Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jaka żyłka do spiningu?????


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Bartosz
To są tylko moje odczucia co do tej żyłki.

Doskonale to rozumiem. Jednak wiem, że znasz się na rzeczy i polegając na Twojej opinii mogę zaoszczędzić parę złotych! :wink: No dobra, dośc tego słodzenia bo pomyślą, że to jakiś post sponsorowany! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znam się na rzeczy ale wiem że łowiłem już na dużo lepsze żyłki. Powiem więcej gorsza była tylko jakaś taka z niebieskawym tygrysem na szpuli Konger albo York, ależ to była tandeta - raz ją miałem na rybach i wywaliłem ale chociaż kosztowała 6 PLN :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Powiem krótko - nie warto :cool: Za tą cenę możesz zakupic dużo lepszą żyłke. Ostatnio zachwycam się żyłkami trabucco, więc spróbuj ich poszukac, dobre żyłki jeszcze ma sufix i są lepiej dostępne niż trabucco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś powie coś o żyłce XT Pro Premium? To jest Jaxon, a jaki jest Jaxon każdy wie :). Cena tej zyłki to ok 15 zł za 150 m. Warto brać ??

Kupiłem 0,25 i wyglada na dosyć mocną, jest sztywna ale mimo to nie spada ze szpuli spiralami tak jak niebieski konger. A czy warto kupować to się okaże po sezonie, ja zapłaciłem 13.50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Od 3 lat używam tylko i wyłącznie jednej żyłki na spinning. Jest to Robinson Fluo. Stosowałem "po drodze" wiele innych drogich żyłek ale żadna mi nie podpasowała. Robinson fluo kosztuje aż ok 6zł za 150m. Proponuje spróbować, to tylko parę złotych a żyłka jest bardzo wytrzymała. Pamiętam raz sytuacje jak brat rzucił woblerem na drugi brzeg, próbowaliśmy odczepić go z gałęzi. Żyłka nie puściła, za to rozgięła się kotwica i złamał się ster woblera, z tego co pamiętam miał na kołowrotku właśnie Robinson FLUO 0,19...

Polecam... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ze nie skręca się jak tanie lipne zylki i jest dosc sztywna? :>

Wytrzymalosc tez jest dla mnie bardzo wazna bo lowie na lowisku z duza iloscia trzciny i roslinnosci takze bede musial czesto stosowac silowy hol zeby nie tracic ryb i przynęt.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takiej żyłki jak Ty nie mam, ale używam S-Force Match, T-Force Special Feeder i T-Force Pro Carp i każda z tych żyłek posiada odpowiednie właściwości porządane przy danej metodzie połowu, wszystkie są bardzo mocne i trudne do zerwania, a o skręcaniu nie ma mowy. Niedługo pierwszy maj, więc sam się przekonasz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moge powiedziec ze przetestowalem juz Trabucco Spinning i jestem szczerze zadowolony i szczerze neizadowolony. Przede wszystkim musze powiedziec ze zylka o srednicy 0,25mm uratowala mi przynęte juz z 5 razy. Za kazdym razem bylem przekonany ze juz po przynecie. Raz nawet wytargalem z trzcin kawal jakiegos badyla, co wyciagniecie go z otwartej wody byloby zadaniem nawet ciezkim). Takze musze powiedziec ze wytrzymalosc perfecto. Zylka ponadto nie skręca się i sama schodzi ze szpuli co powoduje mozliwosc dalekich rzutow. Niestety to ze sama zlatuje ze szpuli jest rowniez mankamentem. Zylka potrafi na zamknietym kabłąku zacząć się wyplątywac (nawet po rzucie na 30metrow) i jesli sie tego nei zauwazy mozna miec spory spląt. Raz wlasnie trafilo mi sie male niedopatrzenie. Efektem bylo ponadgodzinne rozplątywanie zyleczki ( na spolke z bratem ).

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła na pewno nie jest ale to wyplątywanie potrafi zjeżyć grzywę ;] Jestem nawet skłonny stwierdzic ze dedykowana wytrzymalosc jest sporo zaniżona. Ze 3 razy nie wierzylem ze na prawde zylka sie nie zerwala a przynęta jest na swoim miejscu. Zaczynam nawet czasem myslec ze wolfram pojdzie mi prędzej niz zylka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tematu kupiłem za 6.70pln 150m również była opcja 300m

Kenvgti Magnum Sneck`a o.20mm 6.20kg i okazuje się że już kiedyś miałem tą żyłkę na szpuli :) juto na zawodach ją przetestuje :)

wieczorem wrzuce fotke może komuś się przyda 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już dzisija ją przetestowałem. wynik - szczupak 41cm i jego kolega ok.45cm

żyłeczka jest mocna, miekka co idzie w parze z niską pamięcią i ładnie się układa.

Śmiało może konkurować ze Stroftem choć ten jest dosyć twardy/sztywny

Niżej załączam zdjęcia opakowania:

post-1098-1454497132381_thumb.jpg

post-1098-14544971324093_thumb.jpg

post-1098-14544971324244_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Temat trochę podupadł, więc postanowiłem go ożywić :grin: . Ja w tym sezonie używam żyłki CHAMPION LINE firmy Mistrall i naprawdę jestem z niej zadowolony. Rewelacyjna kombinacja wytrzymałości, małej rozciągliwości... no i atrakcyjnej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.