Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki prezent dla wędkarza?


62miko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Jaki prezent dla wędkarza będzie najlepszy? Chciałam kupić tacie na święta jakiś gadżet, który ułatwi mu wędkowanie. Zastanawiam się nad plecakiem w który mógłby chować wszystkie potrzebne rzeczy i dużym zestawem przynęt. Co waszym zdaniem jest lepsze? A może doradzicie mi coś innego? Na prezent mogę przeznaczyć do 150 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam!

Po pierwsze prosiłbym o zapoznanie się z regulaminem forum i przedstawienie się we wskazanym do tego miejscu.

Ze swojej strony powiem tak:

Dla wędkarza co nie kupisz powinien być zadowolony i choćby miał 1000 podobnych rzeczy nigdy za wiele :D

w 150 zł nie kupisz dobrej torby/plecaka i dużego zestawu przynęt, radziłbym więc wybrać jedną z dwóch rzeczy.

Wszystko zależy czy obdarowany łowi głównie jezioro/rzeka i jakie rybki próbuje złowić :D

Ze swojej strony jeżeli myślisz o czymś to noszenia sprzętu to poleciłbym coś w stylu:

Konger Torba Spinningowa Super z Pudełkami

http://allegro.pl/konger-torba-spinningowa-super-z-pudelkami-i4745540432.html

(przy okazji regulaminu - warto też zwrócić uwagę na opisywanie linku. Admin )

Ale to tylko prywatna opinia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po pierwsze prosiłbym o zapoznanie się z regulaminem forum i przedstawienie się we wskazanym do tego miejscu.

Ze swojej strony powiem tak:

Dla wędkarza co nie kupisz powinien być zadowolony i choćby miał 1000 podobnych rzeczy nigdy za wiele :D

w 150 zł nie kupisz dobrej torby/plecaka i dużego zestawu przynęt, radziłbym więc wybrać jedną z dwóch rzeczy.

Wszystko zależy czy obdarowany łowi głównie jezioro/rzeka i jakie rybki próbuje złowić :D

Ze swojej strony jeżeli myślisz o czymś to noszenia sprzętu to poleciłbym coś w stylu:

http://allegro.pl/konger-torba-spinningowa-super-z-pudelkami-i4745540432.html

Ale to tylko prywatna opinia.

Pozdrawiam

Przedstawiłam się:) Przepraszam za przeoczenie.

Sądziłam, że 150 złotych to wystarczająca kwota by kupić te dwie rzeczy. Ta torba z allegro jest wytrzymała? Tata czasami lubi zabrać na ryby praktycznie wszystko co ma... i boję się, że torba może tego nie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

62miko, dobrze by było wiedzieć jaką techniką ojciec łowi tj.: spining, mucha, grunt itd. oraz delikatnie podejrzeć czego mu brakuje lub co jest już zużyte. Za 150 zeta można wybrać naprawdę sporo.

Kurczę... nie znam się za bardzo na technikach... Podpytam go jakoś delikatnie dzisiaj. Sprawdzę też co ma w garażu i czego mu brakuje. Z tego co wiem najczęściej chodzi łowić szczupaki nad jezioro. Nie wiem czy to przydatna informacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem najczęściej chodzi łowić szczupaki nad jezioro
to już dużo, teraz ustal czy łowi techniką spiningu (po krótce na przynęty sztuczne wyrzucane wędka w dal do wody np: wszelkiego rodzaju blaszki z kotwicą, woblery - sztuczne imitacje ryb i innych gadów lub gumowych imitacji ryb) lub techniką łowienia spławikowego na prawdziwą żywą lub martwą rybę zakładaną na hak.

Jeżeli łowi na spining to torba wskazana przez kol.snsokol, jest fajna. Można ewentualnie szukać podobnej - nieco tańszej. Ale pamiętaj - dobry sprzęt nie kosztuje grosze, a byle czego nie warto kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem najczęściej chodzi łowić szczupaki nad jezioro
to już dużo, teraz ustal czy łowi techniką spiningu (po krótce na przynęty sztuczne wyrzucane wędka w dal do wody np: wszelkiego rodzaju blaszki z kotwicą, woblery - sztuczne imitacje ryb i innych gadów lub gumowych imitacji ryb) lub techniką łowienia spławikowego na prawdziwą żywą lub martwą rybę zakładaną na hak.

Jeżeli łowi na spining to torba wskazana przez kol.snsokol, jest fajna. Można ewentualnie szukać podobnej - nieco tańszej. Ale pamiętaj - dobry sprzęt nie kosztuje grosze, a byle czego nie warto kupować.

O ile się nie mylę łowi na blaszkę. Nie chcę kupować mu sprzętu kiepskiej jakości bo to się mija z cele. Chcę by prezent ode mnie służył mu jak najdłużej. Przyjrzę się tej torbie i poszukam jeszcze jakiś rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zestawie przynęt? Przyda się coś takiego?

A masz juz wybrane konkretne? Zestaw zestawowi nie równy. Dobre są woblery - te lepiej kupować od znanych producentów bądź wykonywanych przez fachowców z branży, ale ich ceny będą oscylować w przedziale kilkunastu lub kilkudziesięciu zł. za sztukę. Wystrzegaj się woblerów za marną kasę, bo ich praca w wodzie będzie tylko irytować wędkarza a nie ryby :mrgreen: Polecam woblery tej firmy http://www.salmo.com.pl/produkty/

Jeżeli chodzi o blachy - to z tym bywa rożnie, ja osobiście w 99 % połowów szczupakowych używam obrotówek JAXON KLIPPER AGLIA SREBRNE 12g i jest to mój "KILLER"

No i gumy - tu wyborów jest niezliczona ilość (kolory, kształty i wielkości) do tego odpowiednie haki.

Powiem szczerze, że "zestaw" przynęt przygotowany przez większość allegrowiczów - to niezbyt udane egzemplarze, które osobno nie znajdują nabywcy. Dlatego sprzedaje sie je w połączeniu z innymi. Efekt jest taki że z całego zestawu dobrych może byc niewiele. Większość wędkarzy ma swoją najbardziej łowna przynetę i raczej podobnej będzie szukał.

Według mnie jeden przedmiot (niezbyt tani ale na pewno przydatny) tak jak wyżej wskazano np: plecak lub torba wedkarska dla spiningisty bedzie o niebo lepszy niz "gotowy zestaw z allegro", chyba że przygotujesz zestaw sama wybierając dobre produkty. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zestawie przynęt? Przyda się coś takiego?

A masz juz wybrane konkretne? Zestaw zestawowi nie równy. Dobre są woblery - te lepiej kupować od znanych producentów bądź wykonywanych przez fachowców z branży, ale ich ceny będą oscylować w przedziale kilkunastu lub kilkudziesięciu zł. za sztukę. Wystrzegaj się woblerów za marną kasę, bo ich praca w wodzie będzie tylko irytować wędkarza a nie ryby :mrgreen: Polecam woblery tej firmy http://www.salmo.com.pl/produkty/

Jeżeli chodzi o blachy - to z tym bywa rożnie, ja osobiście w 99 % połowów szczupakowych używam obrotówek JAXON KLIPPER AGLIA SREBRNE 12g i jest to mój "KILLER"

No i gumy - tu wyborów jest niezliczona ilość (kolory, kształty i wielkości) do tego odpowiednie haki.

Powiem szczerze, że "zestaw" przynęt przygotowany przez większość allegrowiczów - to niezbyt udane egzemplarze, które osobno nie znajdują nabywcy. Dlatego sprzedaje sie je w połączeniu z innymi. Efekt jest taki że z całego zestawu dobrych może byc niewiele. Większość wędkarzy ma swoją najbardziej łowna przynetę i raczej podobnej będzie szukał.

Według mnie jeden przedmiot (niezbyt tani ale na pewno przydatny) tak jak wyżej wskazano np: plecak lub torba wedkarska dla spiningisty bedzie o niebo lepszy niz "gotowy zestaw z allegro", chyba że przygotujesz zestaw sama wybierając dobre produkty. Powodzenia.

Na allegro nie chcę kupować bo tata raz coś zmówił i wyrzucił po pierwszej wyprawie na ryby:/ Chcę uniknąć wtopy. Może kupię mu torbę i do tego tą blaszkę którą opisałeś? co sądzicie o echosondach i sygnalizatorach drgań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o echosondach i sygnalizatorach drgań?

Sygnalizatory są stosowane głównie w metodach grutnowych. Twój ojciec podobno łowi na spining. Więc sygnalizatory mu sie nie przydadza

Echosonda to urzadzenie które pod czujnikiem mierzy głębokość wody jej temperature pokazuje zakłócenia widoczne w sotzku sygnalu (sygnał jest wysyłany w dół i lekko po skosie przez co przypomina to stożek). Wizualizacje widac na ekranie. Echo ma zastosowanie glowne na lodkach. Z brzegu przy metodach w ktorych sie chodzi czyli spining i mucha raczej nie zastosowal bym echa. Nie wiem czy ojciec ma łódke. Natomiast echo przekracza Twoj budzet.

Smuzaki sa to woblery ktore imituja zachowania wpadajacych do wody owadow. Taki owad bardzo często podczas poruszania sie na wodzie zostawia smuge stad nazwa wabikow. Najczeciej lapie sie na nie klenie i jazie. Czestym przylowem padaja tez bolenie. Rzadziej inne drapiezniki przy czy np szczupak ktory jest podobno celem twojego ojca czestgo obcina takie przynety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że echosonda się nie nadaje ale cóż... Udało mi się znaleźć w jednym ze sklepów wędkarskich fajne krzesło z torbą i bon na 100 złotych. Pomyślałam, że dokupię do tego kilka woblerów i ładnie zapakuję. Myślicie, że to dobry prezent czy szukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesła nie kupuj bo każdy "tyłek" musi sam znaleźć swoje miejsce i może się okazać, iż prezentobiorca albo będzie się niewygodnie męczył albo po prostu nie skorzysta na prezencie ;) Nie bez powodu jest tyle modeli krzeseł - jak ze swetrem, trzeba przymierzyć, usiąść i sprawdzić "czy mi pasi czy nie".

To tylko moja sugestia. Jeśli spiningista to nakup przynęt dobrej jakości - tego nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając temat od pierwszego do ostatniego postu zwróciłem uwagę na ogrom gadżetów, których posiadanie jest nieoddzownym elementem naszego ukochanego hobby. Haki, wędziska, kołowrotki, linki, przynęty, sondy ..... uff - końca nie ma :)

I bardzo fajnie, że każdy z nas pragnie posiadać coraz to nowsze i lepsze wędziska, wytrzymalsze i zarazem cieńsze linki. Biegniemy do sklepu po hitowe przynęty, które w światku wędkarskich opowieści wyrosły do miana samołownych ;)

To naturalne, że sztuka wędkarska, z którą na codzień obcujemy, wymaga świeżego, często innowacyjnego podejścia do technik połowu. Ciągłe poszukiwania łownych nowinek są intrygujące i działają na naszą wyobraźnie. Zbrojąc hitowego riperka w jeszcze bardziej hitową główke jigową, oczami wyobraźni widzę piękny okaz sandacza i szczupaka pozującego do zdjęcia, by kilka minut później zwrócić mu wolność :)

Podświadomie wiem, że owy "wyścig zbrojeń" i arsenał zgromadzony w domowym kącie nie są receptą na sukces. Gdyby tak było, to klase wędkarza można by określać po stanie posiadania sprzętu z górnej półki. Oczywiście komfort łowienia wzrasta, ale nie zawsze idą za tym wyniki...

Człowiek w swej rządzy posiadania ( podsycanej marketingiem producentów ), zapomina o podstawowej kwestii - o CZASIE. Tylko czas spędzany nad wodą pozwala gromadzić niezbędne spostrzeżenia i wnioski, popełniać błędy by później ich unikać. Piszę tu o DOŚWIADCZENIU, którego na sklepowych półkach nie znajdziemy.

Podsumowując - "Jaki prezent dla wędkarza?" Wyrozumiałość i czas nad wodą darowany od najbliższych ;) Bez nich gadżety i nowinki to tylko dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę kupowanie ojcu coś to głupota.

Ktoś na pierwszej stronie podsunął najlepszy pomysł z bonem podarunkowym.

Ja osobiście nie byłbym zadowolony jakby ktoś podarował coś do paralotni - jako doświadczonemu użytkownikowi - jakiś mało przydatny prezent. Oczywiście zrobię dobra minę do kiepskiego prezentu.

Tak więc - ten bon to najlepsza sprawa.

Zapakuj ładnie w kopertę a na wierzchu przypnij jako znaczek maleńką miniaturową ozdóbkę kupioną w pierwszym lepszym sklepie (związane z wędkowaniem - nawet mały haczyk, kawałek łuski - cokolwiek). To naprawdę znakomity prezent - mogę sam sobie wybrać i zawsze będę zadowolony z tego co wybiorę a i zawsze będę pamiętać od kogo dostałem taką szansę - wyboru.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - "Jaki prezent dla wędkarza?" Wyrozumiałość i czas nad wodą darowany od najbliższych ;) Bez nich gadżety i nowinki to tylko dodatek.

Bardzo fajnie i trafnie napisane. Zaiste, nawet dałem żonie do przeczytania (nie żartuję!). Pytała ostatnio jaki prezent chcę dostać...

Co do prezentu...

Jeśli laik kupuje laikowi to ok - jest jakaś szansa, że się trafi.

Jeśli jednak kupujemy już w miarę doświadczonej osobie to ja zawsze stawiam na bardziej "około wędkarskie" podarunki. Moje propozycje:

Kalosze piankowe (jak dla mnie hit tego sezonu!)

Kupiłem sobie trochę wyższe, z wkładem. Lekkie jak piórko i dają radę przy dużym mrozie.

Ciepłe ubranie (bielizna termoaktywna, polar etc).

Rękawiczki wędkarskie (również mój hit):

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1360833891.jpg

Porządna latarka czołowa - tzw "czołówka"

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos latarek czołowych - polecam firmę Petlz, bardzo solidne czołówki, każda jest uszczelniana na wypadek zamoczenia, świeci naprawdę jasno i długo. Posiadam, posiada szwagier i znajomy. Wszyscy zadowoleni. Taka mała dygresja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - "Jaki prezent dla wędkarza?" Wyrozumiałość i czas nad wodą darowany od najbliższych ;) Bez nich gadżety i nowinki to tylko dodatek.

Słowa GuCka tak zachwyciły moją kochaną żonę, że dostałem od niej prezent - życzenia w bardziej trwałej formie. :oops:

normal_WP_20141209_007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.