Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jaka żyłka do spiningu?????


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić żyłkę 0.14 na klenia myślę nad Dual Band 150m 30zł lub Stroft 100m 15zł chyba zdecyduję się na Strofta

0.14 na klenia? Nie za cienka czasami? Taka 40 jak dobrze trafi w wobka i zrobi zwrot to 0.14 trzaśnie jak nitka. Zastanów się jeszcze. A co do modelu żyłki to polecam Owner Broad albo Colmic Race. Lepszych nie znam a Stroft przy nich to taki średniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja kupuje tanie żyłki 200m za 17 -22 zł poza tym ja w ciągu wypadu intensywnie rzucam i po 4-5 wypadach żyłka jest postrzępiona ale zawsze odwijam ją na druga druga stronę i wytrzymuje jeszcze raz tyle a potem śmietnik Wychodzę z założenia ze na żyłkach się nie oszczędza i kupno co chwile nowych nie zawadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje tanie żyłki 200m za 17 -22 zł

Ja kupuje drogie żyłki za 25-28 zlotych 100 metrów i taka żyłka starcza mi na co najmniej 6 miesięcy intensywnego łowienia w tym co najmniej 2 razy w tygodniu jadę nad Odrę a wtedy łowie często cały dzień - 8-10 godzin a wiadomo jaka w Odrze jest woda - niesie sporo zawiesiny , która osadza się na przelotkach i żyłce i też ją niszczy. Żyłkę wymieniam wtedy, gdy widzę, że robi się "stara" ale i tak najpóźniej co 6 miesięcy. Boje się nawet liczyć ile wydajesz miesięcznie na żyłkę bo lekko licząc: 200 metrów przy opisanym przez Ciebie zużyciu starczyłoby mi na 2 tygodnie, wiec miesięcznie wychodzi 40 złotych na samą żyłkę. Obłęd. :shock: To już wole kupić dobrą i drogą żyłkę raz na 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam żyłki 3-4 razy w sezonie i szukam alternatywy dla żyłek jakość-cena.

Długo "jechałem" na żyłce york-a a teraz nawinąłem SUFIX XCELON i jak na razie żyłka ta sprawuje się nie źle zważywszy że 600m kosztuje 24 PLN.

Nie widzę sensu kupowania drogich żyłek wędkującym "intensywnie". Trzy dni 8- godzinnego wędkowania nie dają szans żadnej żyłce więc "po co przepłacać" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze te zylki na ktore lowisz tak robia,ale napewno nie dual band.

Mało w taki razie widziałeś a już na pewno ataków kleni po 40 cm Dual band, Colmic, Owner Stroft. nie ma żyłki 0.14 której byłbym w 100% pewny że nie pęknie jak idę łowić klenie. Mało tego. Nie nawine cieńszej niż 0.18 i to bardzo dobrej gatunkowo bo gruby kleń 0.16 rwie jak nitke :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawm84, ja jestem codziennie rzucam przynajmniej po 2 godziny a 2 razy w tygodniu po około 14 godzin także 0,14 czy 0,16 nie maja szans być dłużnej na rybach niż 5 razy

Jakoś trudno mi w to uwierzyć, że tak szybko zużywa Ci się żyłka, ale skoro piszesz że tak jest to pewnie tak jest. Jestem tylko ciekaw od czego to zależy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj inne fora tam na zylke 0.14 lowi sie bolenie pod 80cm.

Teraz już wiem skąd Twoja wiedza na temat żyłek. Z czytania. Weź choć raz wędkę do ręki i idź na ryby to pogadamy.

80 cm bolek na 0.14? Wierze. Jeżeli ktoś ma ogromne umiejętności to jest w stanie wyholować dużego bolenia na 0.14. Nie chwaląc się 4 lata temu łowiąc na Odrze wyholowałem 8 metrowym batem leszcza 2.5 kg, gdzie przypon miał grubość 0.08. Tylko co z tego jak wtedy miałem dużo szczęścia? Tak samo jest z tym boleniem.

Jak ja bym zalozyl zylke 0.18 to bym żadnego klenie nie zlapal.Klen 40cm rwie zylke 0.14,to jakas bzdura,chyba ze uzywasz wedki na suma.

Teraz to Ty bzdury piszesz wierząc że rybie robi różnice czy używasz 0.14 czy 0.18. Znam ludzi co łowią klenie zakładając wolfram ze względu na to, że w łowisku jest dużo szczupaka a kleniom to nie przeszkadza, a co do wędki to używam spina do 16 gr wyrzutu.

Zresztą nie jestem zwolennikiem ultra cienkich zestawów. Hol dużego klenia na 0.14 to męczarnia dla ryby. Czasami używając 0.18 hol klenia 40m i wiecej jest już długi więc mogę sobie tylko wyobrazić jak dLugo musiałbym holować taką rybę na 0.14. Pewnie tak długo aż sama by ze starości zdechła :twisted: Akurat długość holu ma dla mnie dużo większe znaczenie niż 1 czy 2 brania więcej, ponieważ wolę rybę holować krócej używając grubszej żyłki i wypuścić ją w dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi co łowią klenie zakładając wolfram ze względu na to, że w łowisku jest dużo szczupaka a kleniom to nie przeszkadza

Nie wiem gdzie łowisz te klenie używając wolframu? Ja nigdy nie moge złapać klenia z wolframem nie wiem ale może Wiślane klenie mają inny gust :mrgreen: A co do samej żyłki to ja klenie 35,40cm zawsze łowiłem na 0.14 a 0.18n wydaje mi się że jest za gruba, zależy jeszcze jakimi przynętami łowisz bo ja jak rzucam na wobka 1,5 cm to wole używać 0.14 a nawet 0.12 bo 0.18 daleko bym raczej nie dorzucił :wink:

Nie nawine cieńszej niż 0.18 i to bardzo dobrej gatunkowo bo gruby kleń 0.16 rwie jak nitke

Jak np Stroft 0.14 ma wytrzymałość 2,20 kg to chyba 40 cm kleń czy nawet 50 nie powinien jej rwać jak nitki :grin: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nie komentować ale jednak to zrobię:-stek bzdur.

Uzasadnij.

Nie wiem gdzie łowisz te klenie używając wolframu? J

Nie ja tylko moi kumple. W tym sezonie namierzyli na Odrze przelew na rozmytej główce. Grube klenie stały często przed tym przelewem. Przed tym przelewem znajdowała się też rynna - dołek o głębokości ok 1.5-1.8 metra w którym często stał szczupak. Wstawienie woblerka przed przelew nad dołek kończyło się braniem i obcięciem woblerka. Więc zaczęli stosować cieniutki przypon wolframowy 10 czy tam 15 cm o wytrzymałości 2.5 kg. To jest oczywiście wyjątek od reguły i tylko w tym miejscu zakładali wolfram.

Jak np Stroft 0.14 ma wytrzymałość 2,20 kg to chyba 40 cm kleń czy nawet 50 nie powinien jej rwać jak nitk

Tak dla Twojej informacji dzisiejszy Stroft to nie ten sam Stroft co kilka lat temu. Jest po prostu gorszy (a może taki sam ale inne firmy produkujące żyłki poszły do "przodu"). Poza tym moim zdaniem ma lekko zawyżoną wytrzymałość. W każdym razie to i tak dobra żyłka. Poza tym cała dyskusja z mojej strony dotyczyć miała nie samego holu ale momentu brania. Nie ma problemu jak kleń bierze daleko od wędkarza. Wtedy i 0.10 nie powinien zerwać. Ale sytuacja komplikuje się jak branie jest pod nogami. Przy gwałtownym braniu, gdzie żyłka wychodzi z przelotek pod kątem prostym i gdzie tym samym oddanie żyłki przez kołowrotek jest utrudnione bardzo łatwo o zerwanie 0.14. Nie dzieje się tak zawsze ale mi się to przytrafiło kilka razy. Dlatego nie używam żyłki cieńszej niż 0.18.

Jeszcze jedna sprawa. marewel, zdaje się, że taka moda na odchudzanie zestawów bierze się z relacji zawodników czy innych "gwiazd" spinning. Też to przerabiałem i stosowałem 0.10 na okonia, 0.16 na bolenia i max 0.20 na szczupaka. Widocznej poprawy nie zauważyłem. A z perspektywy czasu dotarło do mnie że to całe odchudzanie miało na celu ukryć braki w "wyszkoleniu" wędkarskim. Bo myślałem że jak założę cienką żyłkę to będę łowił więcej, co było oczywiście bzdurą. I na koniec jeszcze na temat zawodników: na Odrze często łowie właśnie z kumplami, którzy startują w zawodach. Nazwisk nie wymienię bo to nie ma sensu. Są nieźli. Nawet bardzo. Kadrowicze nie mają z nimi większych szans na Odrze (byli lub obecni). Nie schodzą niżej 0.16 jak chodzi o łowienie kleni na Odrze więc Twoje "stek bzdur" wywołuje u mnie raczej uśmiech politowania.

Tak na koniec żeby dać ci do myślenia. Ile kleni w granicach 40-50 cm wyholowałeś na spinning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co marawel trudno zerwać klenia na żyłce o,14 a napewno ciensza zyłka poprawia czestotliwośc brań kleń to strasznie płochliwa ryba przekonałem się o tym na pierwszej wyprawie spinningowej właśnie z kolegą marawelem ja łapałem na plecione i z przyponem oni łapali bez mieli efekty o niebo lepsze w drugiej wyprawie zrezygnowałem z przyponu załozylem cienszą plecione było o niebo lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marewel, ma racje DAWID łapał na rafie na bodajże 3,5cm Hornety i bez żadnego rezultatu.

tak potwierdzam te hornety kompletnie się tam nie sprawdzały, byc moze marawel masz racje zbyt agresywna praca bo o kolor nie chodzi próbowałem róznych.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.