypowiedział dystrybucje Kongerowi. Czyli możliwe, że to przejmie Dragon.

Generalnie sezon rozpoczęty a tu jeszcze takie niejasności... - no dziwne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.