Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Centralka , a regulamin


HANYS

Rekomendowane odpowiedzi

HANYS odpowiedzi na twoje pytanie zostało napisanych wiele , no i na zakończenie , chyba zakończenie tygodniowego pisania można napisać :wink: wędki muszą być pod stałym nadzorem (5 m) a z centrali można korzystać , kładziesz ją na stoliku i robisz co chcesz , może nawet żona przywieść naczynia do pozmywania byle byś to robił w obrębie swojego stanowiska :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla mnie stanowisko wędkarskie , a nadzór nad wędkami to dwie różne sprawy. Kiedyś często jeżdziłem nad zbiornik gdzie trzcinowisko wdzierało się na 20 m w głąb wody a przesmyki w trzcinach były tak wąskie , że nie dało się zmieścić dwóch wędek. Wędki rozkładało się więc na pograniczu otwartej wody a siedziało się na brzegu 25m od wędek . Od ostatniego mandatu chodzę z centralką w kieszeni udając się na stronę , posiłek w przyczepie bądź spać. Jak dotąd nie byłem jeszcze kontrolowany , a jeżeli strażnik zechce wlepić mi mandat to go nie przyjmę. Przepis mówi o stałym nadzorze nad wędkami , a nie nad stanowiskiem wędkarskim. Takie jest moje zdanie , którego nie zmienię. Jak słusznie zauważył Zając nigdzie w przepisach używanie centralki nie jest zabronione , a nie służy ona do korzystania w promieniu kilku metrów od wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mówi o stałym nadzorze nad wędkami , a nie nad stanowiskiem wędkarskim. Takie jest moje zdanie , którego nie zmienię. Jak słusznie zauważył Zając nigdzie w przepisach używanie centralki nie jest zabronione , a nie służy ona do korzystania w promieniu kilku metrów od wędek.

Przepis mówi o nadzorze nad wędkami a nie sygnalizatorami albo centralką. Nie pilnujesz wędek jeśli nie ma cię na stanowisku i choćbyś nie wiem jakie argumentu z żoną z obiadem przywoływał, nic tego nie zmieni. Nadzorujesz centralkę, która pokazuje ci brania, na zestawach gdzieś tam.

Jeśli ktoś podejdzie do twojej wędki a ciebie tam nie będzie należy ci się mandat. W sądzie, jeśli takiego nie przyjmiesz życzę oczywiście, żeby ktoś ci jednak wyjaśnił że wędkowanie to nie łażenie byle gdzie i robienie byle czego z pikającą centralką w razie brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Od ostatniego mandatu chodzę z centralką w kieszeni udając się na stronę , posiłek w przyczepie bądź spać. Jak dotąd nie byłem jeszcze kontrolowany , a jeżeli strażnik zechce wlepić mi mandat to go nie przyjmę. Przepis mówi o stałym nadzorze nad wędkami , a nie nad stanowiskiem wędkarskim. Takie jest moje zdanie , którego nie zmienię. Jak słusznie zauważył Zając nigdzie w przepisach używanie centralki nie jest zabronione , a nie służy ona do korzystania w promieniu kilku metrów od wędek.

Albo łowisz albo śpisz w przyczepie. Hipotetycznie gdyby w nocy spotkał nienadzorowane wędki nad wodą to bym je wszystkie wrzucił do wody. Albo jedno albo drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz postawić sobie tej przyczepy jakoś w okolicy wędek? Nigdy nie miałem kłopotu z kimaniem podczas wędkowania w takiej odległości od wędek, że nigdy nie przyszło mi na myśl, że dostanę mandat, czy że nie pilnuję sprzętu..

Ostatnio tak jak mówię, miałem kontrolę, pies mnie przebudził powarkiwaniem, usłyszałem zbliżających się i rozmawiających ludzi, wyszedłem z namiotu i wyszedłem naprzeciw policjantowi i dwóm strażnikom.. pokazałem dokumenty i poszedłem dalej w kimę. No, ale namiot był jakieś 6-8m od podpórek z wędkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arrow - gdy zdejmiesz wędkę z podpórek włącza się centralka. Gdybyś wrzucił jedną wędkę do wody to drugiej byś nie zdążył bo skuł bym Ci mordę , apotem zadzwonił na policje. Do wędek mam 40 m to jest jakieś 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arrow - gdy zdejmiesz wędkę z podpórek włącza się centralka. Gdybyś wrzucił jedną wędkę do wody to drugiej byś nie zdążył bo skuł bym Ci mordę , apotem zadzwonił na policje. Do wędek mam 40 m to jest jakieś 10 sekund.

Dobrze że zadzwoniłbyś po policję, bo od razu mogliby cię zabrać na komisariat. Za skucie mordy w takim przypadku, gdy ktoś wrzuca do wody sprzęt kłusowniczy, jeśli obrażenia byłyby do 7 dni grozi 2 lata więzienia.

40m od wędek to definitywne złamanie RAPR, także oprócz policji można od razu wezwać straż rybacką. Poza tym istnieją dziesiątki sposobów, żeby to pseudozabezpieczenie nie zadziałało jak należy, więc nie zdziw się jak kiedyś zajdziesz na stanowisko, a wędek nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ty kupisz kiedyś centralkę bo będzie Ci potrzebna i może wtedy zrozumiesz że jej używanie to nie kłusownictwo. Na ten temat wypowiedziałeś się zupełnie wystarczająco. Może ktoś z forumowiczów korzysta z centralki i wypowie się , czy kiedykolwiek miał z tego powodu problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Przepis mówi o stałym nadzorze nad wędkami , a nie nad stanowiskiem wędkarskim. Takie jest moje zdanie , którego nie zmienię. Jak słusznie zauważył Zając nigdzie w przepisach używanie centralki nie jest zabronione , a nie służy ona do korzystania w promieniu kilku metrów od wędek.

Przepis mówi o nadzorze nad wędkami a nie sygnalizatorami albo centralką. Nie pilnujesz wędek jeśli nie ma cię na stanowisku i choćbyś nie wiem jakie argumentu z żoną z obiadem przywoływał, nic tego nie zmieni. Nadzorujesz centralkę, która pokazuje ci brania, na zestawach gdzieś tam.

Jeśli ktoś podejdzie do twojej wędki a ciebie tam nie będzie należy ci się mandat. W sądzie, jeśli takiego nie przyjmiesz życzę oczywiście, żeby ktoś ci jednak wyjaśnił że wędkowanie to nie łażenie byle gdzie i robienie byle czego z pikającą centralką w razie brania.

Nic dodać i nic ująć.

HANYS ja również nie powiedziałem że centralka to kłusownictwo i że jej stosowanie jest zabronione ale to co napisał maryaChi jest niestety prawdą.

Albo łowisz albo śpisz w przyczepie. Hipotetycznie gdyby w nocy spotkał nienadzorowane wędki nad wodą to bym je wszystkie wrzucił do wody. Albo jedno albo drugie.
są lepsze sposoby jak choćby zgodne z przepisami odebranie za pokwitowaniem sprzętu łowiącemu jaki nie nadzoruje tegoż sprzętu. Jeśli by się podniósł z legowiska w przypadku kontroli to dostałby mandat a jak by zaczął dyskutować i mandatu by nie przyjął miałby zgodnie z prawem odebrany sprzęt, chciałby go odzyskać musiał by zapłacić odpowiednią kwotę na rzecz danego urzędu miasta czy gminy i nauczyłby się wtedy że albo łowi albo śpi bez względu na to czy ma się centralkę czy nie. Co innego przysnąć w fotelu przy kijach a co innego mieć zestawy w wodzie a kimać 30 metrów dalej w namiocie czy przyczepie. My też jesteśmy jako strażnicy ludźmi, często jak w moim przypadku również wędkarzami i nie chodzimy na kontrole z własnego widzi mi się a jak napisałem po to by eliminować mięsiarzy, kłusowników i wędkarzy jacy jawnie łamią RAPR.

HANYS zapoznaj się z art. 23 Ustawy o rybactwie śródlądowym, jak trafisz na strażników w przypadku gdy będziesz spał (niezależnie czy masz centralkę czy nie) te twoje 30 metrów od wędek a zestawy będą w wodzie po kontroli szybciutko zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Kolegów mógłby mi jasno i klarownie wytłumaczyć następujące kwestie:

1. Co rozumiemy pod pojęciem nadzór nad wędkami

2. W jakim celu wędkarz winien nadzorować wędki

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wynika , że wędkarz śpiący w namiocie obok wędek ma nad nimi nadzór choć nie posiada ani centralki ani sygnalizatorów - ważne żeby kimał obok wędek . Natomiast wędkarz , który jest 30m od wędek z centralką i na każde branie zjawia się po kilku sekundach łamie przepisy. Nie mogę tego pojąć ani zrozumieć więc zapytam jeszcze raz : jakie szkody w środowisku wodnym robi wędkarz z centralką zjawiający się w jednej chwili na sygnał brania ??? i nie tłumacz mi , że strażnik jest tak leniwy by pociągnąć za żyłkę i go przywołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wynika , że wędkarz śpiący w namiocie obok wędek ma nad nimi nadzór choć nie posiada ani centralki ani sygnalizatorów - ważne żeby kimał obok wędek

:shock::shock::shock: Poczytaj dokładnie co kto napisał w tym temacie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Czy któryś z Kolegów mógłby mi jasno i klarownie wytłumaczyć następujące kwestie:

1. Co rozumiemy pod pojęciem nadzór nad wędkami

2. W jakim celu wędkarz winien nadzorować wędki

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi

Ad. 1 Nadzór nad wędkami można różnie rozpatrywać, jak widzisz po wypowiedziach na forum dla jednego jest to siedzenie przy wędkach dla innego jest to nadzór w postaci posiadanej centralki niezależnie jak daleko od wędek a ja odpowiem Ci przekornie - nadzór nad wędkami jest wtedy gdy jesteś w obrębie stanowiska wędkarskiego a to jako takie nie jest większe niż 5 metrów w każdą stronę od wędek.

Ad.2 Po to by nie dostać mandatu za złamanie Regulaminu - wystarczy taka odpowiedź?

HANYS nie napisałem że może spać w namiocie, jak siedzisz przy kijach i się zdrzemniesz to inaczej niż spanie w namiocie bo w pierwszym przypadku nadzorujesz wędki i przysnąłeś ale długo tak nie pośpisz a co innego jak celowo kładziesz się spać i świadomie wiesz że będziesz sobie spał a zestawy będą w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arrow - gdy zdejmiesz wędkę z podpórek włącza się centralka. Gdybyś wrzucił jedną wędkę do wody to drugiej byś nie zdążył bo skuł bym Ci mordę , apotem zadzwonił na policje. Do wędek mam 40 m to jest jakieś 10 sekund.

Przez te 10 sekund dawno bym się ulotnił :) A nawet gdyby, wal wal śmiało tacy bohaterzy w sądzie i przy płaceniu odszkodowań cienko piszczą :)

Pozdrawiam i życzę połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Do Arrow - gdy zdejmiesz wędkę z podpórek włącza się centralka. Gdybyś wrzucił jedną wędkę do wody to drugiej byś nie zdążył bo skuł bym Ci mordę , apotem zadzwonił na policje. Do wędek mam 40 m to jest jakieś 10 sekund.

Przez te 10 sekund dawno bym się ulotnił :) A nawet gdyby, wal wal śmiało tacy bohaterzy w sądzie i przy płaceniu odszkodowań cienko piszczą :)

Pozdrawiam i życzę połamania.

Jedn zrobił by źle bo dokonał czynu jaki jest karalny - wandalizm bo z takiego paragrafu by to poszło, drugi za pobicie. Tak naprawdę obaj niepotrzebnie się unosicie na forum, to wprowadza niesmak jak się czyta takie wpisy. Moim zdaniem są do zmoderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CaraIvana

Czyli według twojej interpretacji i jak mniemam wszystkich strażników nadzór nad wędkami sprawuje tylko ten wędkarz , który nie śpi i który nie wykracza po za okrąg 5 m ( oczywiście nikt nie będzie mierzył centymetrem). Tak że każdy kto dłuższy czas znajduje się w namiocie obojętnie czy śpi , je , czy też dmucha koleżankę - nie sprawuje nadzoru nad wędkami i w świetle prawa może zostać ukarany mandatem , tak samo jak i ten , który znajduje się 8m. od wędek ( nie trzeba mierzyć bo widać gołym okiem). Ukarany może zostać także ten wędkarz , który w namiocie bądź po za okręgiem 5 m używa centralki.Czy wszystko dobrze zinterpretowałem ? Nie odpowiedziałeś mi jeszcze na pytanie - jaką szkodę w środowisku wodnym czyni wędkarz z centralką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Do CaraIvana

Czyli według twojej interpretacji i jak mniemam wszystkich strażników nadzór nad wędkami sprawuje tylko ten wędkarz , który nie śpi i który nie wykracza po za okrąg 5 m ( oczywiście nikt nie będzie mierzył centymetrem). Tak że każdy kto dłuższy czas znajduje się w namiocie obojętnie czy śpi , je , czy też dmucha koleżankę - nie sprawuje nadzoru nad wędkami i w świetle prawa może zostać ukarany mandatem , tak samo jak i ten , który znajduje się 8m. od wędek ( nie trzeba mierzyć bo widać gołym okiem). Ukarany może zostać także ten wędkarz , który w namiocie bądź po za okręgiem 5 m używa centralki.Czy wszystko dobrze zinterpretowałem ? Nie odpowiedziałeś mi jeszcze na pytanie - jaką szkodę w środowisku wodnym czyni wędkarz z centralką ?

Napisałem o tym wcześniej ale nie czytasz moich postów z uwagą tylko pobieżnie jak widać. Na trzeciej stronie tego tematu napisałem

Co innego jest jak będziesz od wędki 7 metrów i będziesz miał np. rozstawione zestawy karpiowe z sygnalizatorami brań i poustawiane kołowrotki z wolnym biegiem a do tego możesz nawet mieć centralkę ale będziesz na tyle blisko że podejdziesz do swoich wędek w przypadku kontroli a co innego jak wędki są nad wodą, zestawy w wodzie a wędkarza nie widać bo poszedł na obiadek albo siedzi 30 metrów dalej u kumpla na stanowisku i piją sobie browara albo taki śpi w namiocie a wędki ma rozłożone, to nie jest łowienie. Tego pierwszego żaden strażnik nie ukarze mandatem bo mimo że teoretycznie stanowisko wędkarskie moim zdaniem to 5 metrów w każdą stronę od wędek a ty stoisz dalej to jesteś przy tym stanowisku w takiej odległości, która nie zmusza strażnika do szukania czy rozglądania się za właścicielem wędek niezależnie czy ma takowy centralkę czy nie.

Myślę że to dość wystarczająca odpowiedź.

Co zaś do Twojego pytania to wędkarz z centralką nie wyrządza żadnej szkody w środowisku wodnym jeśli rozpatrywać samo użycie centralki nie biorąc pod uwagę odległości na jaką odchodzisz od łowiska z tą centralką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Jeśli ktoś wrzuca moje wędki do wody to mam prawo bronić swego mienia waląc gościowi w ryja.
Nie masz takiego prawa, masz prawo zgłosić odpowiednim służbom czyn do jakiego taki gość się posunął. Takie działanie to wandalizm, niszczenie czyjegoś mienia i jest to dokładnie opisane w KK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Czy to znaczy że zamiast gościa powstrzymać mam się biernie przyglądać dzwoniąc na Policje ? Ja będę walił w ryja .
Nie zawsze należy użyć rękoczynów by komuś zwrócić uwagę że niszczy Twoje mienie, zresztą jak je wrzuci już do wody to za pobicie jego Ty będziesz miał większe kłopoty niż on za to że wrzucił Ci w tym momencie wędki do wody bo były bez kontroli. Naruszenie nietykalności cielesnej jest surowo karane. W takim przypadku podążał bym sobie za takim kimś jednocześnie zgłaszając to na policję, uwierz mi z racji podniesionej adrenaliny nie byłby w stanie mi uciec a nie musiałbym używać siły przeciwko takiemu. Szybko by został zatrzymany i odpowiednio ukarany a za zniszczony sprzęt wędkarski zapłacił by w cenach sklepowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CarIvan

Czytam dokładnie Twoje posty tylko nie rozumiem dlaczego z 7 m można podejść do straży , a z 30m już nie jeśli teren jest przejrzysty , a wędki nie są karpiowe ale gruntowe żywcówki gdzie po nastąpieniu brania w 99% nie zacina się wcześniej jak po kilku minutach. Mogę patrzeć na wedki z 7m , a z 30 już nie ? Dla mnie to , nad czym teraz dyskutujemy to wywody filozoficzne , bo strażnik ma prawo ukarać wędkarza według swego uznania. W przepisach nie jest napisane , że wzrok wędkarza ma być skierowany na wędki , nie jest napisane , że wyjście po za stanowisko nie jest nadzorem itp itd. RAPR jest ułomny i wymaga poprawek by wędkarz wiedział jak się zachować , a strażnik nie lepił mandatów według uznania. Nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie jakie szkody czyni wędkarz z centralką drzemiący powiedzmy w zamkniętym namiocie 30m od wędek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

HANYS czekaj bo widzę że my rozmawiamy w jednym temacie a w dwóch różnych sprawach. Ja cały czas odnoszę się do tego że wędki mają być nadzorowane i podczas kontroli masz mieć możliwość podejścia do wędek w miarę szybko by strażnik nie musiał się rozglądać za tobą czy jesteś na łowisku w pobliżu lub na swoim stanowisku gdzie łowisz czy Cię nie ma. Jak będziesz siedział 30 metrów od stanowiska i nie zauważysz strażników albo będą na Ciebie musieli dłużej czekać to oznacza że wędek nie nadzorujesz, jak będziesz siedział te 30 metrów od wędek i załóżmy jadł obiad czy gadał na stanowisku obok nie będziesz się cały czas przecież patrzył w stronę swojego stanowiska czy czasami strażnicy nie podeszli na to stanowisko, będziesz zajęty obiadem albo gadaniem z kumplem. Czasami ich zauważysz a czasami nie, o to mi chodzi.

Jak śpisz w namiocie nawet dwa metry od wędek niezależnie czy masz centralkę czy nie to nie łowisz i wtedy zestawy powinny być ściągnięte z wody. Nie ma podziału na łowienie gdy nie śpisz i gdy śpisz. Jeśli łowisz to nie śpisz, jeśli śpisz to nie łowisz. Czy wyrządzasz jakąś szkodę tym nie wiem, może i nie ale ja nie mam tego oceniać tylko egzekwować jeśli regulamin został złamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.